Stánek s polibky

První polibek vyústí v zakázaný románek Elle s nejhezčím klukem ze školy. Riskuje tak, že přijde o svoji nejlepší kámošku. (Netflix)

AgnesDee

I když je to zvláštní, tak já si tuhle komedii užila. Smála jsem se i zakrývala oči. Je fajn vidět, že i dnes se dají natočit dobré romantické komedie, i když se zde zase objevuje motiv manipulativního přítele. Tady se to dá ale odpustit, protože se jedná o šestnáctiletou nebo sedmnáctiletou holku, která nikdy nedostala ani pusu, a ani to není natočený tak špatně, aby to bylo od začátku nesnesitelné. ()

Nikolas__

Nakonec milé překvapení. Ten film má (hlavně v první polovině) fakt strašně rychlé tempo a alespoň docela zajímavé (leč ultra debilní) postavy. Herecké výkony taky ok, scénář by mohl být lepší ale i tak je film průměrný, v těch emotivnějších pasážích dokonce dobrý. V závěru to začne být trošku divné, slabší takže to dám za slabší tři hvězdy. ()

Jaro_slav

Kdyby mi bylo tak o 20 let míň (tj. 16), asi bych to baštil. Ale takhle jsem to přetrpěl jen kuli malý Kingový, abych se ujistil, že už neni ani malá ani roztomilá, a Joelovi Courtneymu, co byl tak skvělej v Super 8. Dva jediný fakt dobrý vtipy byly v závěrečnejch titulcích, mimochodem. ()

BOURQUE

Keď sa pozriem na „Búdka bozkov“ tak, že tvorcom išlo o natočenie „jednohubky“ bez žiadnych konkrétnejších cieľov, tak samotný výsledok mi v podstate nevadí. (S nápadom a významom „búdky bozkov“ sa každý musí vysporiadať sám, účel, pre ktorý bol realizovaný, však je pekný.) Je to jeden z klasických teenage romantických príbehov takmer so všetkými klasickými ingredienciami. Celé je to však príliš americké, v niektorých veciach príliš idealizované. Chémia zaľúbenosti medzi J. King a J. Elordi prekvapivo funguje (hlavne nerobiť ťažkú hlavu z nevyrovnanej telesnej výšky postáv), podobne ako chémia priateľstva medzi J. King a J. Courtney. Za mňa dva a pol (takže podľa matematiky ČSFD za slabé tri) aj v tom duchu, že príbeh plánujú pokračovať. P.S.: „Počul som zvuky.“ „Pozerala som porno.“ „Môžem sa pridať?“ Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

silentname

Neviem čo mám popravde povedať. Poznáte to, keď uvidíte film, z ktorého máte dojem, že bude len ľahká oddychovka a nemá vás čím prekvapiť, no keď si ho pozriete, tak vás absolútne ohromí? Podobne ako som to mal minulý rok pri sledovaní "Speech & Debate"? Presne do tejto kategórie by som zaradil "The Kissing Booth". Prekvapivá romantická komédia, ktorá funguje. Začnem najprv s tými negatívami, aby som ich len odstránil z cesty. Máme tu príbeh, ktorý vieme viac-menej veľmi dobre odhadnúť a je to trošku štandardné. Neubránime sa ani pár typickým stereotypom, no ku kreditu filmu, nesústredí sa na nich moc. A samozrejme musíme mať aj zápletku, kde sa hlavní hrdinovia pohádajú, no vieme, že sa veci medzi nimi napravia. A tá predvídateľnosť je tu dosť zrejmá. Toľko k mojim záporom a teraz sa pozrime na tie pozitíva. Lebo úprimne, je tu toho podľa mňa dosť. V prvom rade dávam filmu kredit, že decká v tomto filme pôsobia ako skutočné decká. Nie ako 25 alebo 27 roční, ktorí sa snažia tváriť, že sú študenti strednej školy. To je super. Postavy sú podľa mňa dobre napísané. Joey King je vynikajúca ako hlavná hrdinka Elle a osobne mám pocit, že si prejde aj určitým vývojom. Kým väčšina filmov robí z týchto hrdiniek klasické stereotypy, ktoré sa nikam neposunú, myslím si, že v jej prípade ide o to, že skutočne nejakými zmenami prejde. Jej kamarát Lee je tiež super. A je vidno, že ich priateľstvo je dôležité. Ale zase nemôžu ho posadiť nadovšetko. Ale je super, že kompromisy sa musia robiť a hlavne pochopiť, že šťastie je dôležité. A obe strany to musia akceptovať. Lebo nemôžeme byť šťastní vo vzťahu, keď tým stratíte niečo iné. Občas sa to stane, no treba nájsť cestu, ako môžeme byť šťastní a súčasne neprísť o priateľstvo. A to je super. Noah pôsobí spočiatku trošku stereotypne a možno to tak aj je, no súčasne má v sebe rovnaký šarm, ako hlavný hrdina z filmu "Our Times". A zmey, ktorými si prejde tu sú vidíteľné. Plus záverečná časť, kde sa otvoria všetky spomienky na ich školský rok je super. A je super vidieť, čo všetko dokáže veľa znamenať. Nemôžem povedať, že by to nebola klasická romantická komédia zo strednej školy, no v rámci svojich možností, tento film z toho vytrieskal asi najviac čo mohol. A nakoľko priateľstvo a láska je tu veľmi úprimne podaná, tak to rovnako vplývalo aj na mňa. A ostal mi po dopozeraní skutočne dobrý pocit. Ja som si tento film nadmieru užil, tie klišé ma neotravovali nejako moc a pozitíva jednoznačne prerážajú cez mínusy filmu. Neviem, či sa tak budú cítiť všetci, čo ho uvidia (asi skôr nie), ale ja nepoznám všetkých ľudí sveta a za seba hovorím, že je to skutočne dobrý film s dobrými postavami, dobrým posolstvom a v človeku zanechá dobrý pocit. Hodnotenie: A- ()

• Scéna, kdy je Elle po škole, velmi nápadně připomíná film Snídaňový klub (1985). Studenti sedící v místnosti se podobají nejen vzhledem a oblečením, ale dokonce mají i podobný zasedací pořádek. Dívka vpředu u okna připomíná postavu Claire (Molly Ringwald) a chlapec za ní Johna Bendera (Judd Nelson). Přímo za Elle pak můžeme vidět ve svetru dvojníka Briana (Anthony Michael Hall). V řadě u dveří pak kromě Noaha sedí také dvojnice Allison (Ally Sheedy) a v modrém tílku také dvojník Andrewa (Emilio Estevez). (six_seven)
  • Na maturitním plese zazní píseň „Don't You (Forget About Me)“, která je ústřední písní k filmu Snídaňový klub (1985). V tomto filmu si zahrála jednu z hlavních rolí Molly Ringwald, představitelka paní Flynnové, matky Noaha a Leeho. (six_seven)
  • Film je natočen podle povídky z Wattpadu, kterou napsala tehdy 15letá Beth Reekles. (Royaldell)

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023