The Head Hunter

• USA The Head

Osamelý lovec monštier (Christopher Rygh) žije uprostred lesa a čaká na to, kedy sa v blízkosti objaví ďalší netvor, ktorého by mohol zlikvidovať a vystaviť jeho hlavu vo svojom príbytku. Ženie ho túžba po strete so svojou vytúženou korisťou, monštrom, ktoré ho pripravilo o to najcennejšie, čo vo svojom živote mal. (Marceloo)

alchac

Kterak Cimrmanův Hamlet bez Hamleta potkal uprostřed hvozdu Zaklínače s Cronenbergem tlachat nad flaškou skřetího dryáku o Záhadě Blair Witch. A celé to zálesácké dostaveníčko jim porežíroval Juraj Herz. ()

cpt.Lynch

Jestli se jedná o nějaký nezávislý fanouškovský projekt tak palec hore za snahu. Atmosféra je místy slušně temná. Smysl pro detail je až fetišistický. Ale to je tak vše z pozitivního. Chlapík co žije v chatrči plné haraburdí a uřezaných hlav monster (páni, smrad z toho jde i přes monitor) občas vyběhne ulovit nějaké monstrum. Boj není naštěstí vidět (jen se vrátí s uřezanou hlavou a nějakým tím šrámem), těch pár záběrů na obludy, jak vystřižené ze speciálních efektů strážců vesmíru bohatě stačí. Když zrovna neloví monstra, provádí kolem chaloupky tu více, tu méně nepochopitelnou činnost (nebudu jmenovat, to se musí vidět :)). Děj, napětí, strach… to jsou věci, co zde nehledejte. Finále je celkem OK. 2,5* za snahu. ()

Corpsegrinder

Poslat film téměř do odpadu jen kvůli tomu že většina bitek s monstrama ve filmu neni mi přijde jako ignoranství, obzvlášt u filmu jako tenhle kde s nízkým rozpočtem a štábem o ani ne 10 lidech natočili velice kompetentní dílko. Kamera je velmi solidní a umí pracovat s pěkným prostředím kde se film odehrává, nikdy jsem neměl pocit že by záběr vypadal lacině, nebo že se kamera moc třese aby něco nebylo vidět atd. Exceluje to hlavně v rekvizitách neboť naprosto vše vypadá hezky a uvěřitelně. Frajer má vše co by středověkej lovec příšer měl doma mít - truhlici na zlaťáky, lavici na úpravu (drsnýho) brnění, stojan na zbraně, bestiář, alchymistickej stolek na výrobu léčiv a v neposlední řadě taky stěnu plnou trofejí. Většinu filmu sledujeme jeho každodenní život kde chvíli pracuje kolem baráku dokud neni čas jít nějakýmu hnusákovi uříznout palici nebo dokud mu na dveře neklepou otravný goblini. Pak si ale vyzvedne zaklínačskou zakázku (hihi) na monstrum co mu, jak film naznačuje, zabilo dceru, a film se tak na menší úsek přesune mimo jeho pozemek kdy to o to víc hezky vypadá a je to i o fous zajímavější. V závěru se dočkáme i menší naháněčky s obživlou hlavou která si myslim že fungovala, částečně i v rámci napětí, a je fajn že se filmaři vydali 100% praktickou cestou a nepomáhali si CGI berličkama, o to víc syrově to vypadalo. A ten konec? Ten je za mě 10/10, líp to dopadnout nemohlo. Osobně jsem se bavil každou minutu filmu, má to jen hodinu takže žádná vata se nekoná. Svým způsobem se mi i líbilo to že monstra drželi ze záběru a jejich existence byla vždy jen naznačená, samozřejmě by to jako monster biják fungovalo, ale i takhle to má co nabídnout co se týče tajemna. Nadhodnocuju, ale tenhle film si rozhodně nezaslouží jít takhle ke dnu. ()

