Reklama

Reklama

Jak se fotí...

(seriál)
všechny plakáty

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Jak povýšit focení rodinné dovolené nebo třeba výletu s přáteli na profesionální úroveň? Jak se podívat na památky a oblíbené turistické destinace v celé Evropě očima fotografa? Takové otázky si kladl zpravodaj a milovník cestování s fotoaparátem Jan Šmíd. Oslovil tedy kamaráda, známého fotoreportéra Jana Šibíka, aby se na putování po evropských metropolích vydal spolu s ním a do správného focení ho prakticky zasvětil. Jak fotit dominanty? Jak přemýšlet o kompozici? Kterých nejčastějších chyb a klišé se vyvarovat? Jak pracovat se světlem, jak zachytit tajemství starých chrámů, atmosféru a kolorit magického místa anebo třeba pohyb a sportovní akce? (Česká televize)

(více)

Recenze (16)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Celkem zakímavý dokument. Já si myslím, že je to přesně o tom co pan Jan Šibík vždycky zdůrazňuje. O nápadu. Nápadu a také jisté odvaze, protože vlézt zrovna v dnešní době někam a tam cvakat foťákem úplně cizí lidi, to odvahu chce. Je sice hezké, že sedící tříletá dívenka u fontány s tryskající vodou dělá zajímavou kompozici, ale jděte k ní a cvakejte z blízka ji před její maminou či tatínkem... Dnes je každý rovnou úchyl nebo terorista a vysvětlujte, že ta voda bude na záběru za tou dívkou zpomalená a bude to vypadat zajímavě...:-). Foťáky jsou už dnes takové, že hezkou fotku uděláte i mobilem.. Chce to je znát pár zákonitostí a pak mít tu odvahu... Vzpomínám na časy s flexaretou, nebo moje toulky Krumlovem s Prakticou L2 s jedním výměným objektivem Tessar, dvěma filtry a expozimetrem Leningrad 2... Než jsem se naučil střílet čas a clonu od boku dost trvalo a tak díky tomu všemu nastavování bylo skoro nemožné udělat momentku... Já si fotky ani nevyvolával, ani nedělal, takže k tomu celému pak za pár dní ještě přibylo napětí při nahlédnutí do obálky od Fotografie, kolik ře mi toho z celého filmu vlastně vyšlo a jak... Takže ano, tenhle formát pořadu mi nevadí, snad jen ten Šmíd by nemusel být takové prkno... * * * * ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavý dokumentární cyklus, ve kterém fotograf Jan Šibík ukazuje divákům způsoby a možnosti, kterak by turista s fotoaparátem mohl na svých cestách dosáhnout poutavějších fotografií, které by vybočily ze stereotypu snímků, které si většinou vozíme. Uvítal bych trochu více detailnější rozbor technického provedení a nastavení při fotografování. Lehce zafušovat do řemesla lektorům fotografování. Jan Šibík je profík a tak už to tak nějak pálí rutinně "od boku" a jen divákovi ukazuje směr, kompozice, pro zajímavější snímky. ()

Reklama

Posheidon 

všechny recenze uživatele

Od pořadu s názvem: Jak se fotí…bych očekával, že se dozvím, jak se fotí. To se divák bohužel nedozvěděl. Přitom stačilo tak málo. Sdělit v každém dílu pár základních pouček, ukázat si to v praxi. Rovněž jsem postrádal dosti podstatnou informaci, jak byl v daném momentu fotoaparát nastaven a přitom úplně stačilo, přidat dole ke každé fotce popisek s tímto info. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Pokud se kritik tohoto dokumentu striktne nerozhodne, ze bude podle tohoto serialu fotit, nemuze byt zklamany. Sice proflakle, ale porad zajimave turisticke cile v sesti epizodach, kterymi provazi Sibik se Smidem. Zajimavosti, at uz z foceni ci historie navstivenych mest v podani techto dvou panu me bavilo a vsechny dily jsem si uzil. Jen ta Praha mi prisla takova odflaknuta... ()

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem si pomyslil, že pořad bude ukazovat ještě pěkně za tepla lechtivé fotografie nahého Ѿ Jana Šmída ♥ zachycené nabušeným fotoaparátem Jana Šibíka a ejhle - vono je to vo něčem jiným. Místo toho spolu spí na pokoji po Evropských městech a fotí luďov po ulici. Ale jo není to úplně špatný... ()

Galerie (175)

Reklama

Reklama