Reklama

Reklama

Vzpomínky na Alhambru

(seriál)
  • Jižní Korea Alhambeura gungjeoneui chuok (více)

VOD (1)

Epizody(16)

Ředitel investiční firmy při hledání tajemného tvůrce inovativní hry s rozšířenou realitou narazí na ženu, která ve Španělsku provozuje hostel. (Netflix)

Recenze (15)

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Na mnoha frontách to nedává smysl, i v případě že přijmu celý herní svět. Na spoustu otázek nedostanu odpověď. Romantická linka hodně odfláklá. Hlavní hrdina je až příliš tajnůstkářský a má to skutečně mnoho nelogických chyb. Ale koho tohle zajímá, když je hlavní postava ten nejvíce sexy muž na světě?! ()

jarah 

všechny recenze uživatele

Adaptácie počítačových hier nevyhľadávam, aj keď som ich už niekoľko zhliadla. Vybrala som si ju kvôli obľúbenej Park Shin-hye a hneď od prvej scény ma pohltila. Bola to moja prvá dráma s Hyun Binom v hlavnej úlohe a nemusím príliš zdôrazňovať, že si ma svojím stvárnením Yoo Jin Woo-a, riaditeľa investičnej spoločnosti pre vývoj videohier, úplne získal. Prelínanie virtuálnej reality (vytvorenej mladým geniálnym tvorcom inovatívnej videohry) s reálnym svetom je vystavané tak dokonale, že sa rozplývajú hranice medzi nimi. Protagonisti vstupujú do hry s nadšením hráčskych štamgastov a nakoniec bojujú o holý život. Keďže každý z nás má tie hranice inde, tento seriál je ukážkou rôznorodého diváckeho vkusu, prístupu, očakávaní a umiestnenia tej tenkej línie skutočnosti a fantázie, ktorá je v nás a nijako ju nedokážeme ovplyvniť vlastnou vôľou. Z hľadiska príbehu, lokácie, kamery, vizuálnych efektov, hereckých výkonov nemám tvorcom čo vytknúť. Myslím, že keby sa dal väčší dôraz na soundtrack, seriál by viac zapôsobil a dostal by lepšie hodnotenia, pretože príbeh sa z veľkej časti odohráva v predstavách diváka a tie sú silno ovplyvnené zvukovým vnemom. ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi komentář, který napíše Zíza. Dost douho jsem od tohoto seriálového sci-fi očekával hodně, ale nakonec to maličko stagnovalo a trpělo drobnými neduhy. Například mi už leze na nervy, když člověk vidí nájezd na něco akčního nebo dramatického, pak je střih a "den předtím", načež se to uklidní asi na 15 minut, během kterých se vysvětluje. Scénáristka se ve W rozjela až moc, ale W se mi finálně líbilo víc (jsem ochoten ho vidět i opakovaně). Memories of the Alhambra trpí i tím, že je ne všechno uspokojivě pochopeno (dost dlouho se to tvůrcům dařilo, ale závěrečné dva díly podle mě trochu nevyšly). Ze závěru mám takový neurčitě divný pocit, což mě mrzí. ■ K hereckým výkonům ani k prostředí nemám co kritického říci. Všeobecně vysoký korejský standard. ■ P.S. K Zízinu komentáři: Vůbec se nedivím, že se chlap zamiluje do Park Shin-hye, když ji má nějakou chvíli vedle sebe. Ani by nemusela být naivka :). ■ MV https://m.youtube.com/watch?v=SKPyCQn9UME&fbclid=IwAR2lgX63wT73SEWV7j_Mtmqhko1e691dwFdlZUBGbqlmdh1y8YHWMjUppmo ()

Roby 

všechny recenze uživatele

Seriál mě bavil až do konce, což je velké plus této doramy, ale styl neustálého kouskování příběhu, kdy dílky celkové mozaiky divákům dávkují tvůrci pomalu a vždy o něco později mi vůbec nesedí. Seriál se rozjížděl dost pozvolna a každou další epizodou se tempo stupňovalo a to se mi moc líbilo. Hlavní herecké obsazení zahrálo velmi dobře a uvěřitelně a to se rozhodně cení. Netradiční konec se mi sice moc nezamlouval, ale to už výsledné hodnocení změnit nemohlo. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem se držela představy, že se mi seriál nakonec přece jen zalíbí. Vždyť tam hraje Hyun Bin! Tak kde se stala chyba? V jedné ukázce - kde mě hlavní hrdinové mimochodem bavili - Hyun Bin říká, že v seriálu uvidíme krásnou scenérii. To je pravda, to je rozhodně ta nejsvětlejší stránka seriálu. Park Shin Hye zase slibovala pěknou romanci - tu jsem ale bohužel neviděla. Emočně mě to naprosto minulo. Hyun Bin byl celou dobu strašně chladný. Většinu času mě nudil a absolutně jsem se nedokázala s jeho postavou sžít. Prostě nezajímavej, navíc arogantní ahjussi. Vůbec se nedivím, že hlavní hrdinka nechápala, co tam po ní pod tím deštníkem chce. Fajn, ne každý muž musí být romantik, ale co aspoň trochu vášně, když má někoho rád? Shin Hye tradičně pasovali do role plačky, která brečí už jen tak ze zvyku. Romantickou linku si dlouho vede sama, a k tomu si pro jistotu pláče. Jasně, láska si nevybírá, ale stejně nechápu, proč by se do toho podivína, který lítá bez vysvětlení po městě, a skoro s ní nemluví, zamilovala. Ani z vedlejších postav nemůžu jmenovat nikoho, kdo by seriál podržel. Otravný kamarád hlavní hrdinky, lidi ve společnosti, obě bejvalky, Marco, vyděšenej brácha, záporák... všechny tyhle postavy postrádají charakter, a režisér z nich dostal hodně mizerné výkony. Moc ráda bych se přidala k těm nadšeným komentářům (nejen tady), ale je těžký něčeho se chytit. Nápad byl velmi zajímavý, o tom žádná. Podařilo se jim ho pěkně graficky zhotovit, ve španělském prostředí je to pecka, jenže všechno ostatní je nuda. A proto i scény ze hry, které byly zpočátku fajn, začnou brzy nudit, protože se pořád opakuje jedna a ta samá situace. A místo aby se to začalo nějak řešit, zapojilo se do boje třeba více lidí, hlavní podivín se s nikým nebaví a řeší to všechno sám. Takže jako reklama na Granadu - super, přidávám si ji na seznam míst, které si přeji navštívit. Jinak u mě seriál neprošel. 2* ()

Galerie (127)

Zajímavosti (4)

  • Na otázku, co mu bude z natáčení v Granadě nejvíce chybět, odpověděl herec Hyun Bin, že tamní scenérie. (Roby)
  • Natáčení trvalo dlouhých sedm měsíců. (Roby)
  • Jídla, která si při natáčení v Granadě herečka Park Shin-hye nejvíce oblíbila, byly místní mořské plody. (Roby)

Reklama

Reklama