poster

Taylor Swift - Look What You Made Me Do (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2017, 4:15 min

Režie:

Joseph Kahn

Hudba:

Taylor Swift

Střih:

Chancler Haynes

Scénografie:

Brett Hess
(další profese)
  • - V taneční scéně mají na sobě tanečníci trička s nápisem „I <3 TS“, tedy „Miluji Taylor Swift“. Podobné tričko pouze v bíle barvě má na známých fotkách ex-přítel Taylor, Tom Hiddleston. (hansel97)

  • - Na hrobce v úvodní scéně je napsáno jméno Nils Sjoberg, což je pseudonym Taylor Swift, který použila při psaní písně This Is What You Came For (2016) pro Rihannu a svého ex-přítele Calvina Harrise. (hansel97)

  • - Na začátku videoklipu zpívá Taylor Swift: „I don't like your little games, don't like your tilted stage...“ V češtině tedy: „Nemám rád tvé malé hry, tvé nakloněné pódium...“ Následně zatáhne za jeden z náhrobků a všechny nakloněné hroby se srovnají. Jedná se o odkaz na Kanyeho Westa, s nímž vedla spor ohledně videoklipu a písně Famous (2016). Kanye totiž při své tour „Saint Pablo“ opravdu používal nakloněné pódium zavěšené ve vzduchu nad fanoušky. K tomuto sporu následně odkazuje i část videoklipu, kdy Taylor říká do telefonu: „I'm sorry, the old Taylor can't come to the phone right now. Why? Oh 'cause she's dead!“ Tedy česky: „Omlouvám se, ale stará Taylor teď nemůže mluvit. Proč? Protože je mrtvá!“ Taylor tímto poukazuje na telefonát, který s Kanye měla ohledně jejího začlenění do textu a videoklipu Famous, které následně popřela. Byla ovšem odhalena jako lhářka, jelikož si Kanyeho manželka Kim Kardashian West telefonát nahrála. (hansel97)