Dámy v černém

V létě roku 1959, kdy na pozadí evropské migrace a sílící ženské emancipace prochází Austrálie neodvratnými změnami, nastoupí nesmělá školačka Lisa na brigádu do prestižního obchodního domu v Sydney. Zde se setká s "dámami v černém", které jí navždy změní život. Před Lisou, která je okouzlena temperamentní manažerkou oddělení s luxusní módou a ovlivněna novým přátelstvím s kolegyněmi Patty a Fay, se otevře nový svět nepřeberných možností. A jak se z upjaté školačky mění v úchvatnou a pozitivní mladou ženu, sama se stává katalyzátorem kulturních změn v životě všech lidí kolem. (Cinemax)

mac000

Krásné zakončení roku s posledním filmem veterána B. Beresforda, jenž dokazuje, že stále umí. Ladies in Black nemají zápletku, která by byla hnacím momentem děje, je to mnohem více o náladě, příjemném pocitu, který vzniká při sledování filmu. Dvě hodinky příjemně strávené ve společnosti žen, které hledají své místo na slunci, bojují s každodenními starostmi a užívají si radostí, jež život přináší. ()

Dzony

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale když jsem viděl to nízké hodnocení, tak musím půl přidat. A víte proč? Protože je to moc milý film a moc hezky natočený. A to je vzácné. Do 5. hvězdiček tomu něco málo chybělo, nedokážu přesně říct co. Ale díky za něj! ()

Seal269

Dialogy a celkový narativ filmu je tak naivní, že by se hodil možná do muzikálu, ale rozhodně ne pro vážně míněný film. Komedie by to mohla být, pokud by tam byly vtipné scény, ale i těch bylo velmi poskrovnu. Celkově dost nuda. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Dechman

Príjemný, bezstarostný a ťažko romantický film z náznakmi niekde len pod povrchom drámy a životných trápení. Veľmi podarené, doslova som si oddýchol a nachvíľku zabudol na tento svet. Film je ukážkou, že ak všetko dobre zapadne aj zdanlivo nudný príbeh môže veľmi zaujať! ()

dragon'88

Mily film s velmi peknou vypravou, to mi same o sebe celkom staci. Nebolo to uplne ono a na Mr. Church sa to nechyta, ale ak je toto novy standard, tak si na meno Bruce Beresford budem musiet dat pozor. ()

Pierre95

Milý filmík téměř o ničem v čele s neuvěřitelně nádhernou Rachael Taylor. Na jedno shlédnutí ze zvědavosti je to dobré... ()

Vyjola

To je ale příjemný film..krásné retro. Pěkné oblečení, elegantní ženy, vtipný obrázek Austrálie..vtipný pohled na vztahy, touhy, život. Moc mi film sedl.. ()

somme

Sice moc nevim o co tam tak jaksi uplně šlo, ale rozhodně bezva pokoukání při línym nedělnim odpoledni (s nestárnoucí Julií Ormond coby slovinkou a všech těch krásnejch kostýmů). Vlastně ani nevim jestli by mě napadnul nějakej jinej film o dění v době poválečný Austrálie. ()

Vampiroza

Skvělé a příjemné. Odpočinkové i přes to že je to velmi monotónně naladěné. Takové osobní. Rozhodně ne pro širší publikum. ()