Ten pravý, ta pravá?

Callie Andreadis

Kostýmy:

Justine Seymour
  • pakobylka

Dosti pochybná love story s nanejvýš trapnou ústřední dvojicí (ano - myslím i TEBE, milý Keanu Reevesi), s dokonale dementními dialogy, s hluboce zmrazenými emocemi ... a s teoreticky i prakticky neexistující atmosférou. Netuším, kam se zašila, když na vlastní oči viděla na place tu bídu s nouzí, ale její absence je takřka hmatatelná ... dokonce jsem byla chvilku na pochybách, zdali se ona rádoby komediální fraška neodehrává ve stoprocentním vakuu. Neodehrává ... jako nezvratný důkaz může posloužit prostý fakt, že všichni protagonisté natáčení přežili - a filmový štáb jakbysmet. Nicméně ... co se mě týká, jsem znechucena do té míry, že nejsem s to vydolovat ani jednu jedinou nedomrlou * ... je mi líto. Kecám: NENÍ mi to líto, škoda jen zbytečně ztraceného času .. MÉHO času.(7.3.2020)

uměl bych si tohle představit jako divadelní hru.I jako film je Destination wedding zábavná konverzačka,ale díky uspávající hudbě a nápadu,že ve filmu nepromluví nikdo jiný než hlavní dvojice nefunguje úplně na 100%.On ten nápad že ve filmu nedojde k jinému dialogu než mezi hlavní dvojicí je v jádru fajn,ale zároveň si díky němu tvůrci trochu nařízli pod sebou větev.Dialogy jsou pak zábavné,ale ne všechny působí úplně přirozeně jako třeba v Before trilogii...60%(15.9.2018)

Koukám, že jdu proti proudu :-) No ale mě se to líbilo, tohle celkem originální pojetí :-) Keanu skvělej, Winona sice zbytečně cpe 3 grimasy do každého slova, poslední třetina už může začít nudit - ale když divák nečeká zrovna "seriózní" romantiku, a hlavně nebere moc vážně ani sám sebe, tak si tu srandičku může užít...(12.2.2019)

Film sestává jen z dialogů ústředního páru jak v rozhlasové hře což je únavně náročné na pozornost. Oproti Woody Allenovi chybí štiplavost. Rozhovory jsou povšechně abstraktní o budoucnosti páru , nebo nihilistické úvahy. Milostný akt ve volné přírodě s trapnými slovními výroky je kouzelný. Tato romantická komedie se naštěstí obejde bez svatby a herci nemaskují své stárnutí úpravami.(24.12.2018)

Zvláštní film. Pokus o takovou zvláštní "Allenovku" (přímá inspirace je patrná ať už třeba ze zvoleného hudebního doprovodu, či z vizuálního zpracování úvodních, závěrečných i kapitoly oddělujících titulků), která ovšem zvoleným způsobem snímání a záběrování jde tak trochu sama proti sobě. Vidím totiž zásadní rozdíl v tom, pokud se někdo rozhodne udělat "Linklaterovku" s dlouhými a statickými záběry, nebo stejně přistoupí k něčemu, co je vlastně výrazným opakem filmů Richarda Linklatera. Linklaterovy konverzačky v sobě mají vnitřní dynamiku, která čerpá ze snahy o realismus a celkový přirozený a autentický projev herců i dialogů. Střihová skladba pak snese klidně i několikaminutové záběry, ve kterých se vizuálně zdánlivě nic nestane, jelikož vše táhnou kupředu zmínění herci a dialogy. Když ale točíte konverzační komedii ve stylu Woodyho Allena, není primárním cílem snaha o realismus. Dialogy, které zazní v takových filmech, by se v opravdovém životě prostě neudály, diváka by naopak měla zaujmout jejich nerealistická kadence a schopnost postav ihned a neustále vtipně reagovat. Výsledkem by tedy měla být určitá forma screwball komedie, ve které jde především o dynamiku vnější (narozdíl od prvního popisovaného typu linklaterovské konverzačky, kde dynamika přichází spíše z vnitra postav a obsahu vět) a tomu by podle mého měl odpovídat i zvolený způsob snímání a záběrování. Obšírně se tedy dostávám k tomu, že podle mého názoru je Destination Wedding zajímavým pokusem, který ale nezvolil úplně šťastnou formu pro svůj obsah a je tak často dynamicky hodně nevyvážený. I když jsem se tedy u několika vtipů a dialogů zasmál a v cynických postavách se i několikrát našel, film mě vlastně nechytil a po většinu času nudil svou absencí životnosti. 6/10(24.9.2018)

• - Při diskusi v posteli Frank (Keanu Reeves) dopije sklenici vína. Zatímco řeč pokračuje plynule dál, mění se vzdálenost kamery, a lze vidět, že sklenice už najednou není prázdná. O pár vteřin později Frank opět pije ze sklenice. (six_seven)

• - Film byl natočen za pouhých 10 dní. (Stoka)

• - Ve skutečnosti se Winona Ryder a Keanu Reeves znají od roku 1980. (newpage)