Když andělé spí

Masky:

Rafael Mora

Kostýmy:

Esther Vaquero

Poriadne mrazivá dráma z Španielskej koprodukcii v európskom štýle. Dej hovorí o výstrelkoch tínedžerov, medzi ktorých sa pripletie otec rodiny vracajúci sa z práce značne unavený a dostáva sa do bezvýchodiskovej situácii, kde sa musí rozhodnúť. Tieto skutočnosti sa odohrávajú v strhujúcom a skvele premyslenom deji, navyše výborne herecky prevedenom. Ostáva už len otázka, či sa niečo také môže skutočne stať. Ďalšie zamyslenie, pre každého, či by konal v danej situácii podobne, alebo inak. Či sa dokáže normálny človek, nielen, ako obeť skutku, ale aj manželka, preniesť cez to všetko, len tak. Kto túto skvelú drámu videl, určite ma čo, nad tak cynizmom premýšľať, pretože v skutočnosti, koľkí už z miesta činu ušli a dodnes sa pohybujú medzi nami.(28.1.2020)

Tak tendenční a tak silně protiženský film, že snad i z feministy udělá misogyna. Hned začátek musí vytočit každýho pracujícího chlapa - ubohej týpek hákuje od nevidim do nevidim, aby si jeho stará mohla válet šunky v baráku s bazénem a rozmazlovat její (ale kdo ví jestli i jeho) dcerku. A ještě od tý megery dostává přes mobil čočku za to, že kvůli přesčasům není furt doma a nestíhá nějakou přiblblou narozeninovou párty (kvůli který bych si já osobně dal radši vyndat slepáka nebo se nechal zabásnout, abych se jí vyhnul). No a pak ten vystresovanej unavenej chudák sedne za volant a frčí domů a... shit happens. Asi takhle - v normální společnosti by vodkráglování jistých zfetovaných kurvoidních blbek mělo bejt beztrestný, takže týpek by vůbec nic řešit nemusel (mch. na vodkráglování byla většinu času i jeho zpruzená protivná fúrie doma, o který se režie snažila divákovi namluvit, že čte po večerech Nietzscheho). Na druhou stranu je ovšem týpek tak nemožnej pitomec, že vám ho postupně úplně přestane bejt líto a říkáte si "K čertu s ním!". A nebo se mnou vůbec nebudete souhlasit a uvidíte to úplně jinak. Ale to není podstatný; podstaný je, že tenhle film ve vás určitě vyvolá nějaký emoce, ať už takový, nebo onaký.(27.12.2019)

Španělé přichází s dalším mrazivým a nepříjemným Thrillerem! Hlavní hrdina cestuje večer z práce domů uprostřed ničeho, aby stihl narozeniny své dcery a únavou zavře na pár sekund oči, ale nešťastnou náhodou srazí opilou teenagerku, která se motala u cesty. Problém nastane, když se objeví její kamarádka a hlavnímu hrdinovi zbývají pouze dvě možnosti. Přiznat se a jít do vězení, anebo zabít obě a zachránit rodinu. Velmi nezáviděníhodná situace, kterou Španělé zvládají s mrazivou atmosférou. Napínavé, bezútěšné, poměrně nepříjemné a byť to nepráská zvrat za zvratem jak je u Španělů zvykem, tak i tohle je velmi slušná podívaná. 7/10(14.11.2019)

Chlápek jede z práce na narozeninovou oslavu své dcery. Jelikož je unavený a nesvítí mu jedno světlo (někdo mu ho naboural a ujel) tak srazí jednu štětku a lesbu (soudě podle chování) zrovna, když ji chce odvézt do nemocnice narazí na její lesbickou kamarádku (soudě podle toho, že jí vadili chlapi) , která ho chce udat policii on naopak nechce sedět. Nadprůměrný thriller, který by se klidně mohl i stát , který, ale v jednu chvíli nabídne možnost, že to nebyl on kdo ji přejel, ale někdo jiný. Škoda, že se to nepotvrdilo pak by se mě líbilo ještě více. P.s. 1 Ti chlápci byli dobří týpci navíc nejspíše jelikož půjdou do vězení asi si tam fakt budou leštit klobásy jejich slova :- ) P.s. 2 S tím chováním té ženské se divím, že jí natáhl až na konci já bych jí natáhl už tak po 20 minutách. Díky za titulky pozorovatel(3.2.2020)

• honajz

Ta pointa je sice hezká, ale na tu to nemuselo mít hodinu čtyřicet. Je to prostě příběh jak z nějakého černohumorného seriálu se thrillerovými prvky, jako byly třeba Černá sanitka, Černí andělé nebo Okno do hřbitova. A 40 minut by na to úplně stačilo. Jinak ta scéna v řece, jak ji furt znova a znova nahání, už mi přišla fakt směšná, nechtěně. Nu a ponaučení z filmu zní - ženy, pokud chcete, aby váš manžel byl častěji doma než v práci, tolerujte mu jednu neškodnou vraždičku. Sice je otázka, z čeho pak zaplatíte barák, ale důkazy v ruce proti němu k případnému vydírání máte vy.(11.1.2020)