• Kanada

• Austrálie

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2016, 90 min

"Bottom Of The World" je podľa mňa prekvapivo zaujímavý filmový thriller. Jeden z filmov, ktorý prišiel úplne nečakane a okrem toho mal ešte moju obľúbenú herečku Jenu Malone, na ktorú je vždy skvelé sa pozerať. Ale to nie je hlavný dôvod, pre ktorý som s filmom spokojný. "Bottom Of The World" by som ohodnotil niečo ako kombináciu filmov Inception a The Neon Demon. Má to v sebe snovú a plíživú tému, kde miestami človek netuší, čo sa reálne deje, no súčasne je pohltený niektorými momentkami, podobne ako v druhom spomínanom filme. A okrem toho tá creepy muzika tomu pridáva relatívne dosť. Aspoň podľa mňa. Jena Malone je skvelá a hoci to sprvu vyzerá, že sa po skutočných drasťákoch ocitne v trošku inej role, tak opak je pravdou. Asi jej skutočne tieto role začínajú veľmi sedieť, lebo po tom, čo som ju videl naposledy minulý rok vo filmoch ako vyššie spomínaný "The Neon Demon" alebo aj Nocturnal Animals. A ja musím priznať, že tieto role jej skutočne sedia. A ukazuje, že dokáže zo seba dostať oveľa viac. A tu to platí rovnako. Douglas Smith z filmu Ouija je celkom okey, ale ako hlavný hrdina miestami úplne nefunguje. Chlapík v maske je podľa mňa veľmi preafektovaný a okrem toho aj príbeh je často veľmi komplikovaný. Ak ste sa v tom strácali, tak to chápem. Ale aj tak je podľa mňa film zaujímavý dostatočne na to, aby človek ostal. Najmä vďaka jeho atmosfére a otázkam, ktoré pokladá. Takže som rád, že som ho videl. Neviem, či by som si ho pozrel znovu, ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Hodnotenie: B(1.2.2017)

Skutočne zaujímavý pokus o ''lynchovinu'', len mi trochu prekážal ten, až príliš mladický, vzhľad hlavných hrdinov.(5.4.2017)

Bottom of the World je jedním z těch fílmů, který si hraje s diváky a celou dobu je nechává zvědavé a nejisté ohledně toho, co se vlastně děje a když pak přijde vysvětlení, napadne vás pouze....AHA. Jde o formálně povedený film, kterému škodí slabší příběhový směr, který je ve výsledku celkem nejistý a ačkoliv nepůsobí zcela nesmyslně, není rozhodně příliš přesvědčivý a tvůrcům se tak nepodařilo zcela naplnit ambice, které evidentně měli. Cíl tedy není uspokojivý, ale cesta k němu je rozhodně zajímavá.(4.3.2018)