Dave Chappelle: Equanimity

USA, 2017, 64 min

Stan Lathan

Účinkují:

Dave Chappelle

Komediální legenda Dave Chappelle završil svůj rok hned dvěma speciály plnými břitkého humoru a sebereflexe. (Netflix)

Thug_Leo

Pro publikum v USA plné egoismu,rasismu,chlubení se a závistivosti je to vhodné, pro mně nikoliv. Například Dylan Moran nebo Louis CK témata se týkají všedních věci u kterých brečím smíchy... tady se šťourám v uchu a koukám do druhé záložky na hodnocení, které nechápu. Populistický strup s velkou image, je však vtipný? Nyeeh na toho kašpara bych nešel ani zadarmo. ()

OG_Swifty

Nevim, jestli je Dave Chappelle nejlepsi jak sam tvrdi, ale urcite patri k tem lepsim stand-up komikum. Videl jsem jeho posledni Sticks & Stones and vcera jsem mel dlouhou chvili, tak jsem si na Netflixu pustil starsi Equanimity (kde tvrdi, ze to je jeho posledni vystoupeni pro Netflix - BAM, So I kicked him in the pussy). Klasicky se otrel o transky, cernochy a chudobu atd.. a dostal se i k politice, kde kritizoval Trumpa. Ackoliv ja osobne s nim politicky nesouhlasim, koneckoncu nesouhlasim ani kdyz mluvi o "privilegovanych belosich", je dulezite podtrhnout, ze mi to osobne na zabave neubralo. Sam komentuje, ze bychom meli respektovat nazory druhych a je to pravda - tolerance k opacnym nazorum je cim dal tim vic vzacnejsi. ()

P1tr

Rychle odsýpající, kvalitní standup vystoupení, které opakovaně dokazuje, že se nejedná o příliš improvizovanou záležitost, jak u tohoto druhu pořadů bývá někdy zvykem, ale o velmi promyšlený sled výborných historek, kde má každé slovo své přesné místo. Přednesené vtipy jasně předváději, proč je Dave Chappelle považován za jednoho z nejlepších komiků. Dokáže na vás vybalit kvalitní materiál v oficiálním prostředí, které má ale díky jeho pohodové povaze velice neformální a uvolněnou atmosféru. ()

Devadesát Dva

"...so i kicked her in the pussy. BAM!" Abych tak trochu reagoval na ten krátkozrakej koment Thuga_Lea (btw funny name for somebody who criticizes black comedian), Chapelle se vrátil a jede a jádrem jeho vystoupení vždy bylo poukazovat na rozdíly mezi rasami, utahovat si ze stereotypů, z předsudků a narušovat je (takhle nějak to tuším sám řekl). Většina stand-up komiků se zaměřuje na nekorektní trefnost point zavedených na téma obyčejného života a Chapelle v tomhle není jinej, jen je trošku dál hned v několika liniích, jeho kadence není tolik dechberoucí, ale jakmile se s něčím vytasí, umí to i chvíli sofistikovaně držet. ()