H0us3

(festivalový název)
  • Španělsko H0us3
Španělsko, 2018, 105 min

K čemu jsou vlastně třídní srazy? Strávíte jeden příšerný večer ve společnosti lidí, kteří vás buď nezajímají, nepamatujete si je, anebo vám ztrpčovali dětství. Parta starých přátel z Ústavu výpočetní techniky v debutu režiséra Manola Munguia na vlastní kůži zjistí, jak moc se taková slezina může zvrtnout. Z obyčejné decentní večeře s partnery se totiž rázem stane peklo, když jeden z účastníků ostatním prozradí, že se mu podařilo rozkódovat jeden z nejtajnějších souborů na internetu. Otevírá tak jakousi virtuální Pandořinu skříňku, což pro účastníky sedánku rozhodně nemůže skončit dobře. (Future Gate)

Mamlas odpad!

Parta neznámých ksichtů se po letech sleze v jakémsi baráku. Po celou dobu filmu tam sedí a kecají o hovadinách místo aby pařili. Za celou dobu se nestane nic, co by jakkoli zaujalo. Totálně blbý absurdní konverzační shit. (0%) ()

srolyma

Na srazu nerdů, spolužáků z univerzity, se nejprve skoro hodinu vedou řeči o nebezpečí na internetu, aby se poté na scéně zjevila přísně tajná aplikace, která tu celkem nezáživnou a zdlouhavou konverzaci o heslech a fotkách na facebooku najednou posune až někam k boji o holý život. Tedy přesněji k povídání o boji o holý život. Napětí to má, vymyšlené to je velmi slušně, ale pořád se jen kecá a vlastně se nic neděje. ()

sadsammy

Já jako obyčejný user počítače a jiných gadgetů mohu říct, že je to docela zajímavý film v žánru fantastiky nikoli horora nebo thrillera. Můžete od začátku přetočit tak minut 20 jejích keců o nanotechnologii a AI a pak už se bude konečně něco dít. Nečekala jsem takovou koncovku, protože furt nevím co bylo pravdou. Hra herců byla průměrná, ale námět není špatný, chtěla bych stáhnout aplikaci, která by ukazovala co se stane za tři hodiny anebo za 13 dny, jako určitě je to sice není správně, protože to porušuje všechny zákony a pak neví nikdo co se stane ale stejně je to moc pěkný. Zas připomínám, že jsem jenom obyčejný člověk, který nechápe nic v tyhle počítačích, ale předpokládám, že pro odbornici to vůbec nestojí za koukání. ()

lineker

Tak tohle mělo fakt slušný vývoj, a i když si můžete chvílemi myslet, že všechny ty internetové módy, termíny, šifry nedokážete pobrat, vyplatí se vydržet. Skvěle to graduje a tak jak je ve filmu řečeno, internet a vůbec technologie jsou dnes nejmocnější zbraní a ten kdo je nakonec ovládne může zničit celý svět. Milióny lidí, nechávají nevědomky nahlédnout do svého soukromí aniž by tušili, kdo se dívá a jak toho všeho může zneužít. A o tom především jen tenhle film, který začne jakoby neškodnou párty několika bývalých absolventů po x letech. ()

sun.eagle

Potvrzení, že i na malém ošuntělém hřišti lze hrát prvotřídní zápas. Je škoda, že dlouho trvá než se TO rozjede, protože na to nepříjemné mrazení v zádech pak zbývá tak málo ČASU. Když dojde ke zlomu v podobě zásadního odhalení tak to opravdu dostane jiné grády, film zařadí z jedničky rovnou na pětku. Vítám vypointování, kde si každý může dosadit ten poslední dílek podle sebe. Pozorného diváka nutí k přemýšlení, a ani IT laik se v tom neztratí, což je důležité. Španělé prostě umí. ()