poster

Kdo si myslíš, že jsem

 • Francie

  Celle que vous croyez

 • Slovensko

  Kto si myslíš, že som

 • Austrálie

  Who You Think I Am

Drama

Francie, 2019, 101 min

Režie:

Safy Nebbou

Scénář:

Safy Nebbou, Julie Peyr

Kamera:

Gilles Porte

Producenti:

Michel Saint-Jean

Kostýmy:

Alexandra Charles
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *****

  Pocity ženy, která ví že věk nezastaví. Oceňuji důvtipnost a vynalézavost, s níž scénář (ve filmu Claire své psychoanalytičce) odhaluje všechny kličky a nabízí několikero variací jak to celé mohlo být. Marie-Ange Casta je taky krásná Casta!(6.4.2020)

 • m4xp4yn3
  ***

  Film buduje slibnou zápletku, ale v rozhodujících okamžicích se ozývají falešné tóny, přišlo mi že autory téma nezajímalo tolik, aby ho nechali několik měsíců dozrát, a až pak se dali do práce na finálním scénáři. Takhle vzniklo náladou hutné, ale málo radikální drama tažené skvělou, byť trochu akademicky a návodně hrající Binoche.(19.5.2020)

 • Slepejsek
  ***

  Zas jedna ukázka, že není radno věřit anoncím ani reklamním sloganům. Řekl bych, že ani sám film není tak propracovaný, jak se tváří. Spíš v něm pár souvislostí hapruje. Ale budiž. Částečně vám to vynahradí Juliette Binoche. V jejím podání jsou ženské sny o lásce - anebo spíš o strachu ze samoty jako na stříbrném podnose. Tak trochu mezi řádky vystupuje obecnější linie příběhu. Nakolik je člověk zodpovědný za to, co dělá, co vytváří, jak ovlivňuje druhé. A jak je schopen či neschopen se s tím vyrovnat. V dnešním světě, kdy je tak snadné vytvořit virtuálně jakýkoli paralelní svět a zatáhnout do něho kohokoli jako do skutečné reality. Lze v něm prožít city, které v tom skutečném chybí? Lze si v něm hrát s druhými? Účtovat? A když se mi to vymkne z ruky? Když se ztratím mezi realitou a virtuálnem? Jak z toho vyjdu? A jak ti druzí? PS: Řekl bych, že dost zavádějící je i český název snímku. Mnohem víc by mu sedělo KDO SI MYSLÍM, ŽE JSEM...(13.9.2020)

 • BOURQUE
  ****

  Film s viacerými vrstvami. Po čom vlastne žena, ktorá už nie je mladá (avšak ani stará), túži? Čo jej priviedla k tomu, aby spravila to, čo spravila? Má Claire problém so psychikou, alebo je len neskutočne osamelá? Tých otázok je ešte zopár. Prvá polovica filmu funguje bez väčších problémov, druhá, so šedivejším záverom, už má svoje nedostatky. Veľmi dobrá J. Binoche, ktorá jak z fyzickej, tak aj z hereckej stránky je vo skvelej forme (a to už sa blíži ku šiestemu X – z mojej strany veľký obdiv a sympatie). V roli Claire Millauud jednoducho „žiari“ – aj to by stačilo, keby len stála pred kamerou a nepovedala ani jedno slovo. (Ako to robí?). Vo vedľajšej roli pozorná N. Garcia. Netradičný romanticky-psychologický film, ktorý nejaký ten čas ešte mi zostane v hlave (a bude ma nútiť premýšľať nad niektorými vecami, ktorým som v minulosti nevenoval toľko pozorností). Avšak, tento film by som pozrel aj v prípade, keby postavu Claire hrala Eva Green. P.S.: „Ja som len Vaša lekárka a nie Vaša priateľka.“ Osobné hodnotenie: 82% (****) (13.4.2020)