Reklama

Reklama

Nejisté city

  • USA That Uncertain Feeling (více)

Obsahy(1)

Komedii o mladé ženě, kterou nespokojenost se svým postavením v manželství přivede do náruče nekonvenčního klavíristy, vytvořil Lubitsch podle francouzské divadelní hry Divorcons Victoriena Sardoua a Emila de Najaca. Třebaže se jedná o námět datovaný rokem 1880, děj filmu se odehrává v době jeho natáčení. Lubitsch tím měl příležitost zpestřit obvyklé situace manželského trojúhelníku a komické postřehy o rozdílnostech v uvažování muže a ženy ještě o sarkastický komentář na tehdejší současnost, kdy se v Americe psychoanalýza stávala módní záležitostí. Nejisté city natočil Lubitsch coby nezávislý, s finančním krytím producenta na volné noze Sola Lestera. Brzy však zjistil, že postrádá atmosféru i možnosti velkého studia. Tato nekonvenční a mnohovrstevná veselohra se dostala i do oscarových nominací. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Lubitsch mal v oblube Madarsko, sam neviem preco, asi ho nejak fascinovalo. Kazdopadne rezisersky na urovni, ale pan reziser ma aj lepsie filmy, dialogy sa v strede filmu podla mna jaxi zasekli, rovnako aj tempo : 79 % ()

Reklama

pm 

všechny recenze uživatele

Šance, že bych si někdy oblíbila Merle Oberonovou, je nulová, ale přes veškerý můj počáteční odstup přiznávám, že "Nejisté city" jsou fajn společenská komedie. Ona dobře vypadá a příběh zdobí a Melvyn Douglas je naštěstí herecky stejně přesvědčivý jako v předchozí spolupráci s Lubitschem, a ten navrch neztrácel smysl pro humor. A i když film nedisponuje noblesou "Anděla" nebo satirickými šlehy "Ninočky", obsahuje několik výborných scén: třeba takoví Maďaři jsou vážně bezchybní. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama