Povedený film noir se solidní atmosférou a inteligentním hlavním hrdinou. Není zdaleka tak zamotaný jak by se mohlo zdát. Ano objevuje se tu solidní řádka postav o různé důležitosti, což může působit trochu matoucím dojmem. Nicméně neměl to být tak trochu i účel? Hlavní hrdina přeci trpí ztrátou paměti a z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit, že zmatení je opravdu na místě.(25.8.2010)

Typický noir film, kde jsou opravdu všechny prvky jako z chandlerovek s Humprey Bogartem, včetně tajemné dívky, která jako by z oka vypadla Lauren Bacall a taky několik podivných postaviček, které vede starší tlustý šéf s přízvukem a všichni mají zálusk na stejnou věc. Má to dobrý spád, i když pár nedomyšleností a dobrou atmosféru. Sympatický policajt, který vysvětlí pro všichni policajti ve filmech nosí klobouky.(7.2.2010)

Nepřiměřeně zamotané, dlouhé a ukecané. Režijně a herecky slušné, několik dobrých scén tu je, ale příběh s přibívajícími minutami negraduje tolik, jako jeho komplikovanost. Alespoň že Nancy Guild je hezká.(30.5.2009)

Sakra to bylo zamotaný. Otázky a postavy se kupí a kupí a pořádé vysvětlení furt nikde - Jako od Chandlera. Příště si asi budu dělat grafy. Děr ve scénáři je dost, minimálně u dvou postav jsem ůbec nepochopil co přesně chtějí a jakou mají spojitost s hlavní zápletkou. A i na konci zůstává hodně otázek. Ale zábavné to je. Udržet pozornost u 110(!) minutové překombinované noirové zápletky není jen tak. Mankiewicz zručně režíruje v dlouhých scénách (House Of Strangers), nic neodbývá, přehledně představí prostor ve kterých se scéna odehrává. A hlavně nikam nepospíchá. Škoda, díky tomu zamotanému scénáři mě vyrcholení zanechalo "nenaplněného" a těžko se na Somewhere In The Night podívám někdy znova. P.S. Je tu na tak starý film překvapivá reflexe filmového klišé ze starých noirů - proč policisté nesundávají v místnosti klobouky z hlavy. Dozvíte se to z úst policisty, který nakonec uzná, že "filmy mají pravdu." Ale abyste zjistili proč, tak se na to musíte podívat.(28.2.2008)

Kdo tak asi mohl být ten Larry Cravat, že..(29.9.2009)