Moje máma vaří lépe než tvoje

(pořad)
  • Slovensko Moja mama varí lepšie ako tvoja

Rodinno-zábavná televízna show nielen o varení. Dve súperiace rodiny si navzájom skrížia varešky a bojujú svojimi "naj receptami", ktoré musia uvariť deti za pomoci svojej mamy či otca. Slovenská súťažná kuchárska show. (TV JOJ)

TomX2 odpad!

Poznáte ten pocit, keď si len tak náhodou zapnete podobnú reláciu a vzápätí od hnevu prepnete na ďalší kanál? Ja už síce nie, pretože televízii sa spravidla vyhýbam, no sem tam zahliadnem tento originálny odpad aj ja. Na ďalší kanál síce neprepnem, ale snažím sa prísť k vhodnejším (a menej masochistickým) alternatívam - rozbiť, nerozbiť? ()

Marze

Mé hodnocení není asi ovlivněno, že všechny účinkující vidím poprvé. Zdá se mi, že obsahová prázdnota je korigována rychlým tempem, podobně jako když všední kapela hraje na koncertě hodně nahlas. Je to takový tuctový pořad jakých jsou tisíce. Napadla mě hláška z německé komedie Už je tady zas, kde Hitler, který vstal z mrtvých do naší doby překvapeně říká: "Proč se v té televizi pořád vaří? Goebbels by se obracel v hrobě". ()

Thomas_xxxxx odpad!

Stačilo mi vidieť asi 15 minút z toho kvalitného diela a mal som dosť. Jedna žena tam niečo varí a nejaký debil po nej vkuse vrieska, nadáva jej, hučí do nej, čo má robiť, potom začne ona vrieskať po ňom a dobre, že sa tam nepobijú. Primitivizmus najhrubšieho zrna. Fakt sa na toto niekomu páči a dobrovoľne na to pozerá? ()

balcazar

Reláciu vďaka priateľke sledujem viac pár mesiacov. Nejdem to zhadzovať len preto, že je to slovenské, ako to tu pri hodnoteniach a komentároch býva. Pozerám sa na to z viacerých hľadísk: kto sa snaží získať nejaké super recepty do svojej kuchárskej knihy, často nepochodí, treba variť rýchlo. Samotná relácia však má nápad, ktorý má skvelý potenciál. Obmedzený čas, ktorí majú súťažiaci na varenie, sa rýchlo míňa a pri zásahu rodičov/špecialistu ešte rýchlejšie, a tak vás núti tŕpnuť, či nedajú na tanier totálnu s*ačku, alebo či naň aspoň niečo dajú. Čo však musím vytknúť a čo ma donútilo znížiť hodnotenie zo 4 na 3 hviezdy, je neustále vyťahovanie postavičiek ako Heteš či Habo, ktorí sú buď psychicky mimo, alebo im JOJ-ka káže robiť šou, aby si zvýšila sledovanosť. Úrovňou sa však takto dostáva na úroveň Farmy a ostatných kravín. Napriek tomu to je za mňa relácia, z ktorej keď nestihnem v daný deň nejakú časť, som ochotný si zapnúť dodatočne večer a dopozerať ju. A o tom to zrejme je, no nie? ()

Anubiska odpad!

Sám koncept tohoto pořadu stojí za starou belu,a když se sejdou Bučkovci s búčky (druhá rodina),tak to je na poblití. Viděla jsem jen kousek včerejšího dílu,kde zmínění Bučkovci vařili proti tak šíleně nesympatické dvojici máma-syn,že jsem to vydržela pouhých 10 minut. Ani pacient po lobotomii by to nezvládl déle! ()

• Rodina Lhotovcov vyhrala 9-krát za sebou a vyrovnala tak rekord zo španielskej verzie tejto súťaže. (Johnny.ARN)
  • Súťažiaci bývajú ubytovaní v hoteli Slamená búda, ktorý je kúsok od sídla TV JOJ. Pobyt, cestovné a obed hradí televízia. Súťažiaci, ktorí nevyhrajú, dostávajú taktiež menší honorár. (ČSFD)
  • Natáčanie jedného dielu trvá zhruba 4 až 5 hodín a natáča sa 3 dni za sebou po dva diely. (ČSFD)