Epizody(3)

Když nový vězeň v armádním detenčním centru začne dělat děsivé věci, stane se z hledání pravdy boj o přežití mladé vyšetřovatelky. (Netflix)

MickeyStuma

V totalitním režimu je kdesi v Indii do vojenského vyšetřovacího střediska přivezen tajemný vězeň, který na místě odhalí tajemství, dotýkající se hlavně minulosti muslimky Nidy, a rozpoutá doslova peklo v podobě arabského démona. Skvělý příběh podpořen pevným scénářem, skvělými hereckými výkony, kulisami a vůbec výpravou, a to všechno za vynikající kamery. Za to vše by se nemusel stydět leckterý kinofilm. Jak je u indické kinematografie zvykem, i zde si tvůrci vypomohli několika motivy z různých hollywoodských snímků, jako je např. ´451° Fahrenheita´ hned v úvodu první části a později několika dalších, které pozná skutečně jen filmový znalec. Ale jako vždy, ničemu to nevadí. Miniseriál jako celek v rámci žánru funguje naprosto skvěle. Hlavní postavou je muslimka a děj se odehrává v prostředí Indie, takže se opět po divácké stránce do toho tahá politika v rámci muslimské propagandy. Tady je to však zcela zbytečné. Muslimské náboženství v rámci příběhu nejenže nevadí, ale naopak přispívá k většímu nadhledu. Děj je skutečně děsivý a každou částí nabírá na obrátkách. Temná atmosféra by se dala doslova krájet a vzniklé peklo v prostorách omšelých vojenských prostorách je skutečně šokující. Netflix se tímto hodně vytáhl. Prozatím se jedná o nejlepší hororovou minisérii, kde hororový žánr dosáhl svého významu. ()

horor2

Tak Indové zabodovali! :-) Nevěděl jsem, co přesně očekávat. Zaujal mě trailer, trochu jsem si o projektu udělal vlastní názor a řekl si, že by to mohlo být dobré. Námět, který je aktuální + vše zasazeno do vězeňského prostředí a navíc atmoška. Dal jsem tomu šanci a jsem spokojen. Bylo to krvavé, temné ( místy předvídatelné ), ale celkově uspokojivé :-) ()

jkpj22

První díl mě upřímně nebavil, očekával jsem podle popisu že to bude vypadat jinak. Atmosféra policejního státu na mě vůbec nepůsobila. Druhý díl se to rozjelo a docela se mi to líbilo, třetí díl taky ušel. Celkově hodnotím ale na dvě hvězdy. ()

Taron

Jedním slovem nářez. Fakt moc nechápu zdejší nevalný hodnocení, asi už z principu, že se jedná o horor a je z Indie. Ve skutečnosti je to ale hororová lahůdka. Neskutečně ponurá atmosféra, děsivý prostředí, skvělí herci a parádní poučnej děj. Opravdu nemám moc co vytknout. ()

argo.smile

Ono to celkovo není zlé, ghoul bol celkom vydarený počin z Indie. Ale mňa to neuchvátilo a dojem mi skazilo aj hrozné Eng predabovanie. ()

tuctovychlap

tiež som to zmákol na jeden šup..sacred games boli skvelé..a hoci ghoul nemal početnosť epizód, ani postáv zmieneného sg, stratil som sa v ňom..pocitovo..možno ak by to bolo v efektnej, temnej, menej urevanej, 80minútovej forme, dal by som hviezdy tri.. ()

Miroslav.Zac

Překvapivá třídílná série od našich vzdálenějších cikánských bratří se docela povedla, i když celý první a polovina druhého dílu byly výrazně slabší, než krev dojící zbytek. ()