UFO

Derek (Alex Sharp) je geniální student, který je od dětství posedlý touhou získat důkaz o mimozemském životě. Věří, že podivná hlášení z několika amerických letišť by mohla být důkazem, který potřebuje. Proto požádá svojí přítelkyni a jejího profesora matematiky, aby mu s pátráním po UFO pomohli. Jenže jak se zdá, tak nejsou jediní, koho tyto události zajímají. Na záda jim bude dýchat neúnavný agent FBI. (topr harley)

Johnny.ARN

My sme len služobníci matematiky, nie jej páni. A to preto, lebo pán matematiky je samotný Satan a je len pár vyvolených, ktorým je odkryté toto tajomstvo. Tu sa skrz tento satanov vynález dokázali spojiť s mimozemskou civilizáciou. Veľmi komorné, veľmi nízkonákladové, polovici dialógov nerozumiete, lebo je to samá konštanta, samý výpočet. Napriek tomu to drží v napätí, nemá to pol dňa, svižne to odsejpá a hlavne ukazuje, že aj za málo peňazí sa dá spraviť slušná muzika. Bez zelenosivých pajácov. 3 z 5 ()

jokino

Mne sa to celkom páčilo. Silno komorný snímok, ktorý sa prakticky na nič nehrá. Povedzme, že vychádza z akej-takej reality. Jedine hl.hrdina mi trochu liezol na nervy a dosť mi pripomínal Sheldona Coopera (Big Bang Theory), ale inak v pohode.. Celý snímok sa snaží mať vedecké základy a nich stavia. Pripadá mi, akoby mladší a podstatne chudobnejší brat sci-fi filmu Contact (Jodie Foster), ale samozrejme, vôbec neporovnávam, ide o úplne iný level filmu.. Za mňa ale celkom spokojnosť. ()

Anderton

Večná škoda, že nevzniklo pokračovanie, pokojne aj tých avizovaných 500 rokov v budúcnosti. To, že mladý študent získa prístup k informáciám, k akým by nikdy prístup nezískal, môžeme akceptovať ako žmurkanie smerom k War Games a podobným záležitostiam, alebo to akceptovať proste iba ako prostriedok k rozohratiu zápletky. Ono by to asi všetko prebiehalo nejako podobne, kódy, číslice, šifry, len by sme šifrovali informácie z obrovskej diaľky dávno predtým, než by sem niekto zavítal, čo sa asi aj tak nikdy nestane. Príjemná alternatíva k invazívnym dielam, len opakujem, chcelo by to pokračovanie. ()

Majo.evans

Film je vcelku zaujímavý,človek sa tu niečo aj dozvie.Tie výpočty trošku mimo mňa.Skvelá je najmä Gillian Anderson.Ešte trocha mimo hodnotenia:Ľudstvu sa podľa mňa podarí dostať podľa tej škály na 1. úroveň.A aj ďalej.Len to už nebude homo sapiens ale homo upgrade.Evolúcia.Mäso toho moc nezmôže vo vesmíre.Od počítačov ku umelej inteligencii není ďaleko.A to je budúcnosť.Buď s ňou splynieme alebo nás porazí.Poraziť ju my nedokážeme.A to bude naša evolúcia v najbližších rokoch.Ide to rýchlo.Máme na to potenciál a nikoho k vývoju nepotrebujeme.Treba len čas.Vojny tu boli,budú.To máme v povahe.20 storočie bolo kritické ale to už asi nenastane s novými zbraňami.Okrem toho,že je vojny sú nákladné a zdĺhavé,aj keď je tam techn. pokrok.Ekonomicky alebo kyberneticky sa dá ublížiť viac.Ľudstvo vždy prežije,aspoň časť.Príde automatizácia,veľa vecí sa zmení.Čo sa týka mimozenšťanov,vo vesmíre je život.V dnešnej dobe si niečo iné môže myslieť len idiot.V takom obrovskom priestore a počtom planét a hviezd.Mikrobiálny určite ale inteligentný bude menej častý.Ten ,aby sa vyvinul,potrebuje veľa času a potrebuje splniť veľa podmienok,aby vznikol... ()

warrenur

Pacilo sa, velmi. Kedze som mnohym veciam rozumel (stupne civilizacii I, II, III podla mnozstva energie, ktoru vedia vyuzivat, a dalsie a dalsie technicke, fyzikalne, ci chemicke pojmy..) z pocuvania Vedatorskeho podkastu - vdaka Samuel Kovacik. :) Vyborne spracovane a pre mna i pomerne napinave. Potesila Gillian, ale hlavne Alex Sharp, ktory mi svojou zanietenostou v mnohom pripominal vynikajuceho "bubenika" Miles-a Teller-a z filmu Whiplash - dokonca sa na seba i podobaju. :) Urcite nesadne kazdemu, je to dost ukecane s uz spominanymi vedeckymi terminmi, ktore absentuju v beznej komunikacii. Odporucam. 65% ()