Avicii: True Stories

Zaměřuje se na neuvěřitelný vzestup, pád a znovuzrození jednoho z nejúspěšnějších světových umělců elektronické hudby všech dob, Aviciiho. (sator)

oasismanik

Avicii bol, po skupine ABBA zrejme najznámejší a najslávnejší švédsky hudobník, vo svojej podstate obyčajný, skromný, introvertný chlapec, ktorého keby ste stretli na ulici, zrejme ho ani nespoznáte. Nie som síce fanúšik tanečnej hudby, ale Aviciiho si rád kedykoľvek pustím a vypeckujem si ním repráky. Dokument sú v podstate iba utržky z interných nahrávok zo zákulisia, nič zaujímavé alebo nové tam nepadne, ale za niektoré jeho pesničky, ktoré po ňom zostanú, dám 4... ()

Brano

Avicii bol aj bude pre mňa najlepší producent elektronickej hudby! Jeho hudba bude tu žiť s nami naveky. Veľmi som si prial ho zažiť naživo na nejakom koncerte, no to sa už nikdy nestane. Tento dokument približuje viac z jeho pekného, no ale aj dosť utrápeného života. Nikdy som nevedel, že mal až takéto obrovské zdravotné, ale aj psychické problémy. Česť jeho pamiatke! ()

anetd1

Sentimentálně nemůžu hodnotit jinak. Neuvěřitelně smutný příběh nadaného člověka, který je trpký sledovat, když už jednou víme, jak končí. ()

DonBraso

Pomalu až drama jedné osoby,než dokument.Parádní kamera podrthla slušnou instrumentáž života jednoho Dje,který nedokázal nejspíš přestat včas a zubatá na něj už čekala v těch letech co byl natočen tento dokument.Já jsem vždycky rád spíš za autobiografické ztvárnění.Takže začátek jak začal Tim na Fl Studiu a vznikl hit Levels je přesně to,co jsem bral plnýmy doušky.Nejsem zrovna fanoušek Aviciio,ale celkově dění okolo Djingu mě zajímá.Celá ta pravda je,že nemít manažera tak jste pořád nikdo,ale ten manažer Vás nakonec pohltí a je to jen o slávě a penězích.Někdy to bohužel končí tragicky.Hodně věcí vrtá hlavou,protože dost lidí zažívá stres neustále a nechce se věřit,že i po tom,co koncertní šńůry byly pryč,zrovna to,co Tima bavilo nejvíc a to je skladání hudby,si veme život.V dokumentu vystupují především jeho kamarádi,pes Liam,Tiesto,Guetta... ()

shi_sha

Proč se na to vůbec koukám? Já vím, sem citovej masochista, tohle je na mě moc. Vždyť i to břicho mě bolelo spolu s ním. Tolik bolesti, klid a odpočinek má až teď, dobrou Time.. ()

Doggie773

Kvalitní dokument který zachycuje život někoho tak úžasného. Bylo zajímavé jak normální kluk z normální rodiny si šel svou vlastní cestou a dokázal to,co jen tak každý nedokáže.Měl neuvěřitelný talent což bylo vidět v jeho tvorbě.Dokument zachycuje že to neměl v životě úplně jednoduché, proč přestal živě vystupovat a hlavně se mi líbí jak byl neuvěřitelně skromný a jak byl pořád svůj.Je to moc smutné,u filmu jsem slzy neudržela,protože to nešlo.Děkuji že byl tento film natočen.Je to jedinečný náhled do života jednoho z nejlepších DJů naší doby.Tento film nemůžu hodnotit jinak než 5ti hvězdičkami, nemám slov,bylo to úžasné. ()

randycz

Je až neuvěřitelné, co dokážou dnešní děti, když jsou cílevědomí a kreativní. To množství skladeb a reklamních odrhovaček, které si člověk brouká a ani neví, že je složil nějaký kluk, jenž ani nepotřebuje holící strojek. Bohužel to sebou nese i své mínusy, viz Tim Bergling. Ve světle toho, co víme dnes, je závěr dost mrazivý. Samotný dokument je ztvárněn moc pěkně. ()

