Brána do pekel

• Itálie Le porte dell'inferno (více)

V temných jeskyních číhá samotné peklo! Brutální filmové triky v nejlepší tradici italské školy. Po sedmi stech letech se znovu probouzí sedm prokletých mnichů umučených inkvizicí, aby brutálně obětovali sedm nic netušících kacířů. Jako fénixové vstávají z popela v hlubinách země a pátrají po svých obětech. V ten samý čas vstupuje do jeskynního komplexu pod starým kostelem skupinka speleologů snažící se zachránit svého ztraceného kolegu. Žádný z nich netuší, co na ně ve zdánlivě opuštěném podzemí čeká. (oficiální text distributora)

Ruut

Hodnotit tady ty starý "itálie", který vypadjí 2x starší než skutečně jsou, je opravdu často o momentální náladě a míře schovívavosti. No jelikož jsem většinu stopáře koukal leda na bandičku jakoževědátorů v hrozných elasťákách + pár červíků a pavoučků, tak bohužel ... Brána do pekla není až tak špatná, aby opravdu dobře bavila, je jen trapná. ()

darkrobyk

První polovina nabyla špatná - klasická syntezátorová hudba jako vystřižená z italských horrorů 80.let, gore efekty - ne nepodobné mistru Fulcimu (zejména jsem si připomněl Beyond, ale nejen ten) - sekyra v hlavě, vydloubnuté oko....ovšem pavouci už nebyli dotaženi do konce. Tady Fulci jasně vede, byť i u Lenziho jsou podobně snímáni, podobná hudba, střídavé záběry na vytřeštěné oko, jakoby paralyzovaná oběť, která se nemůže - snad hrůzou? - ani pohnout. Pak však nějak dochází příběhu dech, postavy klopotně pobíhají spletitými podzemními chodbami, aby nakonec divák zjitil, že vše je úplně jinak - a to mne rozhodně potěšilo. Každopádně jsem čekal trochu větší - lidově řečeno - nářez.... ()

Campbell

Tak před nedávnou dobou jsem viděl nějaký film Hell´s gate 2, marně jsem scháněl jedničku a až po měsící jsem zjistil že tohle je jakoby jednička i když je totálně uplně o ničem jiným. Teda ona dvojka nebyla žádné veledílo ale byl jsem zvědavý.Tenhle film postrádá ale jednu z nejdůležitějších věcí 80 let co by měl každý Italský horor mít, a to atmosféru která se tu vůbec nevyskytuje, gore prakticky taky žádné a celkově mi to přijde jako hodně slabej Lenzi, ale asi jsem prostě u něj přemslanej serii La casa(ghosthouse), který mají všechno. No nic ale aspoň ty 3* si to zaslouží, ale nadšenej nejsem. ()

Karamanlis

Umberto Lenzi má na svojom režisérskom konte aj horšie horory, než je Brána do pekiel a snahu mu tu nemožno uprieť. Trikové orgie, ktoré sľubuje oficiálny text od distribútora sa s výnimkou asi päťminútovej sekvencie, bohatej na pyroefekty neprekvapivo nekonajú. Motív tohto talianskeho hororu je síce pútavý, výsledná realizácia však už o čosi ťažkopádnejšia. ()

Bloody13

Tak aby bylo jasno, tu jednu hvězdičku uděluju pavoukům, kteří jsou tím nejsvětlejším článkem filmu. Všechno ostatní je totiž opravdový peklo. Od herců, co z huby trousí neskutečná hovna, až po gore v podobě vídeňských párků s kečupem. Lenziho Brána do pekel je ultra pompézní megasračka, pro kterou nemám dalších slov. Doporučuju jen pro masochisty, co hledají zálibu ve vlastním utrpení. ()