Darkened Room

Krátkometrážní / Drama / Experimentální

USA, 2002, 8 min

• WANDRWALL

David Lynch je pro mě ten režisér, co psané slova mistrů Americké literatury přenáší do obrazů. A je jedno, jestli jde o krátkou povídku či text s delším rozsahem. Cíl je jasný. Ukázat násilí ať už ve formě psané tak obrazové. To první je těžší, to druhé je snadnější. Názor v tomhle směru neměním. A nikdo mi ho racionálními argumenty nevyvrátí. Mnohé postupy násilí jsou nelogické, tak jako chod života na Zemi. Proč by tedy měly být i filmečky D. Lynche vždy logické a pro každého?***(6.10.2010)(6.10.2010)

• mirec88

Kórejské dievča - izba s bábikou, mladé dievča - kórejské dievča zakrýva rukou kameru - izba, mladé dievča s rozmazaným make-upom od sĺz sa kýve na posteli - pýta sa, či ju niekto počuje - samozrejme nikto - otvárajú sa dvere - ale však si túto hovadinu pozrite sami :) - http://www.youtube.com/watch?v=WUKTWYBwfPA(2.10.2010)

• Stegr

20% - Promiňte, pane Lynch, ale na krátkometrážní filmy jste vážně máslo. Nebo obyčejným smrtelníkům, jako jsem já, holt něco uniká. Buď tak nebo tak, konkrétně Darkened room není nechutný, což jsem se dost divil, když jsem viděl začátek a ubrečenou holku. Říkal jsem si, co se jí asi stane. Sice se tam jen kecalo, ale na odpad to není. Ne, že by ta jedna hvězda bylo nějaký velký plus, co? :)(31.8.2008)

• H34D

Svým vyloženě provokativním závěrem Lynch jasně dává najevo, že nechce nic vysvětlit, chce zanechat diváka v nepochopení a snad ho i přimět, aby mu Darkened Room zůstal chvíli trčet v hlavě. Bohužel na to není dostatečně silný, úvodní přepínání na vyprávění korejské ženy je vyloženě rušivé a atmosféru nabourávající, zbytek je klasicky lehce rozrušivý, což je klad, ale prožitek už vybudovat nestačí, je to jaksi nijaké... Takže tentokrát výjimečně ne, pane Lynchi. 3/10(27.7.2009)

Tak to vypadá, že se David Lynch snaží svými posledními dvěma projekty dokázat, co lze vytvořit s minikem prostředků. Tento filmeček je klasický Lynch, napětí a hlavně tajemno. Divkák neví na čem je. Délka je sice jen 8 minut, ale v ději je odhalena jen špička ledovce. Zbytek příběhu si už musí každý nějak přebrat.(15.2.2005)