Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

gamer11

Film je nabitý akciou a napätím. Berg je známy svojou schopnosťou nakrúcať akčné scény a v 22 miloch to opäť predviedol. Akčné scény sú dobre choreografované a dynamické. Wahlberg je v hlavnej úlohe presvedčivý. Hrá Silva ako tvrdého, ale spravodlivého muža, ktorý je odhodlaný chrániť Noora. Uwais je tiež dobrý vo svojej úlohe. Jeho bojové scény sú pôsobivé a realistické. Film má však aj svoje slabé stránky. Dej je pomerne jednoduchý a predvídateľný. Niektoré postavy sú ploché a ich motívy nie sú vždy jasné. Celkově je film 22 mil slušnou akčnou zábavou. Ak hľadáte film s množstvom akcie a napätia, tento film vás pravdepodobne nesklame. ()

leafroller

Naprosto fascinující svědectví o nezákonných praktikách amerických tajných služeb. V době, kdy nás bulvární média straší imaginární čínskou hrozbou, zde máme nezákonné sledování a vniknutí, velmi ponižující zacházení a mnoho dalších zločinů, a to prosím během prvních 10 minut filmu. Další děj tento šokující dojem jen umocňuje a utvrzuje. Na ponejprv bylo dojmů až dost, uvidíme, co na podruhé.70% ()

K1K0

Už som videl aj lepšie pravdupovediac no celkom solídna naháňačka pod rukou Wahlberga, ako narušeneho vojnoveho veterána na čele skupiny tejto protiteroristickej misie, to musí odsypat a veru nie je čas na srandy. ()