Moji noví sourozenci

• Kanada

The Steps

Komedie

Kanada, 2015, 98 min

To si takhle dáme dohromady pár herců. Nějaký neznámý novoty, k tomu pár zarputilejch pardálů a všechno to vhodíme do jedné hodně neortodoxní rodiny, která je všechno možné, jen ne normální. A i když se to tváří hodně průměrně, tak sem tam tenhle film nabídl nějakou hlášku.(21.2.2017)

Oceňuji, že zde jsou mnohá vtipná místa jako třeba když při vykreslování charakterů party v divočině řekne městská fiflena "Poznala jsem Davea v baru, takže kdo tvrdí, že se v opilosti láska nedá najít, plete se. Moje oblíbený zvíře je prasátko, protože je růžové. Oblíbený pořad Když hvězdy tančí a taky věřím v zákon přitažlivosti a v sílu úmyslu.". Možná by místo filmu stačilo divadelní představení.(5.2.2018)

Nakonec to bylo lepší a zajímavější, než jsem čekal. Takové trošku modernější pojetí rodinného tématu, o tom, že rodina je možná (nebo může být) více stav mysli než něco založené na fyzických/reálných/hmatatelných základech(důkazech (nebo sakra nevím jak to vyjádřit. Takové trošku (ano, možná idealistické) popření hesla - krev není voda. Co když ale na tomhle moc nemusí sejít? 3.5*(8.7.2018)

• Ivoshek

Je to o tom, jak si starý otec rodiny opatří novou ženu a teď se jejich děti a partneři poprvé sjedou na společný víkend. Asi to mělo bejt vtipný, jenže ono nějak není. To nejsou moc reálný lidi, spíš prvoplánový postavičky. Což by třeba u bláznivé komedie nevadilo. Tady to vadí. Ani jednou jsem se u filmu nezasmál nahlas. A po hodině jsem to vzdal a vypnul.(17.11.2016)

• BOURQUE

Z celkového hľadiska slabší podpriemer. To, čo by malo byť vážne nie je brané vážne a naopak, čo by mala byť „komédia“, tak to nie je dostatočne „vtipné“. Z hereckej stránky priemer bez výraznejších výkonov. PS: „Co je heslo?“ „Bruce Lee“ Osobné hodnotenie: 64% (**) (12.3.2017)