Studené nohy

• Německo Kalte Füße (více)

Denis (Emilio Sakraya) je treťotriedny lupič, ktorý potrebuje zaplatiť dlhy nekompromisným gaunerom. Aby získal peniaze, vláme sa do rakúskej zimnej chaty bohatého podnikateľa a pacienta po mŕtvici Raimunda (Heiner Lauterbach). Zdá sa to ako dokonalý plán až do chvíle, keď región zasiahne zúriaca snehová búrka práve v čase, keď na návštevu prichádza Raimundova vnučka Charlotte (Sonja Gerhardt), ktorá si Denisa pomýli s novým ošetrovateľom. Keďže útek neprichádza do úvahy, Denis sa rozhodne hrať túto hru. Nasleduje zábavná hra na mačku a myš, v ktorej sú podozrievavá Charlotte, jej starý otec, ktorý všetko vidí, ale nehovorí a nemôže sa hýbať, a bystrý mladík nečakane nútení spojiť svoje sily... (TV Markíza)

Heywood

Nakonec dám tři, tedy 55%, protože pár dobrých fórků se tam našlo, hlavně děda hraje skvěle. Lehce předvídatelné, ale oba jsou mladí a hezcí... tak jak to asi může dopadnout. V podstatě komorní komedie na jednom místě s řadou typických až karikaturních postav jak policistů, tak grázlů, takže strach z toho nejde a jde jen o nápady k zasmání. Ten lehce naznačený fanatismus právničky asi neměl být nic více, ale zelený fanatismus se z Německa se řine jak mor... takže jsem si tam našel i něco navíc. ()

allegria

Možná jsem mírně nadhodnotila, ale zcela vědomě a ráda. Protože ačkoli to bylo dost praštěné, místy i přepísknuté, usmívala jsem se od začátku do konce. A konec taky potěšil. V porovnání s jinými, zcela trapnými a neoriginálními "komediemi" musím uznat, že tahle je rozhodně dobrá. ()

vinducha

Denis vypadá jako levoboček Sagvana Tofua . Tahle komedie z německa mě velice mile překvapila , protože jsem se skutečně bavil celou dobu trvání filmu a ani ta romantická vložka mě neiritovala , jako by se to mohlo stát jindy a jinde. Párkrát to odnesl opět stůl před obrazovkou a tričko a to je důkaz , že to soudruzi z NDR udělali správně. ()

anicca

Prekvapivo dobrá vec ani som to nečakala. Nemci prejvapili, zápletka chytľavá, prostredie krásne. Zamilovala som si hlavného hrdinu, kseftara a zlodejicka ktorý aj dobre vyzerá aj vie hrať. Rozhodne by som vymenila hlavnú hrdinku ale nemôže byt všetko dokonale. Tento film o zapletenych rodinných vztahoch sa oplatí si pozriet ()

razzy1230

Očekával jsem totální nedělní slátaninu klasicky, u které budu více hledět do telefonu, než vlastně do TV. Ovšem musím uznat fakt, že mě už kolikrát Německá produkce přesvědčila, že umí udělat celkem zábavnou, fajn, pohodovou neděli. Zde tomu tak je, není to žádný oscarový film. Docela jsem se pobavil. Je to jednodušší, lehký děj , předvídatelným koncem a průběhem. Člověk nemůže čekat, že by to nepřečetl. Splňuje tento film vše co měl. Neurazí, neunudí a pobaví snad každého diváka. Daleko lepší komedie, než co poslední dobou předvádí Hollywood s 5x vyšším rozpočtem. Výslovně co předvádí třeba produkce NETFLIX. Od tohohle filmu by se mohli učit ještě. Určitě doporučuji shlédnout tuto komedií pro pohodový jednoduchý den. ()

Karo2220

Slušne som sa bavila od začiatku až do konca. Dlho ma žiaden film takto nerozosmial. Film plným počtom bodov splnil účel žánru komédia. Dievča, chalan, dedo aj pes zvládli svoje role na jednotku. Vtipné, vulgárnosť s mierou, hranie na city aj moralizovanie s mierou. Vcelku originálny nápad s dejom, pekné zimné prostredie. Romantické komédie USA produkcie vrátane tých vianočných môžu ísť do koša, radšej si pustím toto. V mene hore uvedeného odpúšťam a odfiltrujem si aj ľahké skryté podprahové programovanie alá súčasná nemecká multikultipropganda (myslím že okatejšie alebo skrytejšie  už patrí k bežnému folklóru nemeckej filmovej produkcie za posledných najmenej 10 rokov), aj sem-tam nereálnosť chovania postáv. Ešte dobrý záverečný song, stal sa jednou z 2 piesní po nemecky, ktorú poznám a dá sa počúvať. ()

Filoman

Výborné herecké výkony, skvělý scénář, do detailu promyšlené scény i charaktery postav. Bavil jsem se od začátku do konce, proto nešetřím hvězdičkami. V porovnání s českou i zahraniční produkcí výborná odpočinková komedie. Pro doplnění, název funguje v němčině jako dvojsmysl: mít studené nohy má člověk v situaci, když se pro něco rozhodne, ale nakonec to sám neudělá, protože se mu to už nehodí. ()