Vánoční princ

• USA A Christmas Prince

Nadějná mladá novinářka zažije předčasné Vánoce. Vyšlou ji do cizí země, aby ulovila sólokapra o elegantním princi, který se má stát králem. (Netflix)

Tomas_PO

Romantická americká slaďárňa od Netlifxu na Vianočné oddychovanie, ktorú si človek zapne, lebo mu vyskočí na Netflixe. No na nič nerobenie či do pozadia vhodné. ()

Scaevola

Češi mají své vánoční pohádky a Američané (alespoň dle Netflixu) také. Umělohmotný sníh se tak snáší na nereálné zápletky s přihlouple romantickým dějem a s postavami jako od Barbie, a to jak zvnějšku, tak zevnitř. Jenže tady ještě navíc tvoří ústřední dvojici pán a paní nesympatičtí a A. Krige opět připomíná borgskou královnu. ()

Grimaldi

Takový ideální vánoční film pro ženské osazenstvo domácnosti. Nenáročný, již snad milionkrát použitý dějový oblouk o prosté dívce a princi, co společně objeví lásku. Má to dostatečně sympatický casting a malebné rumunské lokace. Zkrátka mírně lepší Hallmark film co se nějakým omylem ocitl na Netflixu. ()

krisikowa

Mám ráda Rose Mc Iver. To je tak všechno, co na tom filmu dokážu ocenit. Jo a ještě atmoška samy o sobě docela dobrý. Ale pokračování už byla dost o ničem. ()

Vampiroza

Pohodovej film. A jen tak mmch. Oba herci s dítětem se objeví v malém cameu ve filmu princezna z cukrárny 2 při závěrečné korunovaci v řadách hostů ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Vánoční princ z roku 2017 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato romantická komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s novinářkou Amber Moore (Rose McIver), kterou zaměstnavatel poslal do malého evropského státu Aldovia, aby se zde zúčastnila tiskové konferenci pořádané princem Richardem (Ben Lamb), který se chystal nastoupit na trůn po nedávné smrti svého otce. Richard byl v tisku zobrazován jako nezodpovědný playboy a také se o něm proslýchalo, že plánuje abdikovat. Amber doufala, že zde sepíše reportáž, která ji konečně přinese úspěch v práci, ale princ se nedostavil. Amber se rozhodla se slídit po paláci a přitom byla přistižena pravou rukou královny (Sarah Douglas), která si ji spletla s novou americkou učitelku mladé princezny Emily (Honor Kneafsey). Amber se začala za učitelku vydávat, ale brzy byla postiženou mladou princeznou odhalena. Jako učitelka Emily se Amber setkala s královskou rodinou, včetně Richarda, který ji postupně začal přitahovat, když o něm zjistila, že je soucitným a zodpovědným mužem, i když se skutečně zdráhal převzít trůn. Během této doby se Amber od Emily dozvěděla, že Richardův záletnický a žárlivý bratranec Simon (Theo Devaney) je dalším v řadě na trůn, po kterém tak moc toužil. Amber také narazila na Richardovu krásnou bývalou přítelkyni Sophii (Emma Louise Saunders), o které měl Richard podezření, že se o něj zajímala pouze kvůli jeho budoucímu titulu. Emily souhlasila s tím, že Amber neodhalí, pokud napíše příběh, který odhalí prince Richarda jako dobrého muže. S každou další minutou se Amber a Richard sbližovali a také Emily měla novinářku stále více raději, ale o to bylo těžší, nakonec odhalit pravdu o skutečném důvodu jejím pobytu v paláci. Ve stejnou dobu podezřívavá Sophia a Simon našli Richardův adopční certifikát, který Amber předtím náhodou našla a na štědrovečerním plese, když se Richard připravoval na korunovaci, Sophia odhalila jeho adopční certifikát a pravou identitu Amber. Simon se přihlásil o své právo usednout na trůn, Richard odletěl a Amber se slzami v očích opustila palác. Vše pak spělo do závěrečného vyvrcholení a já jsem byl zvědav, jak to celé dopadne. Bylo mi jasné, že určitě dobře, ale podrobnosti mi známy nebyly a já už nic dalšího neprozradím….Film byl založen na známém klišé, podobném tomu v Princezně z cukrárny a dalších vánočních romantických filmech. Byla tu chudá holka, malé evropské království, svobodný princ, protivná královská snoubenka, rebelující malá princezna, pro kterou se hledala vychovatelka. Nicméně mi film dokonale seděl do vánočního období, kdy jsme si jej doma pustili a to o šlo. Dlouho jsem přemýšlel, jestli tomuto rodinnému filmu mám dát dvě, tři nebo čtyři hvězdy a nakonec jsem se rozhodl následovně. Suma sumárum, první díl Vánočního prince ode mne obdržel tři královské hvězdy ***. ()