David Attenborough: Zvířecí dynastie

(seriál)
  • Česko Zvířecí dynastie (více)
Velká Británie, (2018–2022), 12 h 3 min (Minutáž: 44–59 min)

Série(2) / Epizody(13)

Sir David Attenborough se vrací s novým fascinujícím přírodovědným seriálem. Sledujte skutečné příběhy pěti nejslavnějších, a přesto nejohroženějších zvířat světa: tučňáků, šimpanzů, lvů, tygrů a psů hyenovitých. Každá z těchto zvířecích dynastií hrdinně, s obrovským nasazením, bojuje o život nejen proti svým soupeřům, ale i proti samotným silám přírody. V sázce je všechno: budoucí přežití jejich vlastního druhu. (TV Prima)

flanker.27

Pro tohle už ani nejsou slova. Kamera, Atteboroughův komentář, samotná zvířata. Můžu obdivovat sociální vazby tlupy šimpanzů, držet pěsti samici tučňáka, aby se i s mládětem vydrápala ze zrádné průrvy, která se stala pastí (a ptát se, stejně jako filmaři, jak se přesvědčíte v denících, zda bych dokázal jen přihlížet), trnout, jak dopadne boj mladého lva s dvaceti hyenami. Mimochodem, jestli má vysoké rozlišení nějaký smysl, tak pro podobná díla. Naprostá dokonalost, ještě lepší než obě Planet Earth/Blue Planet. P. S. David je alfa samec :))) ()

mm13

Žeby som sa odkrvil, nemôžem povedať. Epizóda o tučniakoch úplne zbytočná, videli sme veľakrát, vždy o tom istom. Akurát mi to vyriešilo otázku, či tí vtáci vôbec serú... áno, serú, v HD rozlíšení to konečne vidieť... a poriadne. Zvyšok tu zaujímavejší, tam menej, psi hyenovití asi najviac zaujímaví. Akurát, že Attenborough, akokoľvek zrozumiteľný a pútavý, nikdy nebol v interpretáciách chovania živočíchov až natoľko "personifikujúci". To mi tu vadilo asi najviac. Mal im povedať nie, veď vyše 90 ročný a po takej úspešnej kariére snáď ešte nespláca nejakú brutálnu hypotéku. ()

Narciska

Krása této šestidílné série (i díl ze zákulisí stojí za vidění, přináší lidský element a některé neviděné záběry) nespočívá jen ve vysoké kvalitě, s jakou jsou záběry pořízeny, a v blízkosti, kterou umožňují, ale především v časovém hledisku, které umožňuje zvířata, konkrétní jedince, lépe chápat a nahlédnout do jejich sociálního a intimního života, a není mnoho dokumentů, které to dosud umožnily. Ráda jsem i za výběr druhů, ať už méně známý pes hyenovitý, houževnatí tučňáci či impozantní tygřice. ()

ostravak30

Rosie Thomas už vytvořila vynikající Úžasný svět opic. Ani tento dokument nezaostává v kvalitě záběrů. Nutno dodat, že jsem některá fakta a příběhy již viděl v jiných dokumentech. Nicméně detailní záběry, nesmírně zajímavé, dramatické situace a nakonec i pohled do zákulisí dělají ze seriálu opět nadstandartní podívanou. ()

Bogrant

Jeden z posledných najnovších prírastkov do bohatej zbierky geniálneho Davida Attenborougha, sledujúci päť odlišných zvieracích rodín a ich boj o samotné prežitie, kde si k ním navyše divák dokáže vytvoriť i určitý vzťah. Opäť bravúrny komentár, opäť podporený úžasnými zábermi, najmä počas behu a lovu, no i pri mnohých iných fascinujúcich momentoch. ()