Prvotní vztek

• USA Primal Rage: The Legend of Oh-Mah (více)

Mladá dívka Ashley Carr (Casey Gagliardi) přijíždí do věznice, aby vyzvedla svého přítele Maxe (Andrew Joseph Montgomery), kterého akorát pustili ven. Na cestě domů ale mají autonehodu, přičemž uvíznou v lese, kde na ně čeká nenasytná příšera se jménem Bigfoot, a boj o přežití tak může začít! Podaří se jim vypořádat se s touto nelehkou situací a hlavně přežít? (J*E*A*N*N*E)

Heavyman

Legenda o bigfootovi mne vždycky bavila, četl jsem knížky, koukal na dokumenty. Jako námět na horor zajímavý téma, bohužel opět nepovedené zpracování v "béčko až céčko" stylu. Proč tolik variací na Predátora, vůbec nadávájící smysl, proč hodná ohyzdná čarodějnice bez pointy,těch "proč" je hrozně moc. Vlastně ani ta opičí maska není zrovna nejpovedenější. Nejlepší na tom je snad jen ten les. ()

BOURQUE

Horor v hlavnej roli s „Bigfootom“, ktorý má v slabine nielen v scenári ale aj v réžii (postupné „vypisovanie“ jednotlivých postáv sa prakticky nekoná, v podstate / viac-menej sú takmer všetci rovnou „out“). Veľa vecí sa o „Bigfoot“ nedozvieme (fakt len minimum). O tom už ani nehovorme, že film je zbytočne nafúknutý na 109 minút. Moment prekvapenia na konci nefunguje podľa predstáv. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Johny M.

Těžko se hodnotěj filmy, který jsou z části děsně debilní (herci, dialogy) a z části dokonalý (BigFoot, praktický triky, gore). Ultimátní závěrečnej 'predátoří' fight neměl chybu... ()

helraiser

Tak tohle je ovšem pro mne obrovské překvapení a rozhodně jeden z nejlepších monsters hororů za poslední dobu a co se týče filmů s BigBootem tak rozhodně to nejlepší co jsem prozatím viděl. Být to tak o čtvrt hodinky kratší tak jsem ještě spokojenější, ale i tak za mne prostě bomba a palec nahoru. Prostředí ve kterém se děj odehrává je úžasné, tyhlety lesní naháněčky já prostě miluju. Ztvárnění potvory opravdu luxusní a jeho doupě nemělo chybu a gore scény byly opravdu na vysoké úrovni a některé scény stály opravdu za to. Za mne výborná záležitost, víc takových prosím. ()

Cinematrix

Klasická šablona: mladý pár (blonďatá hysterka a její přítel, který neumí hrát, tak aspoň běhá bez trička, protože zrovna vylezl z posilovny), vidláci (místní burani namyšlení na to, že jsou místní burani) a boj o přežití v lese. Boj o přežití zde představuje souboj s Bigfootem. Do přímého kontaktu s místníma buranama se Bigfootovi zprvu moc nechce, protože maj pušky a hustý kecy, tak je ostřeluje z dálky lukem (lépe by to snad nedokázal ani Rambo, Robin Hood a Hawkeye z Avengers dohromady). Pak se jednomu z těch místních vesničanů chce čůrat a když si strachy počůrá kalhoty, Bigfootovi dojde, že své nepřátele přecenil, odhodí luk a jde jim trhat držky a rozšlapávat hlavy. Do toho místní šerif s místníma indiánama vyvolává nějakou čarodějnici, která je tak hnusná, že by bylo škoda jí do toho filmu nepřidat, když už na její masku padla půlka rozpočtu, ačkoliv její přítomnost divákovi nedává žádný smysl. Tak si tam tak všichni nakonec běhaj po lese, a nebýt Bigfoota, běhaj tam dodnes. ()

Acrobat odpad!

No ono opicka v lese plnom papradi este nemoze nikoho ohurit. Avsak v suboji (domnelom) s jednym nesympatickym parom susiacim si pradlo a partiou otupelych lovcov dookola riesiacich alovo "mukl", kde sa poleje hektolitre krvi, to moze zaposobit. Ono zhuleny byt treba trosku ako asi indiani vo wigwame, lebo natocit a propagovat tento nezmysel, je aj na zenu- strigu lieciacu rany dost. Vrcholne dementny snimom bez svojho bytia desi akurat naivitou a hlupostou, nez zbytocnou krutostou. (Videne 2.11.2020, Filmplus archiv) ()

Clark_Kent

S klidem a citlivostí mohu říct, mělo to šťávu. Honička po lese, pěkný masky a hlavně Bigfoot co měl sakra slušnej odpal. Když jsem se díval hned jsem měl pocit těch pěkných starých časů bez hromady sračičkových nadefektů v dnešních nedotažených převratech. Trochu měto přípomínalo prvního Predátora. S libostí doporučuji všem hororfajnšmejkrům. ()

dannyd14

Keby sa vo filme nepoužívalo slovo "bigfoot", asi by som si myslel, že ide o king konga seknutého s orangutanom z filmu Besnenie. Vlastne samotný bigfoot by mal nielen vyzerať, ale aj zmýšľať inak než prehnane inteligentne. Tento si vie poradiť so zahladzovaním stôp, nastavovať pasce na medvede či dokonale ovládať techniku lukostrelby a okrem toho, hoci je hneď za vaším chrbtom, tak sa vie potichučky spakovať kdesi a splynúť s lesnatým porastom, že si to vôbec nestihnete ani všimnúť. Záverečný boj až moc pripomína film Predátor s A.Schwarzeneggerom. Gore poteší, ale kazí to dlhý úvod filmu a keď už konečne príde nejaká survival akcia, tak do pár minút je po nej a znovu začnú nudné zdĺhavé scény, ktoré sú tam úplne zbytočne dané. Prostredie pekné, hlavní herci a vedľajší herci fajn, možno by bolo lepšie, ak by ich bolo menej, ale dostali viac priestoru. Koniec taký, na ktorý sa oplatí čakať, hoci sa dá ľahko predvídať. ()

Dickator

Bohužel, tenhle slasher mě absolutně vůbec neoslovil... Trapné romantické chvilky, tisíckrát opakované "napínavé" momenty, vražedný primát, jehož válečný výraz z blízka vypadá asi tak děsivě jako já po ránu a mnoho dalších iritujících "detailů"... ()

Hemlock

Primal Shit v kostce: kamera a dialogy děs, akce většinu doby nulová, jediné pořádné vyvrcholení je téměř hned na začátku, kdy došlo k předčasné ejakulaci v autě a tu komickou odbočku na indiánskou seanci raději ani nebudu komentovat... Pár mordů bylo zajímavých, ale čučet na bývalého mukla jak svádí souboj s opicí v bahně?? Opravdu nepovedená napodobenina Predátora... No jediné co jsem si z toho odnesl je, že pokud někdy skončím ve výkonu trestu, chci jít sedět do USA, tam mě naučí vyrobit si nůž (aspoň ten Lojza v hlavní roli to furt připomínal) a zabíjet Bigfooty - hvězda za vidláka s hubou v pejru, ten mě pobavil, jinak zbytečný film - 10%. ()

johnsnow

Taký klon predátora akurát s Bigfootom. Síce trvá kým sa rozbehne ale potom to naberie grády, má to fajn krvavú kily, obstojného bigfoota ktorého maska vyzerá fakt dobre. Ale máme tu i zbytočný prvok v podobe indiánskeho šerifa a tej divnej baby yagy a asi najbezpointovejšiu potitulkovku akú som videl. Ale 3* dám. ()

Pecan206

Laciný horor s ještě lacinější příšerou (něco mezi gorilou a Yetym), ta aby toho nebylo málo tak využívá lidské zbraně, léčí se jako Rambo atd. Aby toho nebylo málo, tak zde máme i Ježibabu, které k dokonalosti chybí snad jen perníková chaloupka. Myslím si, že kdyby hlavní postavy měly v lese pouze zápletku s namachrovanými a totálně hloupými lovci, kteří zde byli hned mrtví, tak by to třeba mohlo mít i hvězdu navíc. Nicméně co naplat, hloupé dialogy a hloupý příběh posouvají tento film na dno odpadů. 1* dávám za snahu a drobné napětí ()