Šestnáctiletá Eszter je jako mnoho jejích spolužaček zamilovaná do učitele angličtiny, který ale všechny zaskočí oznámením, že se stěhuje do Londýna. Tentýž den od něj ale Eszter dostane e-mail na rozloučenou a začne si s jeho autorem dopisovat. Postupně se mezi nimi rozvíjí on-line erotický vztah, který začne hraničit se zneužíváním. Maďarské drama o nejistém světě teenagerů a dospívání ve době, kdy je život on-line stejně důležitý jako ten off-line. (Febiofest)

666Carnage

Zajímavé Maďarské drama o dívce, která zajde docela daleko díky sociální nenávisti. Lidi a internet jsou zlý a je dost jednoduchý toho využít. Film určitě zaslouží pozornost je v tom určité poselství a je smutný co dneska internet , který má být hlavně k šíření informací dovede. Nejen teda internet ale hlavně lidé na něm. 75% ()

Goldbeater

Mihály Schwechtje velmi dobře zpracovává aktuální téma nástrah ve světě internetu, který pro důvěřivé teenagery naskýtá stále mnoho úskalí. Není to sice nic nového pod sluncem, o 6 let starší americké drama Disconnect v jedné ze svých dějových linií popisuje obdobný příběh a jde v důsledcích ještě trochu dál, nicméně Doufám, že příště umřeš :-) se může aspoň více věnovat postavám, jejich psychologii a motivacím. Navíc herecké výkony mladých neherců jsou na vysoké úrovni. [LFŠ 2019] ()

Orthank

Vizuálne aj obsahovo podarená sonda do nebezpečného ultrasocializovaného prostredia dnešných teenagearov, ktorí sa častokrát nevedia popasovať s nástrahami komunikácie v spleti hormónov a prvých lások. Vítam, že sa niekto venuje tejto problematike, pretože vo filmovo svete je táto téma buď zľahčovaná a suverénne akceptovaná ako novodobý fenomén pubertiakov alebo sa o nej nehovorí vôbec. O to lepšie, keď sa podarí tému dospievania na pozadí internetu a sociálnych sietí podať tak uveriteľným spôsobom, a to najmä vďaka presvedčivým hereckým výkonom, pevnou režisérskou rukou, ktorá presne vie čo chce povedať a v neposlednom rade aj zámerným použitím zabudnutého 4:3 formátu, ktorý svoie neduhy brilantne využíva na nečakané vizuálne obohatenie v podobe chatovacích popupov zobrazovaných v čiernych pruhoch. Príjemné prekvapenie od maďarských susedov. ()

Cheeter

Ze začátku bylo sice všechno jasné, až to člověka nudilo. Pak ale přišla změna, a to velmi dobrá. Přiznám se, že jsem něco takového úplně nečekal. Jestli to byl záměr režiséra, nás ukolébat a pak nám předvést, že ne všechno je tak, jak to vypadá, tak se mu to víc než povedlo. Ovšem film jako celek mohl být dynamičtější, nějaká vedlejší zápletka by se neztratila. ()

Swannie

Neznášam tínedžerské filmy, na tento som bola prinútená ísť a nechcelo sa mi tak veľmi, že som zo 20 minút ešte aj meškala. Priznávam, mala som voči nemu obrovské predsudky, ku ktorým ešte prispel aj vskutku “úžasný” slovenský názov a plagát (našťastie k plagátu sa potom režisér vyjadril, že s jeho distribúciou takisto nesúhlasí). Netrvalo však dlho a ja som zistila, ako som sa mýlila. Toto síce je film o zaľúbených tínedžeroch, má ale veľmi ďaleko od klasických mainstreamoviek. Tento film poúča a desivo reálne zobrazuje dnešnú dobu a čo všetko sú schopní pubertiaci pod vplyvom hormónov spraviť. Po celý čas mi bolo nepríjemné dívať sa na tie decká, a predsa som nevedela odtrhnúť zrak, natoľko ma zaujímalo, čo preboha sa bude diať ďalej. Mladí herci hrali príjemné i nepríjemné scény skvele, príbeh bol dobre vyrozprávaný a páčila sa mi práca s obrazom (napr. chatové okná po bokoch). Užitočným obohatením bola aj diskusia s režisérom po premietaní. Týmto sa ospravedlňujem za svoje predsudky, film oceňujem a som nesmierne rada, že som ho videla. Bodaj by takýchto tínedžeroviek bolo viac. ()

• V scéne, keď hlavná postava (Szilvia Herr) telefonuje s odchádzajúcim učiteľom o čase konania rozlúčky, jej dá na vyber učiteľ dva možné termíny, a to v stredu alebo štvrtok večer. Ona sa opýta kamarátky kedy im to viac vyhovuje, ale skôr než to povie do telefónu učiteľovi, ju učiteľ preruší a povie: „Takže vo štvrtok večer o siedmej?” (F2003F)
  • Natáčení filmu probíhalo již v roce 2016, ale promítnout ho bylo možné až o dva roky později, protože film tehdy nezískal státní podporu od Maďarského národního filmového fondu . (Homerking)
  • Režisér filmu Mihály Schwechtje na diskusii vrámci Art Film Festu 2019 povedal, že s plagátom k filmu, na ktorom je telefón s odhalenou fotkou nesúhlasí. Vybral ho vraj distribútor, aby prilákal do kín viac ľudí. Režisér ho však považuje za sexistický, nevhodný a zavádzajúci a s distribúciou sa o ňom veľa hádal. (Swannie)