David Attenborough: Zvířecí dynastie (TV seriál)

• Česko

Zvířecí dynastie

• Česko

Dynastie

Dynasties

Dokumentární

Velká Británie, 2018, 5 h 44 min (Minutáž: 49–59 min)

Lindsay McCrae

Rosie Thomas, Miles Barton

Doposiaľ jeden z najnovších prírastkov do bohatej zbierky geniálneho Davida Attenborougha, sledujúci päť odlišných zvieracích rodín a ich boj o samotné prežitie, kde si k ním navyše divák dokáže vytvoriť i určitý vzťah. Opäť bravúrny komentár, opäť podporený úžasnými zábermi, najmä počas behu a lovu, no i pri mnohých iných fascinujúcich momentoch. Snáď to sir nejaký ten rôčik ešte potiahne, takto totiž už sťažka niekto iný dokáže zakaždým očariť.(19.10.2019)

Pro mě je to tentokrát spíše lehké zklamání Dejvide, sorry jako... Jde o to, že tentokrát je to udělané tak nějak nudně. 55%(2.2.2019)

Sir David Attenborough zasa raz neskalmal! 100%(28.1.2019)

Dílo génia. David Attenborough je pořád ve formě a Dynastie jsou opět naprosto excelentním dokumentem s fantastickým komentářem, úchvatnou hudbou a nesmírně dramatickými a napínavými osudy všech aktérů. Úchvatná záležitost. 100%.(1.1.2019)

Pro tohle už ani nejsou slova. Kamera, Atteboroughův komentář, samotná zvířata. Můžu obdivovat sociální vazby tlupy šimpanzů, držet pěsti samici tučňáka, aby se i s mládětem vydrápala ze zrádné průrvy, která se stala pastí (a ptát se, stejně jako filmaři, jak se přesvědčíte v denících, zda bych dokázal jen přihlížet), trnout, jak dopadne boj mladého lva s dvaceti hyenami. Mimochodem, jestli má vysoké rozlišení nějaký smysl, tak pro podobná díla. Naprostá dokonalost, ještě lepší než obě Planet Earth/Blue Planet. P. S. David je alfa samec :)))(20.8.2019)