Curiosa

Anita Roth

Scénografie:

Yann Megard
  • solisoli

Inšpiratívny príbeh o umení fotografovania aktov, v období fotografických počiatok ponúka absurdne prázdny dej temer o ničom. Jediné v tejto beznádejnej tuposti pôsobila príjemná hudba, ako kvapka v rannej zore nevydareného art projektu, ktorý od prezentoval len kamufláž umeleckej erotiky v podaní trápnych scén.(7.4.2020)

Nikoliv bezchybný film, hlavně rozjezd trochu pomalejší a ne zas tak originální, ale počínaje Pierrovým prvním návratem do Paříže se věci (a těla) dají do pohybu. Curiosa je podobně jako třeba Dánská dívka exkurzí do počátků 20. století ukazující - v tomto případě docela zábavným způsobem - že dnešní podoba společnosti nevznikla ze dne na den.(27.11.2019)

Sedla mi moderní elektronická hudba i rekonstrukce původních fotografií a vůbec kamera celkově. Oba hlavní představitelé mají jiskru. Je poznat, že film točila žena, takže erotika je vkusná. Příběh je klasickými vztahovým propletencem, který samozřejmě nenabízí nic nového, ale to už lze v tomto ranku vymyslet jen těžko. Bavily mě historické detaily jako milostné dopisy putující trubkami s kanalizací. Naše milostná psaní cestují s hovny, má drahá.(22.12.2019)

Je to chytlavé tím, že je to bez zábran se sotva patrnou smyslností.Ale byla tu příležitost udělat mnohem vášnivější a provokativnější film i když viditelné erotiky je zde tolik až přestává fungovat. Ta zastřená náznaková funguje dobře. Žánr to je kostýmní životopisné melodrama. Kolem ústřední postavy Marie, posléze rovněž známé autorky, se to hemží básníky, od vlastního otce až po nápadníky. Bohatšího si vezme, s přitažlivějším udržuje i s trpným požehnáním manžela poměr. Avšak nejen s ním: jako by předznamenala heslo Brigitte Bardotové Jednou se všichni setkáme v posteli.(20.2.2020)

• Arsenal83

Holý vták, holé kundy, niekto si tu seriózne zmýlil žáner. Dramagická rovina je natočená v pohode, ale dalo sa to aj bez explicitnosti. Inak Marie de Heredia, ktorá je hlavnou predstaviteľkou tohto neumeleckého počinu a zároveň nevydareného soft porna, má vo svojom životopise na francúzskej wikipedii z polovice len zoznam, koľko mala známych milencov. Neznámych už nestihli spočítať. To už mi je skvelá kariéra!(2.4.2020)