Série(2) / Epizody(22)

Kdyby šlo jen o něj, nikdy by na to nepřistoupil. Ale albánská mafie ví, kde udeřit... Besa je albánské slovo, které se překládá jako „víra“ či „přísaha“. V tradičním balkánském zvykovém právu znamená „dodržet slib – čestné slovo“. A Besa je závazná i pro albánskou mafii. Srbský seriál inspirovaný skutečnými událostmi je příběhem muže, který by pravděpodobně celý život prožil v milované rodině, s manželkou a dvěma dětmi, kdyby při nehodě, kterou nezavinil, nezemřela dcera hlavy albánské mafie. Uroš Perić může svou ženu a dvě děti uchránit jen tehdy, pokud bude mafii bezvýhradně sloužit. Vykoupí je tehdy, když pro mafii zabije pět lidí. Mezi Urošem a hlavou mafie Dardanem Berišou je BESA. (Česká televize)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (2)

Put (2018) (S01E01)

První díl srbské gangsterky s motivem " Co se stane když slušnej člověk zabije při autonehodě dceru albánskýho bosse" mi ukázal, že se nebude jednat o balkánskou Gomoru (2014), a filmově to bylo jakési bez šťávy a díky spoustě postav dost nepřehledné, nicméně ta jugoslávská exotika, námět a autentický herci má jakýsi potenciál, notabene když si vzpomenu na Jižní vítr (2018), tak vím, že tamní filmaři uvěřitelné gangsterky docela i umí. ()

Patnja (2018) (S01E02)

Mírné zlepšení oproti prvnímu dílu, je vysvětleno oco tady půjde a může se to rozjet. ()