Fate/Extra: Last Encore (TV seriál)

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2018, 10x24 min

Akijuki Šinbó

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

UMU Extra: Last Monogatari má opravdu jen 10 dílů? Na Anichartu slibovali 13 a závěr toho desátého, ať už byl do jisté míry i trochu zajímavý mi rozhodně nepřinesl žádné adekvátní rozuzlení a tak si připadám, jako při sledování koně, který chcípl před cílovou rovinkou... Ono to bylo vůbec zvláštní anime, stačí jen to, že mě na něm asi nejvíc pobavil UMU counter, který si tam přidal na pár dílů jeden vtipný autor titulků (a který by pro mě byl dobrým návodem na chlastací hru). Kromě téhle zábavné podivnosti se mi ještě líbilo zpracování jednotlivých pater, tak rozmanité a občas i nápadité a dobře předváděné - no studio, které nám přineslo sérii Monogatari se nezapřelo... Ještě přidám Saber, která byla tak podivná, že to bylo vlastně i roztomilé a taky Rin, protože sakra, kdo nemá rád Rin... No ale to je tak nějak všechno, souboje nejsou nijak epické ani zajímavé, příběh člověku, který nezná hru přijde tak nějak podivný a nezaujal, no a hlavní hrdina? Já bych tam asi radši měl tu holku, co zaklepe bačkorama hned na začátku... Nejsem asi zase tak naštvaný jako někteří ostatní, ale bylo to takové - neuspokojivé. 4,6/10(15.4.2018)

• Scalpelexis

[Shlédnuto 5 epizod, drop] Tak to bychom měli. Co se nepovedlo A-1 u Apocryphy, tak se nepovedlo ani Shaftu u Extry. Co je špatně? Krom animace a neotřelého zasazení do herního světa úplně vše. Narozdíl od Apocryphy se zde pracuje defakto a pouze se dvěmi postavami, což naznačuje a slibuje dostatečnou hloubku charakterů podpořený zajímavými dialogy, ve kterých bývá Shaft jistý v kramflecích. Tak tu máš, diváku, jednu facku a ještě druhou, aby ses doopravdy probral z takového snu. Počkat..tak ale Fate..to jsou souboje, že ano..třetí, čřvrtá facka. Když by člověk čekal nějaké poetičtější pojetí Fate univerza, které se mu nakonec nedostává, tak by se mohl za normálních okolností spoléhat aspoň na ony šarvátky mezi Služebníky, jenže to by tam nějaké musely být! Je vskutku ctnostné použít poměrně známá jména lidských dějin či legend, ale co takhle nějaká mytologie jejich pozadí? Anebo co třeba nám vůbec vysvětlit, o co tady jde?! Samotný děj je reklamou na ženský orientační smysl a ona lenost cokoliv vysvětlit je buďto do nebe volající anebo jsou nám rozebrána fakta, která nás pramálo zajímají a to navíc ve špatných chvílích. Čeho zde dostáváme spoustu je shotů polonahé Saber, "umu" zvolání a automaticky opravujícího se oblečení Hakuna. Nezbývá mi než tento paskvil zmuchlat, zakopnout a lítostivě si povzdechnout jak Kocour, že Fate je jednoduše pasé jak klobouky. P.S.: S nabytím vědomí, že Nasu psal celý skript pro Extru, dostává zlatého bludišťáka v podobě vztyčeného prostředníčku.(28.2.2018)

Bohužel hodně uspěchané, 10 na anime z Fate univerza prostě nestačí. Spousta věcí tu byla nedožešených, a v plno epizodách jsem tápal o co tam vlastně jde. Ale jinak se mi zde hodně líbila Rin, která se tu celou dobu promenádovala v sexy vysokých kozačkách, a Saber byla roztomilá též. Ale jinak docela škoda, že to nemělo víc dílů, aby to mohli více rozvést a né takhle uspěchat.(7.4.2018)