Až na vrchol

Mark Neale

Kamera:

Grant Gee

Valentino Rossi, Brad Pitt (vypravěč), Dani Pedrosa

Až na vrchol představuje příběh šesti bojovníků – šesti nejrychlejších motocyklových závodníků všech dob – a jejich osudů. Příběh o tom, co je v sázce, co lze vyhrát a ztratit, když se ženou za slávou rychlostí přesahující tři sta kilometrů v hodině.
Brad Pitt v roli vypravěče popisuje intenzivní soupeření mezi jezdci, ale i další vazby, jako je přátelství a vzájemný respekt jako důkaz nejvyšší profesionality všech pilotů, kteří mají co do činění s kategorií MotoGP, královnou jednostopých závodů. Ponoříte se do fascinujícího konkurenčního boje, v němž se představí ikona motorsportu Valentino Rossi, Casey Stoner, Dani Pedrosa, Marco Simoncelli, jenž obětoval závodům to nejcennější – svůj vlastní život, a samozřejmě stoupající hvězda, španělský mladík Marc Marquez. (sterovsky)

jirijost

Pro fanoušky MotoGP určitě velice zajímavých 133 minut. Dokument se věnuje hlavně pěti nejlepším jezdcům posledních let a máme možnost vidět spoustu nervy drásajících soubojů, nehod a bohužel taky vážných zranění, včetně toho nejvážnějšího, smrtelného. ()

Stružák

Tohle nějak není vono. Místy v dokumentu sice jsou rozhovory se samotnými jezdci nebo s lidmi ze zákulisí, často to jsou ale takové ty obecné řeči, které uslyšíte v průměrném rozhovoru po závodě. Nějaký pohled mimo závody tu je sice také, ale většinu z těch 130 minut vyplňuje popis jednotlivých šampionátů a závodů. Jako sestřih těch pár sezón z pohledu několika jezdců je to fajn, jako kvalitní dokument si u mě Hitting the Apex neobstojí. ()

MadChick

Shlédnuto jedním dechem, pro neznalé krásné uvedení do problematiky, pro znalé zajímavé detaily. Velmi zručně sestříháno a poskládáno. Shrnuto jedním jediným slovem ... výborné. ()

vander19

MOTO GP absolútne nesledujem. Len vysoké hodnotenia tu na CSFD ma prinútili pozrieť si tento športový dokument. Po dlhšej dobe, od čias Ayrtona Sennu tu nič podobné nebolo. Ak nerátam RIVALOV. Ale predsa len Rivali sú film a tento dokument prináša reálne zábery. Človeku ako ja, ktorému Motošport nič nehoví a nesledujem ani F1 to, ale krásne ukázalo zákulisia tohto športu. Je to fakt drsné a dokument zobrazuje smelo aj konkurenčné prostredie, hádky a vlastne všetko čo patrí ku tomu, keď sedíte na mašine, ktorá po rovinke si to rúbe 350 km/h. ()

agassi68

Tá dĺžka filmu bola najväčším mínus. Inak celkom slušný pohľad do sveta najsilnejších cestných motocyklov. Rossi je môj favorit a celkom v pohode zvláda aj víťazstvá svojich úhlavných konkurentov, čím mi pripomína Rogera Federera. ()

rekkky

Incredibly engaging document with content, which is full of action. Following the stories of 6 riders is even better with the voice of Brad Pitt and the script lines are having good meaning. This document is about the speed, risks and massive impact of Moto GP around the world. It is huge documentary of life behind the curtain and it often shows interesting points, so you have idea of the atmosphere during the races. The quality of sound, camera shots and other aspects is on very high level. ()

Colleague

Od shlédnutí jsem začal lehce sledovat moto GP, takže účel dokument splnil. Pro takového motoamatéra jako já to byl náhled do úplně nového světa. ()

strikeman

Další dokument ve stylu Fastest - a vlastně na stejnou notu, i když Fastest byl víceméně o Rossim a zde sledujeme rovnocenně osudy více jezdců souběžně ... ()

Likan7

Nikdy jsem nebyl fanoušek MotoGP. Vím tak maximálně to, že Rossi je Schumacher na motorkách a že tam jsou ještě Pedrosa, Marquez, Lorenzo, Stoner a Simoncelli (u něj jsem úlně zapomněl, že zemřel). Film je ale skvělý jak pro fanoušky, tak pro lidi jako jsem já, kteří nevědí téměř nic. Dokument je nesmírně intenzivní, hodně emotivní a přímo nacpaný skvělými záběry jak ze závodů, tak ze stájí. Pro mě bylo nejzajímavější sledovat vztahy mezi těmito superjezdci. Jejich nehody zaviněné kolegou a vývoj jejich vztahu. Nejdřív mě tahle pro dokument mamutí stopáž odrazovala, ale nakonec jsem moc rád, že jsem Až na vrchol dal šanci, protože díky tomuhle filmu budu příští sezonu sledovat i já, a to je asi to je asi to nejlepší hodnocení, které tenhle film může dostat. PS - Hlas Brada Pitta tomu dodává atmosféru jak víno. Skvělá věc, opravdu. ()

