Vesmír (E02) (epizoda)

 • USA

  Space Exploration

Dokumentární

USA, 2018, 45 min

 • Marcus_s
  ****

  Ocenil bych jinačí čas vysílání. Když jsem sledoval tváře různých ras, tak jsem chytal pěkné nostalgické vibes. Vizuál je více než příjemný. Celý počin s kamerou vypadá, jako kdybychom sledovali nějaký dokument o fyzice, kde chytrý indický fyzik vysvětluje, jak používat masturbační zákony a nikoho nepohoršovat. Určitě si udělám čas od študenzí a podívám se na další počin.(20.2.2020)

 • castor
  ****

  Věčné dítě James Cameron se tentokrát toulá v hlubinách vesmíru, který ho ostatně nejednou fascinoval. Částečně výplod fantazie, značná zvědavost i odborníky posvěcené cestování vesmírem. Každý zase dostane pár vět a nemá úplně šanci jít víc do hloubky. S ohledem na téma pochopitelně nechybí Star Wars nebo Star Trek, pár zajímavých postřehů se dočkáme aneb jak chtěl Paul Verhoeven natočit film o tom, jaké by to bylo žít jako patnáctiletý v roce 1935 v nacistickém Německu, když ještě nikdo netušil, jak zlé to bude, a vznikla z toho Hvězdná pěchota.(22.4.2020)

 • sator
  **

  Kdyby místo těch pseudofilozofických keců, v kterých Američané fakt nejsou dobří, raději dali nahlédnout pod sukně tvorby scifi...(24.2.2020)