Akční / Thriller

Richard Smither

Kostýmy:

Hayley Nebauer
  • bourec

Docela se potvrdilo jak místní hodnocení,tak i moje očekávání kvalit tohodle snímku.Točila to baba,a jelikož ženskejch ,který maj páru točit filmy od podlahy je opravdu poskrovnu,tak je to jen slabá limoška s dost neumětelsky natočenou akcí,která prostě človíčka jako sem já nomohla přikovat k židli.Škoda.40%.(22.6.2019)

• Morien

Je to takový typický debut, což znamená, že je tam příslib, hlušina a spousta věcí nedává smysl, ale... girl power. Noomi Rapace je smrtící stroj a Indira Varma je ďábelská bohyně. (Nicméně vlastně filmu musím udělit černý puntík za to, že si myslí, že když natočí postavu, jak drží zapálenou cigaretu, že to něco znamená. A tahle vyprázdněná berlička je tam použitá hned několikrát.)(26.2.2019)

"Close" je podľa mňa v pohode spracovaný béčkový akčný thriller. Dokonca musím povedať, že sa tu objavilo pár slušných prekvapení, ktoré mi jemne zamotali hlavu. Má to nápad a vie si ho na konci celkom obhájiť. Hovorím celkom, lebo logicky tam pár veci nedáva žiadny zmysel. Nebudem rozoberať, lebo by som išiel do spoilerov, ale myslím, že na konci si ako diváci pár otázok položíte a nebudete v nich vidieť moc logiky. Noomi Rapace je podľa mňa veľmi šikovná a vie si svoju hlavnú rolu obhájiť. Funguje podľa mňa dosť dobre a nebojí sa miestami dostať aj pár do tela. Sophie Nélisse som najprv skutočne nemusel, no akonáhle sa začne akcia a bude mať pár dialógov, tak sa veci trošku zmenia. Najprv ale fakt pôsobila ako rozmaznané decko. Problémom filmu je podľa mňa aj fakt, že zakončenie reálne tomu trošku chýba. Možno by to chcelo ešte pár minút navyše, aby sme videli pár vecí, ktoré sa vo filme hovorili a mohli na ne dostať odpoveď. Minimálne by to potom dalo viac zmysel. Na jedno pozretie je to podľa mňa celkom okey a aj si myslím, že stojí za pozornosť diváka. Nie je to ničím moc výnimočné, ale ako jednoduchý akčný thriller to stačí. Ak ste zvedaví, čeknite si to... nemyslím si, že zabijete pri tom nejako moc času. Hodnotenie: B(24.3.2019)

Noomi Rapace jako budyguardka bohaté dědičky, které hrozí nebezpečí únosu. Prostinký scénář podle jasně dané šablony, ale to by ani tak nevadilo, kdyby film netrpěl nezvládnutou akcí. Sice se tu našlo pár povedených momentek, ale celkové pojetí si žádalo víc. Nicméně je tu Noomi, které tahle poloha sedí, Indira Varma mě baví dlouhodobě a zvyknout se dá i na hysterčící Sophii Nélisse. Film má i jakés takés tempo, které si dokáže udržet po celou stopáž, takže celkově to ten průměr dá. 50%(22.1.2019)

Bodni ho, střel ho, zlom mu vaz, až přijde další, udělej to zas - aneb - když jste bohatá, tak máte na kámošku, co všem hajzlům rozkope držku...voe. Úvodní scéna je výborná, a pak si to drží úroveň, přičemž "férovka" v hotelovým pokoji je velice slušná, ale jak vlezou do taxíku, pomalu ale jistě tomu filmu dojde dech. Škoda. I tak mě to nenudilo. Rovný tři.(26.1.2019)

• - Když letí soukromý triskáč se Sam (Noomi Rapace) na schůzku, má letadlo kulatá okénka, když však přistane a partner na ni čeká a letadlo sleduje, má toto letadlo okénka oválná. (SsgtJira)

• - V úvodní scéně, po zabití teroristů, nasedne Sam (Noomi Rapace) do pick-upu, vedle ní si sedne reportérka a na korbu pick-apu kameraman, když ale vůz odjíždí, kameraman na korbě není. (SsgtJira)

• - Když letí Sam (Noomi Rapace) se Zoe (Sophie Nélisse) helikoptérou na místo pobytu v Maroku, letí vrtulník zalesněnou krajinou. Poté Zoe ukazuje Sam zděděný důl, který však leží v poušti. Při následném střihu zpět do vrtulníku, kde sedí Zoe se Sam, ale vrtulník opět letí zalesněnou krajinou, což lze vidět z oken vrtulníku. (SsgtJira)