Hernycztek

Po shlédnutí traileru muselo zaplesat nejedno srdíčko příznivců fantasy hororů, no o to větší zklamání se, tomuto diváckému zastoupení, dostalo po shlédnutí celého filmu. Kvalitních hororů, říznutých fantasy žánrem, obecně moc není, protože je můžeme počítat na prstech jedné ruky a The Head Hunter se rozhodně do té pozitivní menšiny nepřidá. Film je čistá ,,one man show," což by vůbec nevadilo, ovšem kdyby byla tato jediná postava divákovi představena, a stejně tak je tomu s prostředím, ve kterém se děj odehrává. Pochválit se musí pěkné lesní exteriéry, atmosférická hudba, lovcův kostým a jeho celkový vikingský vzhled, na čemž si, já osobně, hodně ujíždím. Zapomenout nesmím na krásné ručně dělané masky monster, ovšem je potřeba vzít v úvahu fakt, že vidíme pouze jejich hlavy po souboji, jelikož je kompletně veškerá akce mimo záběr. V tomhle ohledu se můžou názory diváků lišit podle v kusu, protože byli pouze dvě možnosti. Buď to vyřešit tímhle způsobem, tedy všechno mimo záběr a nechat pracovat divákovu fantazii, a nebo tam cpát CGI příšery, které by, vzhledem k minimálnímu rozpočtu, vypadaly strašně. Mě to neoslovilo v žádném ohledu, ale věřím, že menší cílovou skupinu si to najde, o čemž svědčí jak odpadové hodnocení, tak pětihvězdy, které to tahají na slušný průměr. ()

Rathalos odpad!

Ku*va,to bola pi*ovina,cely film sledujete nejakeho vikinga bud v jeho chatrci alebo v lese,kde hlada monstra a nosi ich hlavy,samozrejme bez toho,aby ste nieco aj videli,no toto je odpad jasnejsi ako obloha bez mrakov v lete...:-) ()

BOURQUE

Fantasy horor, ktorý svoj potenciál by mohol mať hlavne v scenári. Ten však prakticky neexistuje, prípadne vidíme jeho beta verziu. Podobne sú na tom dialógy (nedá sa povedať, že film by sa hemžil od viet). Tretí film režiséra Jordana Downeyho má svoju atmosféru, v osobe Christophera Ryghu charizmatickú postavu pre „Head Huntera“. Avšak konfrontácia „Head Huntera“ a silnej príšery je na úrovni „B“. Záver je samostatnou kapitolou. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Cinematrix odpad!

Opět další z pokusů za pár korun zfilmovat lyrickou báseň. Zima, šeď a chlad se vůkol zozprostírá, v dáli polorozbořený hrad a ve scénáři jako kráva velká díra. Tu z hradu poplašně trubka ozve se, příšera jakási běhá nám tu po lese. V podhradí naštěstí je chýše a v té chýši lovec hlav, kterého nikdy neuvidíme bojovat, protože na to už nezbyly peníze. Jen pořád nosí do té chýše nějaké useknuté hlavy těch příšer a sám je dost rozbitej, aby bylo jasné, že získávání takových hlav není žádná sranda, což mi dáte za pravdu, jelikož u filmu se ani jednou nezasmějete. Někomu se to možná může líbit, ale já jsem to vůbec nepochopil. ()

Shanen29

Jak píše POMO,jediná pozitivní věc na tomto filmu byla pouze atmosféra,ale i ta nestačila k tomu,aby horor byl hororem.Jiné pozitivum zde nenacházím. ()

SatuPeka

Čekáte na seriálového Zaklínače? Už nemusíte - je tady nízkorozpočtový Head Hunter. Výborná atmosféra, absence kašírovaného CGI, jednoduchá hutná zápletka. Tomuhle majstrštyku odpustíte i pár nedotažených detailů, protože s rozpočtem ve výši 30k se tvůrcům podařilo opravdu nevídané. Lepší než 95% současné fantasy produkce. ()

GameboyNES

Jako bylo to fajn, to se nedá upříct, praktické efekt slušná atmodféra. Jen by to chtělo zkrátit tak na 40. minut. Ta "dlouhá" stopáž to dost zabíjí. 72% ()

Solverino

Pěkná atmosférická přehlídka veteše, slušná hudba. Hezká sbírka hlav. Chlap dvakrát kriticky poruší bezpečnost práce a problém je tady. Škoda, že nebylo víc peněz, mohlo to být lepší. ()

Brodequin

Příjemný, atmosférický fantasy horor. A dle mě docela podhodnocený. Mně se to líbilo, ačkoliv to má své chyby, nedostatky... V žádném případě to není na odpoad, jak tu někdo hodnotí. Nepochopím. ()