poster

Robert Vano - Příběh člověka

 • anglický

  Robert Vano: The Story of a Man

 • Slovensko

  Robert Vano - Príbeh človeka

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2018, 80 min

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika, Matěj Beran

Střih:

Matěj Beran
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • solisoli
  *

  Ďalšia snaha zviditeľniť odpad, ktorý musí utekať za hranice, lebo je z neho feťák. Takýto skrachovaný chuj sa vráti, ako hrdina a rozpráva, ako bol diskriminovaný, ako dramaticky utekal z krajiny a ako tvrdo bojoval v USA pre svoju budúcnosť. Možno keby takýto umelec požiadal, krajina by ho veľmi radi pustila. Toto by ale bolo pre druhú stranu podozrivé a vrátili by ho späť. Ako utečenec pôsobil pre západ iným dojmom. Toto trápne, otrepané a stupídne vyznanie položiť na plátno je len odvar zúfalstva, nemohúcnosti a úpadku českej filmovej dokumentaristiky. Česť nejakej tej výnimky. Tu až bolí rozum nad tým čo tu vyprodukovali.(17.11.2018)

 • sator
  ****

  Člověčí dokument o člověku ...(4.5.2018)

 • Save77
  ***

  Nebýt rušivého vypravěče Filipa Jančíka, dala bych 4*. Toto Adolf Zika opravdu nevychytal. Je možné, že Robert Vano nerad mluví, nechtěl se k některým věcem vyjadřovat, nebo režisér chtěl urychlit sled událostí. Dokument Jan Saudek-V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu, se mi líbil více. Byl i lépe zpracován. Každopádně Robert Vano je velký umělec, citlivý a křehký člověk. Dle mého názoru introvert a natáčení mu muselo dát zabrat. Jsem ráda, že máme tak skvělého fotografa. Bohém par excellence.(16.5.2018)

 • zette
  ****

  Ja se zpracovanim dokumentu nemel zadny problem. Rada informaci a postrehu primo od umelce. Vana radu let vnimam jako kreativniho a sympatickeho cloveka, ktery nema nouzi o barvity zivot a takovy film si zaslouzil.(9.5.2018)

 • klima777
  **

  Robert Vano je skvělý, tento dokument nikoliv.(2.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace