Vůně Athén s Miroslavem Donutilem (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2017, 3 h 2 min (Minutáž: 7x26 min)

Ondřej Šrámek

Petr Smělík

Pro lidi, které zajímá řecká kuchyně a historie, je to celkem pěkný pořad. Pan UncleG typicky česky jen závidí a přináší zcela nekonstruktivní a duchaprázdný komentář (prý za naše peníze, řeči typického hospodského pomluvače). :D Za mě jsou to 4 hvězdy, jelikož s panem UncleG souhlasím v tom bodě, že někdy je toho jídla až příliš.(22.10.2017)

Po serialu o Krete se dostalo i na Atheny a divak opet dostane moznost potkat se s najakou tou historii a predevsim tipem na dobre jidlo. Bohuzel je u toho zase ta, uz pomalu trapna dvojice dvou nenazrancu a lenochu.(22.1.2018)

• UncleG

Tohle je naprosto geniální koncept. Mireček Donutilů si odjede na dovolenou, kterou mu zaplatíme my všichni, televizní koncesionáři. Tam se kolosálně přežere, div mu panděro nepraskne a ještě za celou tuhle šaškárnu dostane zaplaceno. Já nevím jak vy, ale opravdu si nedokážu představit jediného diváka, kterého by mohl jakýmkoli způsobem uspokojit pohled na olezlého, upoceného Donutila, kterak půl hodiny rozmělňuje žvanec v hubě. A teď pěkně po falloutovsku: "Je mi špatně, budu blinkat".(16.10.2017)

• papaguy

Donutilova pomsta;-). Fotografie v galerii myslím mluví za vše. Miroslav Donutil a jeho domorodný přítel provází diváka vyhlášenými i méně známými stravovacími podniky v Řecku. Zkoprnělý divák pozoruje jak pánové v nejlepších letech žerou (s prominutím) až jim lupe za ušima. Opravdu pak tolik jídla, co si nechají nanosit, sní sami, nebo alespoň něco nechají chudým? Občas tedy, aby se neřeklo, se Donutil projde po (nedalekých) památkách. Z toho mu tuze vyhládne a tak šup... honem do nějaké taverny. Celkový dojem: Bohulibý záměr inspirovat diváka chutěmi a vůněmi Athén umenšuje akcentování debužírování. Silně se nedoporučuje zejm. před nedělním obědem. Pokud máte rádi Řecko a Miroslava Donutila, asi mu Vůni Athén odpustíte. Pokud nejste fanda, přepněte raději na "Na cestě po...", komentáře jsou tam o něco vtipnější.(29.9.2017)