Reklama

Reklama

Kdo si myslíš, že jsem

  • Francie Celle que vous croyez (více)

Obsahy(1)

Padesátiletá Claire Milaud si vytvoří na sociálních sítích falešný profil čtyřiadvacetileté krásky se jménem Clara, aby zjistila, jestli ji její přítel Ludo náhodou nepodvádí. Ludo má mladšího kamaráda Alexe, kterému stačí velmi málo, aby pro dívku ztratil hlavu. A Claire, chycená svým falešným profilem, se nechá pohltit cizí identitou a jeho city mu opětuje. I když se vše odehrává ve virtuálním světě, ony bující pocity jsou zatraceně reálné... Je to svůdně napínavý příběh o lžích, které nebezpečně deformují realitu. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (11)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Film s viacerými vrstvami. Po čom vlastne žena, ktorá už nie je mladá (avšak ani stará), túži? Čo jej priviedla k tomu, aby spravila to, čo spravila? Má Claire problém so psychikou, alebo je len neskutočne osamelá? Tých otázok je ešte zopár. Prvá polovica filmu funguje bez väčších problémov, druhá, so šedivejším záverom, už má svoje nedostatky. Veľmi dobrá J. Binoche, ktorá jak z fyzickej, tak aj z hereckej stránky je vo skvelej forme (a to už sa blíži ku šiestemu X – z mojej strany veľký obdiv a sympatie). V roli Claire Millauud jednoducho „žiari“ – aj to by stačilo, keby len stála pred kamerou a nepovedala ani jedno slovo. (Ako to robí?). Vo vedľajšej roli pozorná N. Garcia. Netradičný romanticky-psychologický film, ktorý nejaký ten čas ešte mi zostane v hlave (a bude ma nútiť premýšľať nad niektorými vecami, ktorým som v minulosti nevenoval toľko pozorností). Avšak, tento film by som pozrel aj v prípade, keby postavu Claire hrala Eva Green. P.S.: „Ja som len Vaša lekárka a nie Vaša priateľka.“ Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

m4xp4yn3 

všechny recenze uživatele

Film buduje slibnou zápletku, ale v rozhodujících okamžicích se ozývají falešné tóny, přišlo mi že autory téma nezajímalo tolik, aby ho nechali několik měsíců dozrát, a až pak se dali do práce na finálním scénáři. Takhle vzniklo náladou hutné, ale málo radikální drama tažené skvělou, byť trochu akademicky a návodně hrající Binoche. ()

Reklama

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Překvapení. Film není ani trochu povrchní, to postava se tak chová, ale každá její zdánlivě povrchní snaha má svoji hloubku ve strachu ze života v opuštěnosti a samotě, v nejistotě, zda bude alespoň v nějaké - třeba i nevlastní - podobě přijatá, či v hrůze vědomí, že přijatá není a možná už nikdy nebude. **** Nepříjemně citlivě a dobře zahrané, každé to zacukání mimických svalů, nejisté zatěkání očima, zachvění brady, taková zranitelnost a zraněnost, že při pohledu na ni musí trnout v každé holce už od třiceti výš. **** A vynikající scénář. Je tam jeden záběr, to místo v metru - nad městem visící skleněná kukaň, slepá ulička, odkud nelze pokračovat dál. Místo, kvůli němuž lze natočit film, nechat jednu postavu zemřít a druhou zírat skrze skleněnou stěnu do nedosažitelna. **** Mohl by to být konec, ale je to jen první z možných konců. Bude zoufaleji, hůř, když si Claire ani v soukromých fantaziích nepřipustí, že by mohla být milováníhodná mladším mužem, či vůbec ještě někým, a přesto si nemůže pomoci, aby na osudu neškemrala o drobky ze stolu, bez ohledu na to, co zlého může objektu své rozporuplné touhy svou potřebou a váhavostí ve skutečném životě způsobit. **** "Všechno už je zase možné", dozvídá se - a jestli ho svým strachem nechat se milovat a současně závislostí na té svůdné představě nezničila napoprvé, může v druhém kole zničit o to víc, jeho samého i s mladou rodinou. **** Vynikající analýza mechanismu nezáměrné destrukce, kde zdánlivě nepatrné kumulované vstupy mohou mít nedozírně vážné výstupy, aniž by kdokoli vlastně chtěl způsobit něco zlého. *~ ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Téma výsostne moderná a aktuálna, prevedenie výsostne staromódne. Juliette Binoche si v hlavnej roli strihla aj pár erotickejších scén, čo je v jej veku úctyhodné a navyše si zahrala aj "puberťáčku" v rokoch, ktorá sa dala na virtuálnu romantiku. Myšlienka zaujímavá, len škoda, že emócií preniklo len biedne. A to podobným snímkom nikdy neodpúšťam, preto u mňa len lepší priemer. 60 % ()

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Zas jedna ukázka, že není radno věřit anoncím ani reklamním sloganům. Řekl bych, že ani sám film není tak propracovaný, jak se tváří. Spíš v něm pár souvislostí hapruje. Ale budiž. Částečně vám to vynahradí Juliette Binoche. V jejím podání jsou ženské sny o lásce - anebo spíš o strachu ze samoty jako na stříbrném podnose. Tak trochu mezi řádky vystupuje obecnější linie příběhu. Nakolik je člověk zodpovědný za to, co dělá, co vytváří, jak ovlivňuje druhé. A jak je schopen či neschopen se s tím vyrovnat. V dnešním světě, kdy je tak snadné vytvořit virtuálně jakýkoli paralelní svět a zatáhnout do něho kohokoli jako do skutečné reality. Lze v něm prožít city, které v tom skutečném chybí? Lze si v něm hrát s druhými? Účtovat? A když se mi to vymkne z ruky? Když se ztratím mezi realitou a virtuálnem? Jak z toho vyjdu? A jak ti druzí? PS: Řekl bych, že dost zavádějící je i český název snímku. Mnohem víc by mu sedělo KDO SI MYSLÍM, ŽE JSEM... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama