Reklama

Reklama

Styx

  • Německo Styx (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Třicátnice Rike má vše, co si Evropanka může přát – je úspěšná, vzdělaná a slušně zaopatřená. Přepracovaná lékařka si konečně vybírá dovolenou a vyráží z Gibraltaru na dlouho připravovanou plavbu oceánem, sama na malé plachetnici. Tichý souboj s nezdolným větrem a mořskými proudy ale brzy naruší setkání s uprchlickou lodí, která odmítá rádiový kontakt. Rike se bude muset rozhodnout, zda pokračovat dál, nebo pomoci umírajícím. Všichni se ale na její loď nevejdou… Příběh sebevědomé ženy, která zjistí, že lidství končí v mezinárodních vodách, je syrovým podobenstvím současného světa. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (21)

Sayko 

všechny recenze uživatele

Natočit film o tak těžkém, ale zároveň pořád dějícím se tématu a ještě k tomu na lodi, respektive na 13metrové plachetnici (13 je dost málo, věřte) musí dát vážně odvahu.. Výborně zpracované téma a ještě lepší herecké výkony poukazují na dnešní neřešitelnou situaci ohledně uprchlíků. Pustit se do takového tématu, respeket rejžo a celý štábe! /MFFKV2018/ ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Takovej to mohl bejt pěknej čtyřhvězdičkovej dokument o plachtění uprostřed Atlantiku, až se z toho vyklubal morální thriller o lhostejnosti západu vůči uprchlíkům. Zahraniční média film vynášejí do nebes, já bych s tou otevřenou náručí byl opatrnej a za sebe říkám stejně jako Smoljak v Jáchymovi ...."Uprchlíky nebrat"! ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Jednoducha moralitka s tematem soucasne spolecenske krize globalniho uprchlictvi. Reka Styx je recky mytus o prechodu do zahrobi. Film je neskutecne nudny. Uprchlici se dostavi az ve 42. minute. Reziser a scenarista Wolfgang Fisher by mel jit na seminar k Robertu Redfordovi, ktery nedavno reziroval i zahral velmi podobny film. Multikulturalisticti slunickari, kteri zdarne doplnuji pomoci pohranicni straze EU Frontex nahradni obyvatele za vymirajici evropskou populaci si jiste k hodnoceni pridaji dalsi hvezdy. ()

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Ono a just sa v tom mori budem kupat. Hoci je Styx ako to reziser naznacuje. A co su cesty? Vzduch? Luky? Polia? Na poli v bitke pri Rozhanovciach rastie psenica a ine obilniny. Nie to som chcel. Problematikou nasiaknuty film ma nechal chladnym, ako inak, zodpovedny ja ani ty byt nemozeme. Riesil som len dilemu ako by som sa zachoval ja. Realita bola vyborna a nakladanie chlapca na lod je to najlepsie co som v pozicii realita vo filmoch videl. Parada. Niektore logicke kapsusy lekarky nechapem, ale chapem jej Hippokratovu prisahu. Mozno aj cez prizmu jej povolania kona tak ako kona. Do vysielacky dostava dobre rady. Celkovo film mozno nudi zo zaciatku ale co chces od realneho plavenia sa. Piratov z Karibiku? Zodpovednost za.stav utecencov a zapadu film nemoze preniest. Na vine su len a len paseraci a ludia co sa na to podujmu. Dakujem. (Videne 2.11.2019, BD rip) ()

pájap 

všechny recenze uživatele

Moc líbilo....a kecy typu ,že je to slunickarka,..no i kdyby...Němci si s uprchlíky zažili až až...ale tyhle české komentáře... vždyť u nás uprchlíci ani nejsou....ale ať si každý myslí co chce..film je to hezký....a hlavně..něco jiného je v teple domova hulakat o tom jak je měli nechat svému osudu,ale něco jiného je když na vlastní oči vidíte jak se lidé topí.a kecy typu černoušek bubu jsou k zbliti..a ještě jednou add slunickarka...ten film je skvělý v tom,že nevnucuje názory...doktorka vidí trpící lidí a snaží se jim zavolat pomoc...nikomu neříká,kam je mají odvézt nebo ne.....takový normální příběh.... ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo na Gibraltaru, Maltě a v Německu – Kolín nad Rýnem. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 16. února 2018 na mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)

Reklama

Reklama