Robert Vano - Příběh člověka

Adolf Zika

Adolf Zika, Matěj Beran

Matěj Beran
  • solisoli

Ďalšia snaha zviditeľniť odpad, ktorý musí utekať za hranice, lebo je z neho feťák. Takýto skrachovaný chuj sa vráti, ako hrdina a rozpráva, ako bol diskriminovaný, ako dramaticky utekal z krajiny a ako tvrdo bojoval v USA pre svoju budúcnosť. Možno keby takýto umelec požiadal, krajina by ho veľmi radi pustila. Toto by ale bolo pre druhú stranu podozrivé a vrátili by ho späť. Ako utečenec pôsobil pre západ iným dojmom. Toto trápne, otrepané a stupídne vyznanie položiť na plátno je len odvar zúfalstva, nemohúcnosti a úpadku českej filmovej dokumentaristiky. Česť nejakej tej výnimky. Tu až bolí rozum nad tým čo tu vyprodukovali.(17.11.2018)

Člověčí dokument o člověku ...(4.5.2018)

Nebýt rušivého vypravěče Filipa Jančíka, dala bych 4*. Toto Adolf Zika opravdu nevychytal. Je možné, že Robert Vano nerad mluví, nechtěl se k některým věcem vyjadřovat, nebo režisér chtěl urychlit sled událostí. Dokument Jan Saudek-V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu, se mi líbil více. Byl i lépe zpracován. Každopádně Robert Vano je velký umělec, citlivý a křehký člověk. Dle mého názoru introvert a natáčení mu muselo dát zabrat. Jsem ráda, že máme tak skvělého fotografa. Bohém par excellence.(16.5.2018)

Ja se zpracovanim dokumentu nemel zadny problem. Rada informaci a postrehu primo od umelce. Vana radu let vnimam jako kreativniho a sympatickeho cloveka, ktery nema nouzi o barvity zivot a takovy film si zaslouzil.(9.5.2018)

• klima777

Robert Vano je skvělý, tento dokument nikoliv.(2.5.2018)