Tomas_PO

Prekvapivo dobrý dokument, a to aj pre nefanúšika Aviciiho, ci elektronickej hudby celkovo. Umne vystavaná dramaturgia dokumentu zaznamenáva jeho začiatky, úspech a následné trápenie. Objavia sa tu príjemné hudobné elementy, skladateľská kreativita, zábery zo štúdia, z koncertov a samozrejme z ciest. Vybalancované sú aj vyjadrenia hlavných aktérov, ako samotného Aviciiho, tak aj jeho manažéra, či ostatných ľuďí z blízkeho okolia. Pozeraná cca 100 minútová verzia. ()

kolly13

Přes upřímný příběh se nám dostává klasické rady, nechť se díváme na co dělám a pro koho to vlastně děláme. Chybělo mi jen více muziky. ()

dmatejek777

Velmi intenzivní a také smutný dokument o geniálním umělci, které ho jsem měl velmi rád a stále se nemohu smířit s tím, co se stalo... ()

Chadzi

Neskutečný příběh jednoho nadějného umělce, jehož život skončil příliš brzy. Doporučuju všem! I těm, kterým tahle hudba nic neříká. Naskytne se Vám pohled do "zákulisí", který Vám po skončení zůstane v paměti opravdu dlouho. ()

Gadzetina

Skvělý dokument ukazující, jak křehká duše Tim byl. Z veřejného světa se stáhl už dávno, evidentně však musel trpět dál. Velká škoda neskutečného talentu. RIP. ()

MATTcz

Dokument pojednává o začátcích DJe Aviciiho. Vlastním jménem Tim Bergling. Který se stal díky své odlišnosti v hudbě celosvětově známý. Dokument je natáčený v době kdy samozřejmě Tim byl mezi námi. Ve filmu jde přímo vidět jak se Tim během své cesty DJování změnil. Z obyčejného kluka se díky Ash Pournourovi stal během malé chvíle velký člověk v hudební branži. Já osobně jsem těch 7 let Aviciiho poslouchal od jeho mega hitu ''Levels'' a když jsem se dozvěděl že už není mezi námi, tak mi to bylo opravdu líto, a celý týden jsem si pouštěl jeho songy. Tento dokument doporučuji všem fanouškům, ale i nefanouškům, aby zjistili kdo to vlastně ten Avicii byl. Pro mě to bylo velké jméno, které mě provázelo dlouhými lety. Naposled ti přeji, odpočívej v pokoji Time 🎧 ()

VincentB.

Až ma mrazí keď vidím akým happy-endom a nádejným koncom končí tento film. Tu nie je o čom po remeselnej aj umeleckej stránke je film proste bomba. Keď toto vidím tak viem, že je ešte horšia vec ako peniaze a to je sláva. Lebo slávny interpret je bábka, ktorá je na roztrhanie. Ktorá nemá život vo vlastných rukách. Rozhodne odporúčam vidieť. 95% ()

r3musko

Na tento dokument som narazil náhodou, pustil som si ho s tým, že ho možno ani nedopozerám. A musim povedať, že som bol príjemne prekvapený. Veľmi dobrý dokument, formou aj obsahom. Dotýka sa aj osobného života DJa a pomáha pochopiť jeho rozhodnutia. Nebol som jeho fanúšik, poznal som jeho pesničky, zachytil som čo sa stalo, vnimal som to len z radia, alebo novín, ale tento dokument dáva tým udalostiam nový rozmer. Na tento dokument sa dá pozerať z rôznych pohľadov. Ten najpovrchnejší pohľad by bol, že sa jednalo o ďalšieho mladého človeka, ktorý to nezvládol s drogami. Ja som tam našiel ďalšie analógie. Mladý chalan, ktorý sa predvádza na pódiu, ale v súkromí je skôr utiahnutý. Žije tvorením hudby, ale vystupuje skôr z donútenia. Je slávny a bohatý, ale zároveň nešťastný a v podstate alkoholik. Mnohí snívajú o jeho živote, ale jemu to šťastie neprinieslo. Z predchádzajúcich riadkov je jasné, že hodnotím skôr obsah ako formu. Som rád, že to niekto dostal do ucelenej formy dokumentu a nezostalo to len pri krátkych youtube videách. Zároveň je veľké plus, že tvorcovia mali kopec materiálu, ktorý bol pôvodne natočený pre iný dokument. Tento dokument vďaka tomu pôsobí autentickejšie. ()