poster

The Adventures of Barry McKenzie

 • Velká Británie

  The Adventures of Barry McKenzie

Komedie

Austrálie, 1972, 114 min

 • JFL
  ***

  Vulgární komedie o cestě australského balíka do Anglie a zpět svým primitivním filmovým stylem ukazuje moderní australskou kinematografii v plenkách (snímek byl jedním z prvních projektů, které započaly novou éru australského filmu po letech nulové aktivity). Film má zásadní nedostatky v dramaturgii, střihu, tempu i kamerových kompozicích, ale do jisté míry to přispívá ke zdejší všeobjímající atmosféře lidové prostoty. Snímek vznikl podle populárního komiksu australského komika Barryho Humphriese, který si ve filmu zahrál tři role včetně tetičky titulního hrdiny. Zdejší odzbrojujíce přízemní humor vychází z karikovaně přestřeleného buranského pohledu na svět. Australané jsou tedy vypodobněni jako sympatičtí permanentně chlastající sexističtí humpoláci, zatímco obyvatelé Anglie sestávají pouze z vilných žen, teploušů, transek, úchyláků a šmejdů. V souladu s původním médiem stojí film především na dialozích, které představují nonstop záplavu australského lidového žagonu.(15.5.2010)

 • Svadbos
  ***

  Je to nesúvislá, ale často veľmi zábavná filmová verzia komiksu "Private Eye" Slová ako "chunder" alebo "tubes of beer" sa takto dostali do anglického slovníka.(22.9.2011)

 • - Film bol natočený na motívy kresleného príbehu. (Svadbos)

 • - Bruce Beresford v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace