Skif

• Rusko Скиф (více)

Jsou časy, kdy jedna civilizace nahrazuje jinou. V centrální Eurasii nastává nová doba, kdy Skytové jsou skoro vyhlazeni. Pár z jejich potomků se stává bezohlednými žoldáky, takzvanými "Áresovými vlky". Lutobor, pravá ruka knížete Olega, se zaplete do nekalých intrik a ocitá se v ohrožení života, přičemž musí zároveň zachránit svou manželku a syna, které unesli právě Skytové. Spolčí se s jedním zajatým "vlkem", kterého zradil vlastní lid, a vydávají se směrem k poslední osadě Skytů, kde by oba měli naplnit svůj osud. (C0r0ner)

Vykuk

Slušná řežba, mýtická hudba, hutná atmosféra, surovost.. jen škoda těch závěrečných zvratů a konce, není to úplně to, co by divák chtěl, když už se na ten film dívá.. ale celkově super zážitek.. ()

Jadro

Už pri minimálnej znalosti histórie nástupu kresťanstva, toto je naozaj prvý film, ktorý aspoň trošičku poukázal na to, ako starých bohov vymazávali postupným zabíjaním nevinných ľudí. Aj keď si na chvíľku myslíte, že už viete všetko čo bude, stále prichádza zvrat za zvratom a miestami kamera naozaj vybíja dych alebo úplne zamrazí človeka až po bod, keď divák neverí, že záber stále pokračuje.... ()

srolyma

Já nevím. Tak velká země a takový hovadiny tam točí. Marně vzpomínám na nějaký ruský film, který by stál za zhlédnutí. Naposledy snad Noční hlídka. Tohle je zase děsná jakožehistorická fantasy, otřesně natočená a k uzoufání nudná. Ne, ruský megafilm už fakt ne. ()

hufnagel

Rozpávka pre dospelých s poriadne krvavým pozadím a veľkou nadsázkou.Ale na Rusov celkom slušné súboje a akcia.Vyzerá,že bude pravdepodobne aj 2.diel. ()

Kushina

Rusáci jsou sami o sobě šílenci a když se šílenci snaží vytvořit šílený film, tak z toho vznikne přesně tohle. Film o šukání chlastání ale především zabíjení a bojování. Příběh téměř nulový, ale bojů a krve až moc. Možná se víc zaměřit na to, aby to příště mělo hlavu a patu, protože jinak to na pohled vypadalo hezky. 50% ()

montelie

No, dobré to bylo. Vyčórováno z Vikingů, Mad Max 3 i Conana, dokonce jsem zahlédl i Avengers, ( uspávání Hulka ). Přesto jse byl spokojen...:-) ()

hony23

Hrdinný Lutobor v ruském historickém dramatu plném soubojů a násilí. Kdo má podobné filmy z hodně pradávných dob rád, ocení i tuto řežbu a pranic mu nebude vadit, že to natočili Rusové. ()

futislav

Je veliká škoda, že Rustam Mosafir nedělal Zaklínače. To by byl sakra jiný level než ta navoněná americká slátanina se šamponkem v hlavní roli a tlupou afroameričanů v rolích elfů, dryád a válečníků. Slušná výprava, dobře zvládnuté bojové scény, dobový zjev zachovaný i u komparsu, příběh prostý ale divák se nenudí. Hvězda dolů za některé technické kiksy ale jako celek opravdu povedené. ()

Ruslan

Скиф je přesně tak špinavý a pohanský, jak má být. Zážitek dokresluje dokonalá hudba, která přidává na brutálnosti skvěle natočeným bitvám. K plnému hodnocení mi tam chybělo jen rozvinout více dějovou linku ohledně rodiny hlavního hrdiny a nějaký ten nečekaný zvrat. 80%. ()

mdf

Slušná ruská řežba o pomstě,dobré masky,ale nápadně mi to přípomínalo nějaké jiné filmy. ()

Zaks

V podstate od prvej scény bol pre mňa hlavná postava vlk Kuna a nie Lutobor. Neskôr vlastne film pre mňa už skončil, dopozeral som ho len z úcty k ruským tvorcom, ktorý sa snažili natočiť riadne krvavé fantasy. Mnohé súboje boli scenáristicky dosť odfláknuté, maladci často pripomínali tupé ovce určené na porážku a nie udatných bojovníkov, iné naopak boli excelentné, do detailov premyslené. Úroveň filmu postupne klesala až k trápnemu záveru. Škoda, potenciál tam bol, ale nedopadlo to úplne OK. ()

Prck4

Kontrast mezi "civilizací", "nájemnými zabijáky" a čirou vírou v Aresa je ve filmu vidět moc krásně. Ikdyž jsem zastánsem neoliberokomunismu, tak bolševokatoprogejoalesboatranskokotismuso je s tím politicky v pořádku. Moc dobrá komunistická podívaná. Můžeme nenávidět Stalina, ale tím nemusíme nutně odsuzovat ruskou kinematografii. Klasická vybíjená s meči a dýkami. SPOILER: Nejvíc jsem žral ten pohled stařešiny z červenokošiláků, když pronesl soud nad Lubotomírem slovy "rozhodne Ares" ()