poster

Noční zvířata

 • USA

  Nocturnal Animals

 • Slovensko

  Nočné zvieratá

Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 116 min

Externí recenze k filmu (13)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér intimní drama o rozpadu jednoho vztahu propojuje s hutným a surovým thrillerem. Prodlužovaná krutost thrillerové linie slouží jako prostředek sebereflexivního uvědomění Susan. Časové linie se prolínají a vzájemně na sebe symbolicky odkazují." (více)

 • Cinepur.cz (Janis Prášil)

  "Tělesnost, krutost a umění jsou motivy, kterými Ford znepokojuje podobně jako Nicolas Winding Refn ve zmiňovaném Neon Demon. Takovýto úvod Nočních zvířat se může zpočátku jevit samoúčelně, když pak vyprávění tento motiv opouští. Ale ukáže se, že ženské postavy rubensovských tvarů mají propojující…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Režisér Tom Ford si opravdu dal záležet na tom, aby vše v Nočních zvířatech spolu dohromady ladilo. Je to film plný metafor, a každý si je může vyložit po svém. Každý má v příběhu svoji úlohu a svoji pózu, na každého přijde čas, až nastane vhodná chvíle. A v tom se přesně odráží návrhářský svět…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) *****

  "Pro někoho póza a artové porno, pro jiné mistrovské dílo. Tak jako tak esteticky i herecky velmi působivý snímek, který se na stříbrném plátně vyjímá jako v galerii. Jít na Noční zvířata se vyplatí také ekonomicky – film rozhodně neskončí po dvou hodinách, nýbrž pokračuje dál v divákově hlavě. 90%" (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Tom Ford využíva premyslenú filmovú reč, plnú symboliky a metafor. Každá scéna, motív, každá vyslovená veta a zmena výzoru, môžu dávať v konečnom dôsledku význam a spojiť jednotlivé diely puzzle s názvom Nočné zvieratá v koherentný celok. Osobne sa domnievam, že film nie je dostatočné čítať iba v…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) ***

  "Je to samolibá artovka, která klouže po kýči s notnou dávkou výsměchu, ale v mnoha momentech se mu taky poddává. Ať už přistoupíte na Fordova pravidla hry, nebo ne, pořád máte co do činění s opravdovým umělcem. S člověkem, který nemá problém vztyčit prostředníček směrem ke komukoliv a vystavit se…" (více)

 • MovieScreen.cz (Kamila Steinbachová) ****

  "V Nočních zvířatech zkrátka najdete leccos a přemýšlet o filmu budete velmi pravděpodobně i podle toho, v jaké životní fázi se zrovna nacházíte, o jaká témata se zajímáte (např. zda spíše o psychologii či feminismus) atd. Přitom považovat tento film za hloubavou filozofickou nudu by byla mylná…" (více)

 • MovieZone.cz (Martin Svoboda II) **

  "V důsledku jsou Noční zvířata filmem, v němž najdeme skvělé herce a několik silných kusých scén, ale o emocionálním dopadu nebo hloubce nemůže být řeč. Ani jedno tu není a být nemůže, když většinu filmu tvoří jen halucinace nesnesitelné buržoazní pipiny, kterou známý ujišťuje, že její trápení má…" (více)

 • NaFilmu.cz (Barbora Dršková) ****

  "Jak je to tedy s těmi vzpomínanými očekáváními? Z větší části se přikláním k tomu, že splněna byla. Tom Ford nám rozhodně naservíroval zajímavý film, nepodobný tomu, co známe. Je možná trochu škoda, že věhlas předchozího Single Mana udělal Nočním zvířatům mírně medvědí službu, ale tak to u silných…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Tom Ford natočil poměrně nepříjemně mrazivý film, který je na jedné straně hodně aktuální a moderní, na druhé pak jeho silná inspirace v historii kinematografie může za to že Noční zvířata působí jako snímek let dávno minulých. Atmosfericky silný film se zajímavým příběhem a především skvostným…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze, Jakub Brych, Lukáš Červený) ****

  "Extrémně těžké drama o vnitřních bubácích a nevyřízených účtech minulostních vztahů. Fordovy dva filmy v jednom jsou filmovější než drtivá většina současné produkce – podtrženo výbornou technickou stránkou, perfektním střihem, hudbou (Vertigo melancholie každym coulem) a kamerou (na světě není nic…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Noční zvířata přináší ledový a neosobní obraz s brutálním a temným jádrem, které vám pár dnů zůstane pod kůží. Nepopírám, že je v něm hodně stylizace, ale podle mně k Fordově práci už prostě vždycky patřit bude." (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Noční zvířata rozhodně nabízejí silný zážitek. Po celou dobu takřka dvouhodinové stopáže si s diváky hraje, jak to celé spolu vlastně souvisí, aby pak nabídl přece jen ne úplně uspokojivý a otevřený konec. Přesto jsou návodné symboly podané dost jasně, stačí jen dávat pozor. Vedle povedeného snímku…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace