foto

Ronda Rousey

  • nar. 1.2.1987 (31 let)
    Riverside County, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

"Rowdy" Ronda Rousey narozena 1.2.1987 je americká zápasnice, držitelka 4. danu v judu a začínající herečka.

Bojové umění měli v rodině a tak netrvalo dlouho a Ronda šla v matčiných stopách a začala se věnovat judu. Na bojové sporty měla až zázračný talent a v sedmnácti letech se kvalifikovala jako vůbec nejmladší judistka na olympijské hry v Aténách v roce 2004. Ve stejném roce zvítězila na světovém juniorském šampionátu v judu v Budapešti. Na své druhé olympiádě v roce 2008 získala bronzovou medaili ve váze do 70 kg. Cítila také čím dál větší touhu kromě juda vyzkoušet MMA, nakonec s judem skončila a soustředila se plně na MMA a tak začala jedna velká kariéra.

Než se stala profesionálem nastoupila ke třem zápasům v amatérech a v oktagonu se opravdu nezdržovala. Své soupeřky vyřídila všechny technikou armbar již v první minutě a konkrétně časy 23 sekund, 57 sekund a 24 sekund znamenaly působivou vizitku 3 výher v celkovém čase necelých dvou minut. Svět profesionálních MMA zápasů se Rondě otevřel a ona svou šanci naplno využila.

Profesionální debut se nesl ve stejném duchu jako její působení v amatérech a Ronda porazila svou soupeřku Ediane Gomesovou během 25 vteřin znovu na armbar. Velmi podobně dopadly i její další tři soupeřky. Ani jedna nedokázala s Rondou vydržet alespoň minutu a všechny prohrály armbarem. Ronda získávala pověst budoucí šampionky a také dostala příležitost dokázat, že je nejlepší. V dalším zápase se tedy utkala se šampionkou Strikeforce Mieshou Tate o titul. Tate byla jediná, kdo s Rondou vydržel déle než minutu ale i ona podlehla v čase 4:27 prvního kola jak jinak než na armbar a Ronda se tak stala novou šampionkou organizace Strikeforce. Titul následně obhájila opět v první minutě a opět na armbar a po zaniknutí Strikeforce se přesunula do nejlepší MMA organizace světa UFC. Tehdy to byl obrovský úspěch jelikož UFC ženským zápasům nijak nefandila a až díky výkonům Rondy se organizace rozhodla dát ženám šanci. Pokud by zápas propadl znamenalo by to okamžitý konec ženských zápasů v UFC. Vše tak leželo v rukou Rondy Rousey a jejího UFC debutu proti vyzyvatelce Liz Carmouche v hlavním zápase večera na UFC 157. Rousey opět nezklamala a znovu nedovolila soupeřce více než jedno kolo a v čase 4:49 zvítězila na svůj pověstný armbar. Zápas sklidil obrovský ohlas a fanoušci dali jasně najevo, že ženské zápasy do UFC patří. Ronda tak držela úžasný rekord sedmi vítězných zápasů v řadě ukončených v prvním kole technikou armbar. Od té doby stihla další dvě obhajoby titulu kdy se poprvé podívala až do třetího kola než armbarem porazila starou známou Mieshu Tate a následně v prvním kole porazila držitelku stříbrné medaile v zápase z olympijských her Saru McMann. Bylo to poprvé co se v souboji o titul střetly dvě soupeřky s medailí z olympiády. A bylo to také poprvé co Ronda nezvítězila na armbar ale TKO kdy po koleni a následné sérii úderů rozhodčí Herb Dean ukončil zápas. Ronda Rousey tak s rekordem 9-0 zůstává neporaženou šampionkou UFC a možná to je i konec její zářivé kariéry jelikož jí to čím dál silněji táhne ke kariéře herečky a už naznačila, že UFC nejspíše přesune na vedlejší kolej.

Ronda Rousey tedy hodlá po vzoru další býválé skvělé MMA zápasnice Giny Carano uspět na filmovém plátně a dokonce si zahraje i ve stejné filmové sérii jako Gina. Uvidíme jí totiž v již sedmém pokračování kultovní série Rychle a zběsile v roce 2015. Ještě předtím budeme mít možnost Rondu vidět letos v jejím hereckém debutu - dalším dle všech předpokladů trháku Expendables 3. Ronda si tedy svůj sen být největší ženskou akční hvězdou současnosti možná již brzy splní.

V současnosti Ronda žije ve Venice v Californii, je vegankou a kupříkladu svou přezdívku "Rowdy" (podle jejího oblíbeného wrestlera "Rowdy" Roddy Pipera) získala od přátel.

AlistairMir

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace