Reklama

Reklama

Vůně Athén s Miroslavem Donutilem

(seriál)
Česko, 2017, 3 h 2 min (Minutáž: 26 min)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Do Řecka jezdí někdo kvůli moři, někdo za historií a uměním, ale všichni tam rádi jedí. A protože budeme tentokrát v Athénách a jejich blízkém okolí, ponecháme moře tak trochu stranou a necháme se zavést na místa, kam možná běžný návštěvník nezavítá. Ať už to je stará athénská čtvrť Psiri nebo třeba taverna Krásné Řecko, jejímž majitelem je muž, se kterým se domluvíte, i když neumíte řecky ani slovo. Vaří samozřejmě tradiční staré recepty. Ty si ale každý doma neudělá, protože dobré jídlo chce čas. A tak máme pro vás připravenu i jednu alternativu. Průvodci budou podobně jako před časem na Krétě Miroslav Donutil a režisér George Agathonikiadis. Koncept cyklu vychází z první řady s názvem Vůně krétské kuchyně s Miroslavem Donutilem, který se natáčel na Krétě. Jako další řecká lokalita byly zvoleny Athény. Kulinářsko-kulturní cestopis se vydá do vyhlášených athénských restaurací, navštíví kulturní památky Athén nebo přiblíží zvláštnosti životního stylu řecké metropole. Zvláštností pak je jídlo, které vaří Řekové, kteří vyrůstali v Čechách, odkud si přivezli českou kuchyni a s určitou modifikací ji nabízejí v Athénách. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

papaguy 

všechny recenze uživatele

Donutilova pomsta;-). Fotografie v galerii myslím mluví za vše. Miroslav Donutil a jeho domorodný přítel provází diváka vyhlášenými i méně známými stravovacími podniky v Řecku. Zkoprnělý divák pozoruje jak pánové v nejlepších letech žerou (s prominutím) až jim lupe za ušima. Opravdu pak tolik jídla, co si nechají nanosit, sní sami, nebo alespoň něco nechají chudým? Občas tedy, aby se neřeklo, se Donutil projde po (nedalekých) památkách. Z toho mu tuze vyhládne a tak šup... honem do nějaké taverny. Celkový dojem: Bohulibý záměr inspirovat diváka chutěmi a vůněmi Athén umenšuje akcentování debužírování. Silně se nedoporučuje zejm. před nedělním obědem. Pokud máte rádi Řecko a Miroslava Donutila, asi mu Vůni Athén odpustíte. Pokud nejste fanda, přepněte raději na "Na cestě po...", komentáře jsou tam o něco vtipnější. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Po serialu o Krete se dostalo i na Atheny a divak opet dostane moznost potkat se s najakou tou historii a predevsim tipem na dobre jidlo. Bohuzel je u toho zase ta, uz pomalu trapna dvojice dvou nenazrancu a lenochu. ()

Reklama

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Jeste horsi nez prumerny kretsky serial. Donutil nema k jidlu zadny vztah, mozna je dobry herec ale tady nema co delat. Napr. jak cumel na maceni kandovaneho ovoce do cokolady, to byl opravdu velky trapas. ()

Achilesous 

všechny recenze uživatele

Pro lidi, které zajímá řecká kuchyně a historie, je to celkem pěkný pořad. Pan UncleG typicky česky jen závidí a přináší zcela nekonstruktivní a duchaprázdný komentář (prý za naše peníze, řeči typického hospodského pomluvače). :D Za mě jsou to 4 hvězdy, jelikož s panem UncleG souhlasím v tom bodě, že někdy je toho jídla až příliš. ()

UncleG odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle je naprosto geniální koncept. Mireček Donutilů si odjede na dovolenou, kterou mu zaplatíme my všichni, televizní koncesionáři. Tam se kolosálně přežere, div mu panděro nepraskne a ještě za celou tuhle šaškárnu dostane zaplaceno. Já nevím jak vy, ale opravdu si nedokážu představit jediného diváka, kterého by mohl jakýmkoli způsobem uspokojit pohled na olezlého, upoceného Donutila, kterak půl hodiny rozmělňuje žvanec v hubě. A teď pěkně po falloutovsku: "Je mi špatně, budu blinkat". ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama