Posedlost

Stephen Fleming (Jeremy Irons), dobre situovaný muž, člen vládneho kabinetu žije naplnený rodinný a profesionálny život. Jeho manželstvo s Ingrid je vyrovnané, až do chvíle, keď sa zoznámi s Annou (Juliette Binoche), priateľkou svojho syna Martyna. Vzplanie v ňom neovládateľná vášeň a je schopný urobiť čokoľvek, aby bol s ňou. Posadnutosť Annou Stephena tak pohltí, že nie je schopný a ani ochotný ničivý vzťah ukončiť. Keď Anna Stephenovi oznámi, že ju Marty požiadal o ruku a ona súhlasila, zhubný milenecký štvoruholník sa blíži k nevyhnutnej tragédii. Anna zostáva mimo, no Stephen a jeho rodina zaplatia krutú daň. (oficiální text distributora)

angelle

Toto nie je obyčajná nevera a podvádzanie priateľa s jeho vlastným otcom. Toto je nabité nábojom, aký som v žiadnom inom filme ešte nevidela. ()

vecnaAmbra

Asi je to povrchné, ale neustále ma na Juliette znepokojoval ten chlapčenský účes. Keby bolo podľa mňa, nechala by som jej vlasy aspoň o čosi dlhšie a viac nalíčila nevýrazne riasy, dodalo by to jej charakteru ešte väčšiu osudovosť. Dnes už je to vlastne dosť starý film. Videné s odstupom času ma už nebral tak ako kedysi- chorobne plačlivý výraz Ironsa (vďaka ktorému je ale majster týchto typov mužov), rôzne akrobatické kúsky, búchanie Anny hlavou o podušku a tak, no. Ak by to bol skutočný Stephen a skutočná Anna a nezostali by odhalení, dovolím si tvrdiť, že čarovné erotické fluidum by skôr či neskôr vyprchalo, minimálne z Anninej strany, ktorá bola v podstate dosť tvrdý človek. ()