David Attenborough: Zvířecí dynastie (TV seriál)

• Česko

Zvířecí dynastie

• Česko

Dynastie

Dynasties

Dynastie

Dokumentární

Velká Británie, 2018, 5 h 44 min (Minutáž: 49–59 min)

Lindsay McCrae

Rosie Thomas, Miles Barton

Žeby som sa odkrvil, nemôžem povedať. Epizóda o tučniakoch úplne zbytočná, videli sme veľakrát, vždy o tom istom. Akurát mi to vyriešilo otázku, či tí vtáci vôbec serú... áno, serú, v HD rozlíšení to konečne vidieť... a poriadne. Zvyšok tu zaujímavejší, tam menej, psi hyenovití asi najviac zaujímaví. Akurát, že Attenborough, akokoľvek zrozumiteľný a pútavý, nikdy nebol v interpretáciách chovania živočíchov až natoľko "personifikujúci". To mi tu vadilo asi najviac. Mal im povedať nie, veď vyše 90 ročný a po takej úspešnej kariére snáď ešte nespláca nejakú brutálnu hypotéku.(18.9.2020)

Sir David Attenborough zasa raz neskalmal! 100%(28.1.2019)

Pro tohle už ani nejsou slova. Kamera, Atteboroughův komentář, samotná zvířata. Můžu obdivovat sociální vazby tlupy šimpanzů, držet pěsti samici tučňáka, aby se i s mládětem vydrápala ze zrádné průrvy, která se stala pastí (a ptát se, stejně jako filmaři, jak se přesvědčíte v denících, zda bych dokázal jen přihlížet), trnout, jak dopadne boj mladého lva s dvaceti hyenami. Mimochodem, jestli má vysoké rozlišení nějaký smysl, tak pro podobná díla. Naprostá dokonalost, ještě lepší než obě Planet Earth/Blue Planet. P. S. David je alfa samec :)))(20.8.2019)

Dílo génia. David Attenborough je pořád ve formě a Dynastie jsou opět naprosto excelentním dokumentem s fantastickým komentářem, úchvatnou hudbou a nesmírně dramatickými a napínavými osudy všech aktérů. Úchvatná záležitost. 100%.(1.1.2019)

Doposiaľ jeden z najnovších prírastkov do bohatej zbierky geniálneho Davida Attenborougha, sledujúci päť odlišných zvieracích rodín a ich boj o samotné prežitie, kde si k ním navyše divák dokáže vytvoriť i určitý vzťah. Opäť bravúrny komentár, opäť podporený úžasnými zábermi, najmä počas behu a lovu, no i pri mnohých iných fascinujúcich momentoch. Snáď to sir nejaký ten rôčik ešte potiahne, takto totiž už sťažka niekto iný dokáže zakaždým očariť.(19.10.2019)