Reklama

Reklama

Do boje

  • Francie En guerre (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Před dvěma lety automobilová společnost Perrin Industries podepsala dohodu se svými 1100 zaměstnanci – ti přistoupili na citelná platová omezení výměnou za jistotu pracovního místa po dobu následujících pěti let. Navzdory rekordnímu zisku továrny a daným slibům se vedení podniku náhle rozhodlo výrobu ukončit. Zaměstnanci, v čele s mluvčím Laurentem Amédém, však toto rozhodnutí odmítají přijmout a jsou připraveni udělat vše, co je v jejich silách, aby si  práci zachránili. Procedurální rétorické drama Stéphana Brizého s výjimečným Vincentem Lindonem v hlavní roli bylo uvedeno v soutěži festivalu v Cannes 2018. (Artcam Films)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (13)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Francúzi stále iba stávkujú, majú to v krvi a dosť sú pri tom dosť emotívni. Podobne je to aj vo filme Do boja, ke hlavný hrdina vie, v čom tkvie problém a nemieni ustúpiť. Asi má teda pravdu, len vysvetľujte Slovákovi, že odstupné 25 tisíc eur, respektíve možnosť dosiahnutia až štyridsiatky nestojí za reálne zvažovanie straty nejakej tej hrdosti. Film tak lepšie ako na ideologickej úrovni funguje ako reportážna štúdia priebehu jednej stávky a toho, akým spôsobom sa dávajú vyjadrenia do médií, tu Do boja pôsobí až ako paródia na politiku. Parodicky pôsobí aj scéna s limuzínou, naopak úplne o veci mi pripadal kvázi šokujúci záver. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Francouzští odboráři vs. nadnárodní koncern s hlavním stanem v Německu. Asi největší devízou filmu je vyváženost. Je sice pravda, že Brizé trochu straní zaměstnancům, ale na druhou stranu člověk pohnutky šéfů chápe a i přes stávající smlouvu do určité míry schvaluje. Parádní byli i herci, kteří nejspíš dostali určitou volnost a o to víc se do svých rolí položili, což platí především pro vynikajícího Lindona. Autenticitu podporovala i ruční kamera či ukřičenost, kterou sice obyčejně moc nemusím, ale k francouzským odborům neodmyslitelně patří. A tak jediné, co mi celkový dojem pokazilo, byl samotný závěr, ke kterému se nijak neschylovalo a působil tu jako pěst na oko. Každopádně výborná věc a už vím, co bude Středulova banda na svých slezinách promítat. 80% ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Každý, kdo má nějaké podnikové akcie, ví, že jeho práva, jsou na úrovni práv zaměstnanců, ne-li níže. Všecho mají v rukou manažéři: rozhodování i peníze. Po roce 1980 jsem si koupil na kupon akcie ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU - NEJVĚTŠÍ PILA V ČESKÉ REPUBLICE. Posléze mi tato společnost nabídla odkup, a když jsem odmítl, tak mi je jednoduše sebrala. Skončil jsem na dlažbě jako zaměstnanci Perrin Industries či mnoho dalších u nás. S odborářským bojem nemám zkušenosti, ani nevím, zda tu něco takového je. Film "Ve válce" (nikoli heslo "Do boje") popisuje válečné nasazení aktivistů (jakási veřejná guerilla) za zpětné získání statutu "zaměstnanec", na který nemají nárok, protože by se jinak celý kapitalistický systém musel okamžitě zhroutit. Jakékoli "morální ospravedlnění" je jen věcí rétoriky. ()

Biopler 

všechny recenze uživatele

Dokumentárne ladené dielo, s roztrasenou kamerou v dave a s často strihnutými scénami do päťsekundovej čiernej s duniacim hudobným motívom. Divák tuší, že hlavnú postavu z toho porazí, čo sa aj nakoniec stane, a to doslova. Po 20 minútach človek vypne, lebo akosi cíti, že hádky či škriepky medzi zamestnancami či odborármi nikam nebudú viesť. Naprosto zbytočný film. ()

tatopulos 

všechny recenze uživatele

Trochu to připomínalo Stalo se v Turíně. https://www.csfd.cz/film/25552-stalo-se-v-turine/komentare/ Je pro mě příjemné překvapení, že se i dnes točí takové filmy, kde se ukazuje, že žijeme v "nejlepším ze všech možných světů." A slovy železné lady Thatcherové- není alternativa k politickému systému, přestože žijeme ve "svobodě". Závěr vůbec není přepálený, spíš symbolicky ukazuje nato, čím vším musíme projít, když chceme změnit systém. Nezáleží na člověku, ale jak se člověk- lidský zdroj projevuje ve vztahu k trhu, jak je pro trh užitečný nebo zbytečný ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 15. května 2018 na Cannes FF. (ČSFD)

Reklama

Reklama