celticek

Nejsem fanoušek rychlých kol, ale dokument vskutku parádní. Každý vrcholový sportovec je tak trochu magor, tady úplně všichni:) ()

elimS

95% - komentář 20ti slovy: MotoGP nesleduju a "znám" pouze jméno Valentino Rossi, ale dokument mě nehorázně vtáhnul do "děje". Skvělý pohled do zákulisí, soupeření a adrenalinu. ()

Maniik88

Kedysi som pozerával F1, WRC, Moto GP občas dokonca aj nejaké WTCC. No postupom času ubúdal čas, nechuť z nových pravidiel, najmä v F1. Najdlhšie ma držalo práve Moto GP. Tí chalani sú neskutoční. Tie stroje sú neskutočné. Keď zaradí dvojku v 180kmh, keď v šialenom náklone režú zákrutu a lakťom a konenom šúchajú po asfalte a motorka je pri tom na hrane možností, často v šmyku. Tento dokument je pre všetkých fanúšikov. Dozvieme sa veľa zo zákulisia a čosi aj zo životov tých najlepších jazdcov poslednej dekády či až dvoch. Rossi, Stoner, Pedrosa, Lorenzo, Marquez a nebohý Simoncheli. Každý z nich je celkom iný a každý z nich sú neskutoční jazdci. Sprevádza nás Brad Pitt, s fajn komentom. Ústredný motív sa točí okolo smrti Simoncheliho. Silné momenty. Rossi už má 41 a stále by jazdil, nebyť korony. No stále v mojom rebríčku obdivu sú na prvom mieste WRC jazdci, potom Moto GP a až potom F1 piloti. A aj to najmä tí zo starších generácií. Keď to ešte boli F1 a nie hybridy s úspornými V6.. ()

Ernie_13

Človek nemusí byť fanúšikom MotoGP, aby ho tento dokument zaujal. Avšak môže byť ťažké nestať sa ním po zhliadnutí. ()

DonBraso

Učení znamená nehody.Když chcete dostat maximum z motorky o síle 240koní jinak to ani nejde.Překročte limit,abyte věděli ,kde je.Rychlý jezdec se naučí nebourat.Pomalý jezdec se nenaučí jezdit rychle.Musíte to udělat.Musíte spadnout.A musíte se z toho poučit , pokud chcete dál závodit". ()

Funnel66

V poslední době jeden z mála dokumentů které mě dokázaly přibít do křesla a až do konce jsem naprosto bez dechu hltal každý záběr. Boj, vášeň, napětí - to jsou slova jež vyjadřují tyto moderní gladiátory zápolící na asfaltových bojištích na svých monumentálních strojích měnících oheň v rychlost. Neuvěřitelné vylíčení osudů šesti fantastických bojovníků na dvou kolech. A Pitt tomu dává parádní skvěle poslouchatelý komentář. ()

baclajean

Veľmi kvalitne spracovaný dokument, mal všetko, čo mal mať a utriedil som si aj názory na niektorých jazdcov, či už v dobrom alebo nie až tak dobrom. ()

Blazis34

Takhle má nějak vypadat dokument! Zajímavý od startu do cíle. Mnoho zajímavých informací je demonstrováno přímo na trati, dále skvělé výpovědi závodníků, trenérů, týmových pracovníků, rodičů, prostě od všeho někdo. Až na vrchol popisuje dle mého nejlepší generaci motocyklových závodníků všech dob, kteří jsou vlastně svým způsobem odlišní v mnoha věcech, ale spojuje je chuť vyhrávat a neskutečný cit pro rychlost na dráze. Jsem rád, že se film zaobíral i nešťastnou smrtí Simoncelliho, ale též chválím, že se na ni nezastavil a dokument nebyl jen o něm. To by bylo o dost smutnější. Takhle to bylo o celé MotoGP, která je velice atraktivní a já ji daleko více preferuji než třeba Formule 1 či NASCAR. Brad Pitt obohatil Hitting The Apex svým dramatickým hlasem a vzniklo tak pro mě velké překvapení a ukázka, jak má asi dokument vypadat, aby nebyl nudný a černobílý. Dávám 90%, pět hvězd. ()

TonoM

Výborný dokument, který ukazuje tvář moto GP, trošku jako ve filmu Rivalové, kdy se předháněl Lauda s Huntem. 75% ()