Reklama

Reklama

Zakázaná láska

  • USA The Ottoman Lieutenant (více)
Trailer 2

Mladá zdravotní sestra opouští po setkání s pohledným lékařem Spojené státy a odjíždí za ním na lékařskou misi do exotické Osmanské říše, která stojí na pokraji války. Když se zamiluje do nepřátelského důstojníka, vybírá mezi hlasem srdce a povinností... (TV Prima)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (19)

ElisR 

všechny recenze uživatele

Jako jedna z mála přidám kladné hodnocení. Mě se film velmi líbil. Tureckého vojáka znám z filmu “Věčně mladá”, kde se mi po boku Blake Lively velmi líbil. Hlavní představitelku jsem dodnes neznala, ale působila na mě velmi sympaticky. Příběh odehrávající se na turecké půdě (Osmanské říši) a dobové kostýmy, to všechno na mě působilo velmi dobrým dojmem! Prostředí 1. sv. v. do příběhu dobře zapadlo, ač se přiznám, v tomhle období jsem historii příliš nehltala a tak nevím co bylo a nebylo přibarveno pro film. Romantická zápletka za mě super, i slza ukápla. Za mě má film vše, co by měl mít. 4* ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Plochá a kýčovitá romance o lásce mladé americké sestry a tureckého poručíka, který je pochopitelně velice pokrokový lidumil. No a aby toho nebylo málo, tak jsou tu zlí arménští bandité a arménské genocidě se říká "likvidace rebelů", ačkoliv uznávám, že se tu během pokusu o objektivitu objeví i jeden zlý Osman, který ty Arménce nemá vůbec rád. Ale i tak je asi jasné, odkud na tohle přitekly dolary. Nebo spíš liry. Buď jak buď, představitelka hlavní role je docela sympaťanda, Daario Naharis je fajn a sem tam se objeví nějaký hezký záběr, takže těch 25% vypotím, ale pochopitelně je to ztráta času. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá romance o tom, jak se Američanka zamiluje během první světové války do velmi pohledného tureckého důstojníka, kterého možná budete znát z "hry o trůny". Tam tedy Turka nehrál. Musí to být sladkobolné, historicky skoro až trapné a dramaticky vyhrocené tak nějak jednoduše. Ne, z tohohle ani slza nebyla. ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Ja by som do popisu filmu k drama / valecny / pridala este romanticky. Celkom fajn film, povedala by som, ze vacsine zien sa bude pacit, hlavne ta milostna zapletka, dvaja muzi a jedna zena. Osobne si myslim, ze tu 1. sv. vojnu z toho mohli kludne aj vynechat, aj tak je to len taka kulisa k pribehu. Odvahu a silu mladej hrdinky obdivujem. Pekna kamera tiez. Davam 3*. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Priemerné hodnotenia ma tak trochu donútili nečakať zázraky, no napokon celkom prekvapenie. Dej filmu zasadený do Osmanskej ríše v počiatkoch WW1, tak to už je samo o sebe pozoruhodné. Atmosféra vtedajšej doby vyjadrená prostredníctvom kostýmov a kulís bola vcelku vydarená. Príbeh lásky na podklade začínajúcej sa vojny ma síce až tak neuchvátil, ale ako esencia k tomu lekárskemu a vojnovému prúdu to nebolo vôbec na škodu. Čo sa týka prezentácie historických udalostí, nebudem až tak skeptický ako väčšina negatívnych hodnotiteľov filmu. Práve naopak, oceňujem snahu o objektivitu, kde nebola načrtnutá len jednostranná osmanská agresia (ako tomu väčšinou býva), ale aj arménske partizánske ťaženie za podpory Rusov vstupujúcich na tento vojnový front. Situácia v Anatólii nebola zas tak jednostranná ako býva často prezentovaná, ale to už je na inú debatu... Každopádne, za všetky tie pozitíva, ktoré som tu napísal, dávam s čistým svedomím 4*. btw. tá Islanďanka v hlavnej úlohe bola fakt výborná (a hlavne neokukaná). ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Vo filme zaznelo, že sa hlavná predstaviteľka sama vydá do Istanbulu. Tento názov sa však začal používať až po oficiálnom premenovaní v roku 1923. Dovtedy bol Konštantínopolom. Rovnako chybne zaznie, že v roku 1914 začala Prvá sv. vojna. V tej dobe sa vojna označovala ako Veľká vojna, nakoľko nikto vtedy ešte netušil, že dôjde aj na Druhú. (MikaelSVK)
  • Natáčelo se v Turecku a České republice. (aporve)
  • Scény odehrávající se v nemocnici byly natočeny v barrandovských ateliérech. (Pepinec)

Reklama

Reklama