Neoeui kyeolhoonsik

• angličtina

Your Wedding

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2018, 110 min

Romantická komedie byla v minulé dekádě troufám si říci společně s melodramatickými snímky nejsilnější korejskou disciplínou. Námět působí spíše tuctový příběh o lásce ze střední školy, Woo-Yeon (Kim Young-Kwang) je rváč a flákač, kterého zajímá vše a nic, ale kvůli nové studentce Seung-Hee (Park Bo-Young), která chce být napřed kreslířkou, poté módní návrhářkou se začne snažit. Film má relativně dospělý a zápichový humor, který často pobaví, sexuální náražky, ale nic vulgárního ani oplzlého. Oba hlavní herci se snaží, zejména Park Bo-Young září. Přesto mi na filmu i přes celkem realistické vyústění něco chybělo, snad více štěstí, sympatičtí hrdinové nevytrhnou méně nápaditý scénář. Chtělo to nějakou závěrečnou pecku, nebo twist, velmi pěkné nic, co bych vytýkal, ale ten emoční impakt prostě úplně nesedl. Mimochodem jeden z nejnavštěvovanějších a nejúspěšnějších filmů v Koreji.(11.2.2019)

Pravidlo ak chcete vidieť dobrú romantickú komédiu alebo romantickú drámu. Pozrite si niečo kórejské. "On Your Wedding Day" opäť potvrdzuje to čo som hovoril už pri všetkých ostatných filmoch z tejto sféry. Máme tu podľa mňa príbeh, ktorý je síce v jadre klišé, no vďaka talentu Lee Seok-geun tu máme podľa mňa veľmi vtipne, no súčasne aj veľmi citlivo napísaný príbeh, ktorý stojí viac na jeho postavách. A páni moji, naši hrdinovia sú vynikajúci. Kim Yeoung-Kwang je opäť vynikajúca. Kedykoľvek ju vidím, tak mám pocit, že dáva do toho všetko čo môže. A tento film nie je výnimkou. Opäť platí, že keď uvidíme časti, ktoré sme počas filmu nevideli, dokážeme viac prežiť jednotlivé emócie scénok. Pretože niekedy je najviac v tom, čo sme predtým nevideli. A funguje to rovnako aj tu. Okrem toho si myslím, že je tu aj skvelá práca s kamerou a jednu scénku by som tu vypichol. Budeme vidieť našich hrdinov vo viacerých momentoch svojho života. Niekoľko spoločných prechádzok ulicami. A krásnymi a efektnými strihmi máme pocit, ako keby išlo o jeden plynulý záber. Krásne spracovaný. Je pekne vidieť, že osudy našich hrdinov môžu ostať cez všetko prepojené a dokážu nájsť šťastie vo svojom vlastnom vnútri. Nemusí všetko skončiť happyendom, aby sme boli spokojní. A niekedy vieme povedať aj tie najhoršie veci na svete. A potom ich môžeme ľutovať. Myslím si, že v tomto filme sa dokážeme viacerí nájsť. Možno na oboch stranách. Film je podľa mňa milý, je srdečný, má dobrý humor a má srdce vždy na správnom mieste. A tým, že sa tento vzťah nevybudoval behom pár dní ale niekoľkých rokov, má na nás ako divákov oveľa väčšiu intenzitu. Ale napriek tomu je podaný viac ako komédia. A v tomto ohľade to tiež funguje. Ak máte radi ázijské filmy (obzvlášť z Japonska alebo Južnej Kórey), tak tento film môžem odporúčať. Príbeh je trošku tradičný, ale vďaka postavám dostáva absolútne všetko, čo potrebuje. A aj skrz sexuálne narážky je film schopný byť slušný. Stojí za to. Hodnotenie: A(15.9.2019)

Silná a zajímavá vyprávěcí a nostalgická linka. Co funguje je chemie mezi herci a režisérova výstavba postav.(2.9.2019)

• Lacike

Neviem a rozhodnúť či je to len priemerná teenage romantika alebo som už na tieto filmy starý. Ústredný pár mi bol sympatický len priemerne, mohli vybrať aj oveľa charizmatickejších hercov. Humorné scény ma rozosmiali len párkrát. Chýbalo mi tam nejaké poriadne zdramatizovanie príbehu. Nikto tam neumieral, o nič poriadne nešlo. Proste taký tuctový film na ktorý behom pár dní zabudnem. 5/10.(16.4.2019)

Zábavná a pohodová love story o žirafě a skřítkovi, ovšem to platí zhruba tak o třetině filmu, snímek totiž nedokáže udržet počáteční kvalitu a ta jde zhruba od půlky stále dolů a dolů, postupně se dějství propadá do naprostého a okoukaného standardu bez jakéhokoli nápadu a přichází mnoho klišé, takže jsem to dokoukal tak trochu z povinnosti zda si padnou či nepadnou v závěru kolem krku.(21.12.2019)

Když romantická komedie, tak jedině z Jižní Korey. Tenhle specifický žánr, který se prostě vždycky umí naladit na tu správnou sentimentální notu, miluju od prvního shlédnutí před mnoha lety... Všichni bychom v životě potřebovali víc drama queens ala korejský filmový holky, a chlapi by na oplátku mohli být víc rozumní a citliví, jako tady Yeong-kwang Kim. Nevím co víc dodat, abych nespoilovala. Prostě to se musí vidět, nedá se to popsat.(14.4.2019)