Nedívej se

Pomoc môže prísť zovšadiaľ. Maria (India Eisley) je na škole neustále šikanovaná, jej jediná kamarátka si ju pomaly prestáva všímať a celý život má hore nohami. Jedného dňa k nej prehovorí jej odraz v zrkadle. Volá sa Airam a tvrdí, že všetko dokáže zmeniť. Otázka však znie, za akú cenu? (silentname)

oveckaoa

Holka má těžký život je nezajímavá, ve škole ji jakýsi maník šikanuje a její nejlepší kamarádka je kráva co myslí jen na sebe a má ji jako závaží. Její otec je plastický chirurg co spí s každou ženskou a její matka je troska,která to ví, ale dělá, že neví. Ona sama komunikuje prostřednictvím zrcadel s svojí sestrou, která umřela při porodu jednoho dne se naštve a převtělí se do ní a to je celý film. Na thriller je to slabé (jedna zlomená noha a jeden podříznutý krk) a je to spíše mysteriózní drama. 20 procent za hlavní herečku,která to zahrála parádně a 20 za poslední záběr jinak zde není o co stát. ()

Arsenal83

"Good morning!" Odpoveď: "Fuck you". Takto zaujímavo začína film, ktorý vás už názvom motivuje nepozerať ho. Nakoniec to ale nie je také zlé. Do hlavnej úlohy o šikanovanom dievčati vybrali 24-ročnú Indiu Eisley, ktorá vyzerá fakt na peknú trinástku a nejednému pedofilovi pri vyzliekacích a masturbačných scénach skáče srdce z hrude. Mimochodom, čo je to za nechutnosť, že hokejista o 50 kíl ťažší šikanuje dievča, to mu tam ostatní na čele s fotrom mali strčiť hokejku do análu, až by trčala len čepeľ. Inak ale prekvapujúce dobre zvládnutá dvojrola Indie, nie je to márna herečka. ()

Aljak

Film má naozaj skvelú thrill atmosféru, len škoda tých hororových výkyvov, ktoré tomu vôbec nepomohli. Akoby sa nedalo pomstiť aj nejakým fundovanejším spôsobom, ale takto F2F zabíjať a ubližovať, to fakt nemusím! Zápletka a kompozícia filmu však boli celkom fajn, a vôbec by mi nevadil ten fantasy obrat, keby Airam nebola až tak psycho posadnuto naladená. Takže z tohto pohľadu bol môj celkový dojem značne oslabený, a to je veľká škoda, lebo takáto kompozícia mala určite na viac. India Eisley bola výborná, takže pre ňu palec hore. Celkovo však 2* (hlavne za tie hororové esencie). ()

Gilmour93

Mirror mirror on the wall, who´s the insanest of them all? Klinicky studený dům, táta chladnokrevný magor, máma naivní hysterka (a už dávno ne mocná Afrodité) a dcera Maria, která je z neznámého důvodu nesebevědomý šikanovaný outsider a přitom by v reálu donutila celý školní hokejový tým ke hře vysokou holí. Stačí však trocha okeny a je tu Airam, co dá všechno do pořádku.. Snažit se o mrazivý thriller a přitom celou dobu tahat nohy z medu rádoby psychologické roviny? Bernstein si asi myslí, že jsem Toidi a ocením to.. ()

*CARNIFEX*

Jednorázovo sledovateľný schyzo thriller o dievčine, ktorej prejebalo zo šikany, či nezáujmu spoločnosti, o jej holú existenciu. "Look Away" je pomalou záležitosťou, ktorá v rámci žánru neponúka nič svetoborné, no stále je to dostatočná "zábava", počas ktorej sa divák nijak extra nenudí. Ja osobne som nič neočakával, a asi aj z tohto dôvodu, nie som nijak mimoriadne sklamaný. ()