Inspektor Taggart - Série 3 (1987) (série)

Vraždící filozofie (S03E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Killing Philosophy

Noční můrou každého policajta je vyšetřovat zločin bez motivu. Čeho se v takovém případě chytit? Odkud začít? Co a koho vlastně hledat? Úplně nejhorší ovšem je, když je těch zločinů víc, když je spojuje stejný způsob provedení, ale jinak už vůbec nic. A něco takového se právě děje v revíru glasgowské policie. Jim Taggart by za informaci, vedoucí k dopadení „Lučištníka“, jenž dobře mířenou střelou z kuše odpravuje své zdánlivě zcela náhodné oběti, dal všechno na světě. Jenomže, jak to vypadá, nikdo o to „všechno na světě“ nestojí. (Česká televize)

filmmovier

Jak jsem minule chválil, tak teď mám pocit, že třetí série odstartovala prozatím nejslabším dílem. Představení Jardinea je vlastně docela nuda, nic nenasvědčuje tomu, že Livingstone odchází a z tak vynikajícího námětu se nepochybně dalo vytřískat daleko víc, včetně atmosféry. Herci v čele s McManusem stále standardní, práce s postavami opět nadstandardní. Konečně o něco příjemnější stopáž. Na čtyři hvězdy tentokrát fakt jít nemůžu, ale zklamán rozhodně nejsem, Taggart je prostě Taggart. 65 %. ()