Mimi šéf: Rodinný podnik

• USA The Boss Baby: Family Business (více)

Když se na konci Mimi šéfa bráchové Tim a Ted konečně skamarádili, zdálo se, že jim to vydrží napořád. V pokračování s podtitulem Rodinný podnik jsou oba dospělí a totálně odcizení. Zatímco Ted je ponořený v byznysu a vydělává bambilióny, Tim je spokojený otec dvou holek, nadané teenagerky Tabithy a roztomilého batolete Tiny. Tabitha, která chodí do školy pro nadané děti, má za největší vzor strejdu Teda, což jejího otce trochu rozčiluje, protože s bráchou fakt vůbec nevychází. To ovšem netuší, jaké nečekané společné stmelovací dobrodružství je čeká. Za všechno může Tina, která je ve skutečnosti tajnou agentkou organizace Baby Corp a má za úkol odhalit velké spiknutí spojené se sestřinou školou a jejím podivným ředitelem. A i když je Tina hodně šikovná, ví, že bez pomoci se neobejde. Po ruce má tatínka, strejdu a sci-fi vychytávku, která umí dočasně z dospělého udělat malé dítě. A tak se chlapi promění v chlapce a vydají se do akce, při které k sobě znovu najdou cestu a kromě toho, jen tak mimochodem, zachrání svět, tak jak ho máme rádi. (CinemArt)

endrix

Slabší průměr. Pozitivní je, že druhý díl potvrzuje existenci Baby Corpu. Takže první díl nebyl jen horečnou halucinací dítěte, kterému zemřel mladší sourozenec. Palec nahoru. Tím ale pozitiva končí. Zápletka je skoro generická, odcizení bratři, odcizení rodiče a děti, o nastrčení agenta BC do Timovy rodiny jsme věděli už od minulého dílu. Záporák a jeho plán jsou ještě absurdnější než v prvním díle. (A to je co říct, protože první díl nastavil laťku hodně vysoko. Pořád šlo ale o něco, co tak nějak sedělo do celého universa, kde existuje korporace, co tvoří děti a vydělává lásku.) A to, co pro mě dělalo první díl docela atraktivním, tj. narážky na korporátní kulturu a popkulturní odkazy, téměř zmizelo. Ani nostalgie, na kterou často pokračování po letech hrají, tady nefunguje. Nejspíš proto, že Tim má v podstatě fajn život, super ženu a děti. Takže ani tohle pomrkávání ve stylu: "Všichni víme, jak to po letech dospělého života chodí," tu není. Mohlo z toho být slušné kritické pomrkávání ohledně školství zaměřeného na výkon a soutěživost. (SPOILER) Kdyby prostě Timova dcera, která je fakt dobrá na učení, znalosti a vědomosti, neuměla zpívat a Tim jí otcovsky vysvětlil, že ne každý umí všechno, nemusela celá tahle linka vyznít do ztracena. Ale ne, my prostě dodáme mimininji, poníka a creepy holčičku, což bude třeskutě vtipný. Spoiler - není.  Čili suma sumárum, v Dreamworks zvolili ten horší způsob, jak udělat druhý díl animáku. Barevnější, bizarnější, absurdně akčnější. Nic z toho ale bohužel neznamená lepší. První díl měl podle mě co říct dětem i rodičům. Tenhle už je pouze pro děti a má to být jen a jen zábava. A to je na slušný animák málo.  PS: Jsem táta dcery v podobném věku jako Tabitha. Takže ta otcovská linka, Timovo váhání, zda je dobrý otec, mě asi měla zasáhnout. Ale ani tohle nezafungovalo. Prostě to, že se v dětské podobě vkradu jako kamarád do vlastního domu a velmi osobním způsobem podporuju svou dceru, je spíš znepokojivé než cokoliv jiného. ()

Seffi

Děj klasicky poukazuje na fungující rodinu jako životní základ. Dospívání dcery, rodinné vztahy, bratrská láska. V tomhle ohledu nic nového pod sluncem. Zbytek děje se snaží zaplnit mimina v přeplácaných scénách. Občas jsem měl pocit, že koukám na náhodný generátor blábolajících scén. Zde jasně vítězí kvantita nad kvalitou. Humor se od prvního dílu kamsi vytratil. Rozesmálo mě snad jen krmení koníka mrkví a naháněčka s ninjami. Jestli měl film kromě rodinného zázemí nějaké poselství, tak mě úplně minulo. Na konci jsem měl totiž z toho skoro dvouhodinového neustálého žvatlání hlavu nafouklou jak pátrací balón. 30% ()

Sopholojong

Takmer nebadatelny downgrade velmi zabavnej jednotky. Dvojku stahuje na 7/10 (jednotke som udelil cistych 8) hlavne vacsia miera infantility, moralizovania a hlavne sceny typu "dceruska najprv spieva otrasne, po dvadsiatich minutach bez nejakeho treningu je z nej zrazu ostrielana superhviezda". Co ju naopak udrzuje v stale cervenych cislach, je rovnako svieza zabava a mnozstvo napadov - rozzureny ponik "Precious" si zasluzi spin-off, figurka Gandalfa vycari usmev a scena nahanacky od domu cez mesto az po zasnezene vrcholky je ukazkou vynikajucej vertikalne i horizontalne atraktivnej, animovanej zabavy. ()

Xmarc

Super zábava pro děcka, nezřídka i pro dospěláky. Animace žůžová. Slabší momenty se jistě najdou a není to jistě dokonalé, ale o to tady určitě nejde. Tady jde hlavně o zábavu v podobě různých srandiček, gagů, hlášek apod. A přece jen, film je pořád primárně pro mladší obecenstvo a jako celek funguje velice dobře, kino se smálo o 106. Nemůžu porovnávat s předchozím dílem, nicméně podobných novějších animáků jsem už pár viděl, a u tohoto jsem se bavil dost možná nejvíc. ()

Little_Sawy

Tohle! tohle! tohle bude nějkratší comment v mé ČSFD histórií. I když se mi animák zas děsně líbil, je to o něco krapet horší než jednička. Takže nemůžů i kdyby jsem sebevíc chtěla a vyrvala jsi srdce z hrudi holýma rukama, nemůžu dát lepší sračkocení..Buddžel fuckt. ()

MatyRock

5/10 Infantilní dětská záležitost, ve které jsem si našel svoje a zejména popkulturní narážky jsem neskutečně hltal. Hudba od krále Zimmera je skvělá. ()

Asparah

Sice dávám hodnocení " **** " což by mohlo znít slibně, i tak má film mnoho problémů. Klasický Animák, který se snaží navázat na první díl, zde bohužel beze změny oproti prvnímu dílu. Příběh stejný v podstatě bez překvapení, což mě rozmrzelo... Ty 4 hvězdy dávám primárně za to, že jsem vesměs nenáročný člověk a humor v tomhle animáku mě opravdu několikrát pobavil - i když to byly laciné vtipné scénky. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy