I Think We're Alone Now

Mike Makowsky

Reed Morano

Adam Taylor
  • Morholt

Ono by se podle plakátu mohlo zdát, že půjde o nějaký retro nářez, ale nic není dál od pravdy. Tyrion a Elle Fanning tady prostě jen jsou. Okopávají zahrádku, loví ryby,říkají si vtipy, čtou si a strašně, ale strašně nudí. Když jim do toho vpadnou Giamatti s Charlotte, tak se změní jen to, že nudí ve čtyřech. Teprve na samotném konci přijde, co mi sice nedávalo vůbec žádný smysl, ale člověk si aspoň mohl říct "Co to kurva je?". A to je vedle obsazení asi jediné pozitivum. 15%(23.9.2018)

• POMO

Pekelně pomalý, zbytečně natahovaný “úvod” filmu, který trvá dvě třetiny stopáže. A hlavně prázdný, poskytující málo informací o postavách či okolitém světě, i chabou chemickou interakci mezi nima. Poslední třetina pak sice příběh tematicky rozšíří, ale diváka rozhodně neuspokojí. Osobitý film to je, možná i zajímavý, ale určitě ne potřebný nebo zapamatovatelný. [Sitges FF](9.10.2018)

Zvláštní a dost rozporuplný film, ale rozhodně ne špatný. Natočený a zahraný perfektně. Rozumím proč se tolika lidem nelíbí, první hodina je věnována psychologii postav a jejich vyrovnávání se s událostmi a až teprve v poslední třetině přijde to, co pravděpodobně chtěla většina lidí. I tady je to ale neskutečně zvláštní a sám si nejsem jist, nakolik jsem pochopil význam filmu. Zapamatuji si ho ale určitě.(2.11.2018)

• Sygauras

Film bych rozdělila na sekvence. Sekvence 1) SÁM : Del je systematik, má svůj režim, uklízí město a je mu tak nějak dobře. Samota mu i docela vyhovuje - nejlepší sekvence a zasloužila by si 5 hvězd. Sekvence 2) DVA : Del potká Grace a ta mu trochu nabourá jeho poklidný život. Sama je trochu zvláštní ale oba si nakonec na sebe zvyknou. Uklízí spolu, jí spolu, mluví spolu - i tahle sekvence je celkem v pohodě a dala bych 3 hvězdy. Sekvence 3) SPOLEČNOST : moc jsem tomu nerozuměla a docela mi asi unikal nějaký význam toho o čem mluvily - velmi slabá sekvence za kterou bych dala 1 hvězdu. Sekvence 4) KONEC : Trochu se vysvětluje, trochu se mluví, padne výstřel a Del i Grace se vrací "domů". Moc jsem se nechytala a nějaké náznaky o co by mohlo jít mi zřejmě nedošly - velmi slabá sekvence za kterou bych opět dala 1 hvězdu. ___ Film mě jako celek přišel zajímavý a určitě jsou třeba 2 třetiny filmu hodně slušným (postapokalyptickým ? ) náhledem do světa který postihlo cosi o čem se sice nic nedozvíme ale ve kterém se dá žít. Ten závěr mi hodně vadil. Kdyby se celý film zabýval jen tím jak žije Del a Grace a jak se spolu pokouší existovat v prázdném městě, dala bych 4 hvězdy. Takhle (s dalšímy postavami a závěrem) dám jen 2.(27.9.2018)

• BoredSeal

Každé postapo ve vylidněných městech je příjemná záležitost, zpravidla do momentu, než se dostaví další lidé kromě postavy. A stejně to je i tady. Sledujeme rituály trpaslíka, který si v podstatě žije spokojeně, upravuje si město k obrazu svému a získává sympatie tím, že se ubytuje ve velmi dobře zásobené knihovně (kdo by to bez fungujícího Steamu ostatně neudělal taky). Bohužel mu klid zkazí příjezd otravné dívky, která ztělesňuje všechno utrpení civilizace - poslouchá moderní hudbu, pořád mele klapačkou, dělá bordel a nic nechápe. Trochu jsem doufal, že jí trpaslík odpráskne, ale bohužel jí tak nějak trpí dál. Do té doby jsem předpokládal, že se jedná o jednoduchý film o tom, jak je některým lidem lépe o samotě, protože peklo jsou ti druzí, ale režisér měl ještě větší ambice, jak mučit. Protože má pocit, že nestačí chápat radost jedince z klidu a samoty, vymyslí si k otravným vlastnostem civilizace zbytečný sci-fi mindfuck, který ještě víc znudí, protože přichází na řadu ultralevnost realizace. K tomu postavy začnou mluvit úplně nejasně, chovat se debilně a dialogy zní jako improvizace sedmiletého dítěte. Nejvíc mě trápí nezodpovězená otázka - tak opíchala toho trpaslíka nebo ne? Ano, tak neschopný je tento film.(26.11.2018)