Ten pravý, ta pravá?

Scénografie:

Callie Andreadis

Kostýmy:

Justine Seymour

Na mě tento slabší odvar Linklaterových konverzaček funguje dokonale. Levin jen převrací koncept a místo mladých zromantizovaných milenců servíruje dva naprosté cyniky. Kouzlo však zůstává a já se dojímám nad každým záběrem, který je delší než tři minuty, aniž bych ztratil pozornost a hlavně zájem o ty podivné postavy a jejich interakci. 8/10(23.9.2018)

"Destination Wedding" mal našlapnuté byť vynikajúcim filmom. Úvod ma skutočne dostal. Zoznamujeme sa s našimi hlavnými hrdinami Frankom a Lindsay a začínajú hneď pekne zhurta do poriadnych dialógov, ktoré ma skutočne pobavili.A pokračujeme v podobnom duchu ďalej. Ako keby ich celý svet chcel na tejto ceste spojiť. No potom sa akosi film odtrhne od reálnej story a výsledne sa stane non-stop dialógmi. A to čo ma v prvom momente bavilo a hovoril si, že sú tam vtipné a súčasne dobré myšlienky ma zrazu začínalo otravovať, lebo som akosi chcel, aby sme sa pohli niekam z miesta... aby sme trošku viac poznali story a ostatné postavy. Lenže nič také sa tu nekoná. Všetko je to postavené len na dialógoch medzi Frankom a Lindsay. A kým úvodné boli super, postupne sa to začalo rozsypávať a ku koncu už som vôbec nevnímal o čom sa rozprávajú a len som čakal, kedy film konečne skončí. Čo je dosť škoda, lebo keď som dával pozor, tak miestami tam boli vtipné momentky a miestami zase dosť trefné momentky. Napríklad aj o tom, že všetci snívame o tom, čo v živote dosiahneme a nakoniec skončíme na priemernom pracovnom mieste niekde v offici, kde viac menej utopíme celý svoj život a všetko, čo sme chceli reálne niekedy dosiahnuť. Takže v tomto dávam filmu pozitívny rating. Takisto musím pochváliť Keanu Reevesa a Winonu Ryder. Myslím si, že veľké množstvo dialógov boli odimprovizované a snažili sa maximálne ako mohli. A sú dobrí herci. Len režijne to mohli skúsiť posunúť trošku inam, lebo máme tu scénky, ktoré by reálnom svete vyplynuli úplne inak. Ale nakoľko je to vyslovene dialógový film, tak to nikto nerieši. Ak máte radi dialógové filmy, ktoré sú vyslovene len o dialógoch medzi dvoma postavami, tak si film užijete. Ak čakáte viac story, tak asi by som odporúčal pozrieť niečo iné. Hodnotenie: C+(26.9.2018)

• POMO

Ze začátku velice slibná chemická konstelace oprašující lidské sympatie našich hereckých oblíbenců z devadesátek. Mimochodem, proč je Winona mimo focus? Je pořád stejně hezká a zajímavá bezprostředním a úpřimným hereckým projevem! Přibývajícími minutami ale vylejzá na povrch scenáristova/režisérova bezradnost. Ten jakoby se chtěl přiblížit Linklaterově Sunrise/Sunset/Midnight trilogii, ale místo přesného a promyšleného konceptu necháva ústřední dvojici improvizačně tvořit jakože humorné situace a dialogy, které jsou zoufale nevtipné a v horším případě krčovitě strojené a nefunkční (sex na louce). Koncepční zajímavostí u tohoto filmu zůstává pouze to, že do obrazu s dvojicí se téměř nedostane žádná jiná postava. Že vedlejší postavy - když už se nějaká objeví - jsou dvojicí sledovány výhradně z povzdálí.(21.9.2018)

Žádná romantická komedie, nýbrž výborná konverzační záležitost, s brilantními dialogy, v níž ti dva neslezou z plátna. A žádné další postavy tam prostě nejsou. Ano, odcházely znechucené dvojice v průběhu projekce, ano, chápu, že takový film jste vůbec nečekali a ano, Winona trošku přehrávala. Ale Keanu byl peckovní, Winona se nakonec chytla a mně se to jako celek líbilo. A výborné by to bylo i na divadle. Snad se dočkám. Během druhé projekce ještě větší sranda a z kina, kupodivu, nikdo neodešel...(6.9.2018)

• katka74

Hvězda za ústřední dvojici. S jinými herci bych to ani nedokoukala, stejně jako 1/3 mých spoludiváků, kteří v polovině filmu opustili kino. Zaujaly dlouhé scény bez střihu s velkou spoustou textu, který museli zvládnout jen dva lidé, jiná postava ve filmu nemluví. Dialogy jsou náročné a až na pár světlých výjimek nejsou vtipné. Nebýt Keanu pořád fešák a Winona fakt krásná baba, tak je to naprostá ztráta času. Předpokládám, že jediný důvod, proč oba vzali tuto roli, byl zase po letech pracovat spolu.(1.9.2018)