poster

Bojovnice slunce

 • Francie

  Les Filles du soleil

 • Belgie

  Les Filles du soleil

 • Slovensko

  Bojovníčky slnka

 • Austrálie

  Girls of the Sun

Drama / Válečný

Francie / Belgie / Gruzie / Švýcarsko, 2018, 115 min

Režie:

Eva Husson

Scénář:

Eva Husson

Hudba:

Morgan Kibby

Producenti:

Didar Domehri

Střih:

Emilie Orsini

Kostýmy:

Marine Galliano
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  ****

  "Žena, Život, Svoboda!". Boj! Nekompromisní pohled přímo do centra dění. I když realita musela být několikanásobně horší, film je bezpochyby přizpůsoben nátuře západoevropského diváka, a na pozadí tohoto hrůzného konfliktu v podstatě vypráví příběh dvou matek (Bahar a Mathilda), jež hledají cestu ke svým potomkům, atmosféra je chvílemi na úrovni dokumentu, což není zrovna příjemné. Naopak, je to trýznivé a skličující, není totiž nic mimo tento svět, mimo nás, nic není tak daleko, jak se zdá, jsou to stejní lidé jako my, jsou ale nuceni odpovídat na násilí a nenávist, to poslední, co jim zbylo, je odvaha a holý život, brání to nejkřehčí...svobodu člověka ve zfanatizovaném světě...vnímejme, pochopme, souzněme a přemýšlejme o příčinách i důsledcích, přestaňme nenávidět, žijme a milujme, ono je to vlastně strašně jednoduché a přitom nesplnitelné, což je první věc, která nás většinou napadne, lépe a jednodušeji se potom žije...[Filmový klub Citadela - Litvínov](8.5.2019)

 • POMO
  ***

  Slibný rozjezd s perfektní kameramanskou a střihačskou prací, ale pak se z toho obsahově vyklube tuctové sentimentální drama, jak by ho o kurdské ženě, které extremisti zavraždili tátu a manžela, znásilnili sestru a unesli syna, natočila každá režisérka s výjimkou Kathryn Bigelow. [Cannes](14.5.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 12. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (Varan)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace