Darkened Room

Krátkometrážní / Drama / Experimentální

USA, 2002, 8 min

• Stegr

20% - Promiňte, pane Lynch, ale na krátkometrážní filmy jste vážně máslo. Nebo obyčejným smrtelníkům, jako jsem já, holt něco uniká. Buď tak nebo tak, konkrétně Darkened room není nechutný, což jsem se dost divil, když jsem viděl začátek a ubrečenou holku. Říkal jsem si, co se jí asi stane. Sice se tam jen kecalo, ale na odpad to není. Ne, že by ta jedna hvězda bylo nějaký velký plus, co? :)(31.8.2008)

A další Lynchův experiment, tentokrát výrazně novější. Přiznám se, netuším, co si o něm myslet. Jako kdyby Lynch sám zkoušel, co vlastně jde natočit, co je možné do scény vložit a jaké dojmy to v divákovy vyvolá. V pozadí je opět možné slyšet ten hluk, který je pro Lynche tak příznačný. Jako kdyby nikdy v našem světě nemělo být ticho. "Darkened Room" je film, kde se dá hledat všechno možné, ale nebudu se divit tomu, že tam nenajdete vůbec nic. Já k tomu taky nemám daleko.(18.2.2014)

• LaciLC

Áno, áno, jasné, pravdaže, David Lynch je Boh, akoby o tom len niekto mohol pochybovať. Už by som bol rád, keby si Dávidko konečne zobral digitálnu kamerku, išiel na verejné toalety, tam si vyhliadol chlapíka sediaceho na záchode, nenápadne ho natočil, doplnil nejakú tajomnú hudbu, prípadne tajomný voice-over... Ale k "filmu" - platí to isté, čo u ostatných Lynchových "kraťasov", ale rozhodne sa mi to niekde v podvedomí páčilo a nesmierne to na mňa zapôsobilo. Veľmi, veľmi, hlboko, o mnoho hlbšie ako u náruživých "päťhviezdičkových" hodnotiteľov. Brrr, tento "film s nesmierne hlbokou myšlienkou" má asi taký zmysel ako môj komentár.:) Ďakujem.(30.3.2008)

Typická krátká Lynchovina posledních let. Potemnělý pokoj, znepokojivá Badalamentiho hudba a děj, který v podstatě chybí. Dvě dívky promlouvají jedna na druhou ale vlastně spolu nekomunikují. Pochopit se to dá různě: jedna druhou zneužívá, jedna je mrtvá nebo neexistuje a je pouhým výplodem choré mysli. Konec zůstává otevřený. Koho Lynchovy video hádanky baví, může nad nimi rozjímat. Ostatní ať si radši pustí něco celovečerního.(4.8.2011)

Napoprve jsem z toho sice nebyl buhvijak nadsen, ale s odstupem casu jsem se na to podival znovu a... klasika - Lynch opet nezklamal. Hluboke, temne, mysticke dilo, ktere i za 8 minut dokaze automaticky vest k premysleni a moznym interpretacim, tedy k faktoru, v nemz je prave David Lynch mistr. Hodnoceni je samozrejme nutne brat s ohledem na kratkometraznost a home-made kvalitu snimku. Vsechno ostatni ale vali, zejmena vsechny 3 herecky jsou excelentni. Roztomila temna introduction asiatka, na gauci interne emo trpici blondyna a hlavne - Cerina Vincent. Jakmile ladne vstoupi na scenu v nocni kosilce, Lynch si ji dukladne zazoomuje, ona spusti svuj monolog neskutecne pritazlivym hlasem podbarvenym typicky hypnotickou dark hudbou a vy jen se zatajenim dechem zirate a snazite se krajet sex napeti, ktere svou presenci vyzaruje. 7/10(14.3.2008)