Reklama

Reklama

Curiosa

  • Francie Curiosa
Drama / Historický
Francie, 2019, 107 min (Alternativní 101 min)

Paříž roku 1895, Pierre je dandy a básník. Spolu s přítelem Henrym jsou oba zamilovaní do Marie, dcery jejich básnického mentora. Ačkoliv Marie má ráda Pierra, vezme si Henryho, aby splatila tátův dluh. Pierre prchá do Alžíru, kde potkává uhrančivou Zohar. Poté co vezme Zohar zpátky do Paříže, začíná se vše pořádně komplikovat… (Pilot Film)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (29)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Aj keď sa príbeh rozvíja skôr v lyricko-poetickej rovine (čo ja osobne moc nemusím), napriek tomu dokonale vynahradzuje celý dojem z filmu vyvážený vizuálny zážitok. Pôsobivá a poddajná atmosféra konca 19.storočia zosobnená v milostnom trojuholníku a bohémskom živote ústredných postáv. Trochu škoda, že v tom nebolo viac dialógov, pretože tie, ktoré tu zazneli mali často veľmi pôsobivý podtext umocňujúci výrazne vydarený vizuál - či už v kulisách alebo kostýmoch (alebo aj bez nich). Celkový dojem je možno kdesi na 3*, ale za pôvab herečiek prihadzujem hviezdu navyše :) ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to chytlavé tím, že je to bez zábran se sotva patrnou smyslností.Ale byla tu příležitost udělat mnohem vášnivější a provokativnější film i když viditelné erotiky je zde tolik až přestává fungovat. Ta zastřená náznaková funguje dobře. Žánr to je kostýmní životopisné melodrama. Kolem ústřední postavy Marie, posléze rovněž známé autorky, se to hemží básníky, od vlastního otce až po nápadníky. Bohatšího si vezme, s přitažlivějším udržuje i s trpným požehnáním manžela poměr. Avšak nejen s ním: jako by předznamenala heslo Brigitte Bardotové Jednou se všichni setkáme v posteli. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nádherně živelný film. Pro čtenáře byť jediné knihy Pierra Louÿse nepřekvapivé (přesto nesmrtelně krásné) erotické hry, pro ostatní cosi příjemného a možná, že i nového. Druhá hlavní postava, Marie de Régnier, je patrně pro české diváky (a čtenáře) zcela neznámou, také proto, že její knihy nikdy překládány nebyly. Nicméně společně s Colette a Annou de Noailles patřila do pomyslné top 3 roku 1910 dle periodika L'Intransigeant. Je to tedy risk, uvést takový film do naší distribuce. Přesto samozřejmě můžeme doufat, že osloví nejen frankofily. #FestivalFrancouzskéhoFilmu ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

V podstatě stejně nesnesitelné a o hovnu jako Egon Schiele - nechápu tu stupidní módu přivádět dnes na svět filmy zrovna z této éry. Strašně mě to nebavilo - absolutně všechno, co se v tom filmu řeší, mi přišlo neuvěřitelně fádní, banální a milionkrát zpracované jinde. Navíc se v tom filmu nevyskytuje jediná hezká holka, což je více než smutné s ohledem na fakt, že si to nárokuje téměř 2 hodiny vašeho času. Noémie Merlant vypadá jako ošklivější verze Emmy Watson, jen s tím rozdílem, že Emmu nahou ve filmu nikdy neuvidíme, takže je nutné vzít s povděkem aspoň tu Noémii - nechť, ale ostatní herečky už nestojí ani za zmínku. Navíc to má soundtrack, který je totálně mimo a k dobovému filmu se nehodí (že by neblahý vliv Baze Luhrmanna?), a celkově jsem tam asi nenašel nic, kvůli čemu by ten film stál za vidění, byť někomu těch pár nahatých zadků asi ke štěstí stačí. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Konec 19. století. Marie je provdána za nudného básníka Henryho, který si ji v podstatě koupí u jejích rodičů, protože je do ní bláznivě zamilován. Marie však touží po Pierrovi a není proto divu, že jakmile se vrátí z cest, stane se jeho milenkou. Není však všechno zlato, co se třpytí. Marie brzy zjišťuje, že není jediným objektem touhy pro Pierra, který má zálibu ve focení žen. Situaci ještě více zkomplikuje manžel, který najde všechny hanbaté fotky Marie. Snad jen francouzský režisér by dokázal natočit erotický film tak přirozeným způsobem. Celkově se na film dobře dívá a oceňuji vynikající technické provedení. Třešničkou na dortu je BRILANTNÍ elektronický soundtrack, který kupodivu k filmu sedne jako poklička na hrnec. https://youtu.be/8cVfkFD77AA ()

Galerie (43)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama