Nebezpečná pláž

Nightmare Beach

Welcome to Spring Break

Horor

Itálie / USA, 1989, 92 min

Na zdraví pane Umberto Lenzi. Pod tímto filmem byl podepsán jako Harry Kirkpatrick. Motorkářský gang se jménem Demons :-) To mně hodně potěšilo. Přál bych si mít jejich džísku. Motorkářské téma bylo holt v kurzu a s nápadem, že by vrah zabíjel elektrickým proudem to vyšlo celkem v pohodě. Černá helma, černé hadry a hodně voltů do těla. Simonetti svou svěží hudbou přidal větší korunku k potěšenosti.(9.1.2015)

Vrah je fakticky super,škoda,že má posedlost vražděním elektrickým porudem,protože ono nějaké podřezání hrdla nebo skvělé probodnutí by filmu vůbec neuškodilo,ale vražda,kdy se holka sveze s motorkářem,ten zastaví,zmáčkne speciální knoflík a holka se usmaží za ním je skvělá stejně tak i nechat svoji oběť opéct od žáru vycházejícího z kotle. Celkový dojem na mě působí průměrně.(20.8.2009)

Prekvapivo dobré a seriózne, aj napriek cheesy soundtracku a niekoľkým momentom sa technicky aj zábavne film drží nad priemerom. Pridať ešte trochu v gore department, mohol z toho byť novodobý kult, ale aj tak je to zábavný slasher s tak trochu giallo kostrou a skvelým killerom, nostalgicky evokujúcim Strip nude for your killer.(11.6.2019)

Podle přebalu kazety získané z bazaru za celých osm korun jsem čekal film z pláže, kde běhá spousta žen v bikinách a mužů v bermudách a mezi nimi se proplétá vrah, co postupně několika z nich ukončí předčasně jarní prázdniny. Čekal jsem špatné výkony, primitivní děj a prsa. Dočkal jsem se všeho, krom primitivního děje, což bylo příjemné překvapení. Několik vedlejších postav bez přímé návaznosti na děj (fanoušek Aligátorů), úplatný starosta, úchylný polda a úplně ožralý doktor, ne zcela očekávaný padouch a jeho trapná smrt (heroická závěrečná bitva se nekoná, o to víc rozuzlení pobaví) dělají z tohoto filmu víc než jen další teenagerovský slasher. Za osm korun to rozhodně stálo (zvlášť, když jsem je neplatil já). PS: Zajímavé je, že ono místo, kde se ukážou ony Chozeho kozy, blblo na kazetě nejvíc.(17.11.2012)

• giallo

Osmdesátá letá znamela postupnou smrt giallo žánru a Nightmare Beach tento trend jen podporuje. Giallo žánr je totiž idiotsky degradován a zkomolen do slasherové podoby a "vystajlován" příšernými osmdesátkovými artikly (účesy, módou, hudbou, kamerou no prostě vším). A mě zatvrzelému sedmdesátkovému vyznavači je blivno. Fakt nechápu jak je možné, že kdysi tak výborný režisér giallo snímků (Orchideje) dokázal natočit takovouhle ubohost o motorkářském popravčím. No hold nová doba si žádá nové postupy i v rámci giallo žánru....... A já si jdu raději pustit něco, z čeho mi nebude smutno, jakým způsobem skončil tento kdysi slavný žánr. PS: "Mysteriozní " pointa filmu je směšně vykradená od Fulciho a zběhlý divák ji odhalí velice rychle a Lenzi by si zasloužil jednu do tlamy!(3.1.2011)