Do dnešního dílu si James Cameron pozval tvůrce, kteří často hledí k nebi. Mezi nimi samozřejmě nemůže chybět slovutný George Lucas ani jeho kamarád Steven Spielberg, setkáme se ovšem i s těmi, kdo ve vesmíru opravdu byli: s astronauty. Opět pobudeme v milé společnosti hereček Zoe Saldanové a Sigourney Weaverové či režiséra Ridleyho Scotta. Se všemi probere James Cameron dějiny oblíbeného žánru z hlediska cest vesmírem. Fanoušci už patrně tuší, že se mohou těšit na ukázky například ze seriálu Star Trek, řeč bude o starých dobrých snímcích Georgese Meliése a stranou pochopitelně nezůstane sága Star Wars ani klasika v podobě Kubrickova snímku 2001: Vesmírná odysea. (Česká televize)

Marcus_s

Ocenil bych jinačí čas vysílání. Když jsem sledoval tváře různých ras, tak jsem chytal pěkné nostalgické vibes. Vizuál je více než příjemný. Celý počin s kamerou vypadá, jako kdybychom sledovali nějaký dokument o fyzice, kde chytrý indický fyzik vysvětluje, jak používat masturbační zákony a nikoho nepohoršovat. Určitě si udělám čas od študenzí a podívám se na další počin. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Věčné dítě James Cameron se tentokrát toulá v hlubinách vesmíru, který ho ostatně nejednou fascinoval. Částečně výplod fantazie, značná zvědavost i odborníky posvěcené cestování vesmírem. Každý zase dostane pár vět a nemá úplně šanci jít víc do hloubky. S ohledem na téma pochopitelně nechybí Star Wars nebo Star Trek, pár zajímavých postřehů se dočkáme aneb jak chtěl Paul Verhoeven natočit film o tom, jaké by to bylo žít jako patnáctiletý v roce 1935 v nacistickém Německu, když ještě nikdo netušil, jak zlé to bude, a vznikla z toho Hvězdná pěchota. ()